لینوم فلکس

دانستنیهای دکوراسیون › علمی 

نکات مهم در نصب و اجرای پارکت لمینت

برای بازسازی و نو سازی محیط مراحل اجرای کار را از سقف شروع کرده و بعد از تزیین دیوارها و اتمام تمام کارها پارکت لمینت اجرا میشود.

 کفپوش لمینت بر روی  کف های سیمان سبک یا سرامیک و ساختمان های دارای گرمایش از کف (در صورتی که حداکثر دمای کف از 85 درجه سانتیگراد تجاوز نکند ) قابل اجرا بوده اما در این موارد نیازمند استفاده از عایق رطوبت می باشد چرا که بتن یک ماده نفوذ پذیر و متخلخل است و آب می تواند در قالب بخار همانند رطوبت نسبی در آن انتقال یابد از اینرو ابتدا کف را با لایه ای از فویل پلاستیکی به ضخامت حداقل 2mm می پوشانیم و در صورت نیاز به همپوشانی لایه ها حداقل 2cm از آنها را روی هم قرار داده لبه های آنرا در امتداد دیوارها کمی بالا می آوریم تا پس از نصب کامل کفپوش اضافی آن به دقت بریده شود
 محلی که می خواهید پارکت را در آن نصب نمائید به هیچ عنوان نباید مرطوب باشد، برای مطمئن شدن از این موضوع می توانید یک مشمع 1.5 در 1.5 راتوسط چسب نواری پهن بر روی زمین بچسبانید اگر تا یک روز کامل اثری از نم زدگی در زیر پلاستیک مشاهده نشود می توانید در آن محیط نصب پارکت را انجام دهید

 حداقل پارکت را 48 ساعت قبل در محلی که میخواهید اجرا شود قرار داده و باکس ها را از هم فاصله دار گذاشته  که کاملاً هم دمای محیط شود.

 در صورتی که کف محل مورد نظر شما موکت میباشد (فقط موکت های کبریتی که بر اثر مصرف زیاد تخت شده باشد) برای نصب پارکت لمینت نیازی به فوم نداشته و از همان موکت به جای فوم استفاده میگردد.

 تا 24 ساعت از گذاشتن وسائل خیلی سنگین بر روی آن خود داری نمایید تا پارکت لمینت شکل اصلی خود را در محیط پیدا کند.

 برای نصب پارکت لمینت نیاز به سطحی صاف دارید، بنابراین قبل از نصب سطح را از هرکونه نخاله و برآمدگی عاری نمائید. حداکثر اختلاف سطح تراز قابل چشم پوشی بین دو سطح مجاور 2mm می باشد لذا در صورتی که کف ناهموار و دارای اختلاف سطح زیادی است ابتدا باید آنرا اصلاح نمود.

 در اجرای پارکت لمینت سعی نمائید دو طرف هر ردیف از دیوارهای کناری حدود نیم سانتی متر فاصله داشته باشند که این کار را می توانید با قرار دادن تکه قطعاتی و یا SPACERS در دور تا دور دیوارها انجام دهید تا با اچرای ردیف اول بتوانید به راحتی سایر قطعات را توسط ضربه در محل مناسب نصب نمائید.
 از سمت چپ اتاق شروع نموده ٬ قطعه اول را بر روی کف قرار می دهیم . برای نصب تایل بعدی ابتدا آنرا با زاویه 45 درجه نسبت به قطعه نگه داشته پس از میزان نمودن زبانه و شیار و همچنین  محل استقرار تایل٬ با کمی فشار قطعات را داخل یکدیگر قرار داده و با پایین کشیدن تایل٬ آنرا در تایل قبلی قفل نمایید. اطمینان حاصل کنید که قطعات نصب شده بطور کامل به هم چسبیده و هیچ شکافی در امتداد طول تخته ها وجود نداشته باشد. با رسیدن به آخرین قطعه در ردیف اول، فاصله قطعه قبلی از دیوار را اندازه گیری نموده، به اندازه طول زبانه (معمولا حدود 6 میلی متر ) از آن کم کنید و قطعه کفپوش لمینت را برش دهید و سپس مانند قطعات قبلی به کمک یک ابزار مناسب، آنرا در محل مناسب خود قرار دهید.تا اینجا ردیف اول نصب شده است. در صورتی که با قرار دادن قطعه باقیمانده از برش فاصله ای بیش از 40 سانتی متر نسبت به لبه ی انتهایی قطعه بالائی ایجاد شد برای شروع ردیف بعدی از آن استفاده نمائید در غیر اینصورت تایل کامل دیگری را مورد استفاده قرار دهید. توجه نمائید که هرگز نباید برای جازدن قطعات از ضربات مستقیم چکش بر روی لبه قطعات لمینت استفاده نمود. برای جا زدن قطعات در ردیف دوم اولین قطعه تایل را همانند قبل نصب نمائید. برای نصب قطعه دوم از ردیف دوم ابتدا آنرا با زاویه 45 درجه نسبت به قطعه اول قرار داده و در آن قفل نمائید سپس هر دو تایل را در ردیف اول جا بزنید و این روند را تا انتهای پروسه نصب ادامه دهید.
 برای برش عرضی قطعات لمینت می توان از هر اره ای استفاده نمود. اره منبت کاری و یا اره مویی دستی نیز برای برش حفره ها و شکاف ها مورد استفاده قرارمی گیرد . به هر حال بهتر است برای جلوگیری از کنده شدن روکش لمینت و ایجادخط برشی صاف از سطح نمای لمینت شروع کنید .علاوه بر این سعی کنید تمام برش ها را در یک محل انجام دهید تا خاک اره در تمام محیط پراکنده نشود

 معمولا در نصب کفپوش های لمینت و پارکت به نقاطی مانند لبه چهارچوب درب ها،  ورودی راهروها،  لبه پله و ...  مواجه می شوید چرا که در این مناطق قرنیز یا قطعه ای نمیتوانید قرار دهید تا لبه ها را بپوشاند لذا این نواحی نیازمند توجه و دقت کافی برای رسیدن به کیفیت بالاتر در نصب می باشند . برای این منظور ( در چهارچوب های فلزی که قابل برش نیستند ) از یک قطعه پرت کار استفاده نموده و طرح لبه چهار چوب را در آن به کمک اره مویی و یا ابزار مناسب دیگری برش دهید در صورتی که طرح با لبه انطباق کامل داشت آنرا بر روی قطعه اصلی اعمال و آنرا نصب نمایید . برای پنهان نمودن شیار و زبانه های قفل نشده آن نیز می توان از ابزارهای مناسب نظیر ابزار T و ... استفاده نمود . فاصله قرار داده شده بین قطعات لمینت و دیوار نیز توسط قرنیز و ابزارهای لبه پنهان می شوند. 


ثبت دیدگاه
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.

کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
در زمینه دانستنیهای دکوراسیون

بازگشت به علمی