انتخاب دیوار اصلی برای کاغذ دیواری

انتخاب دیوار اصلی برای کاغذ دیواری
۲۱ آبان ۱۳۹۶
تاریخ ایجاد:
۲۱ آبان ۱۳۹۶
دیوارها بهترین انتخاب برای وارد کردن رنگ، طرح و جلوه دادن به فضا هستند. ایده های متفاوتی برای این کار وجود دارد، از ساخت دکورهای تزئینی و دیواری گرفته تا نقاشی... اگر چیزی بر روی دیوار زیبا به نظر می رسد، به این مفهوم نیست که آن را باید بر روی تمامی دیوارها تکرار کرد، بلکه در بعضی مواقع حجم کمتر تاثیر بیشتری در فضا می گذارد.

در این هنگام استفاده از تابلوهای نقاشی اولین موردی است که در ذهن شما تداعی می شود. اما دیوار شاخص می تواند این تاثیر گذاری را تا چند برابر بیشتر از تابلوها به وجود بیاورد. برای افزایش جذابیت و دادن عمق به یک اتاق می توان یکی از دیوارها را به عنوان دیوار شاخص انتخاب کرد تا نقطه ی توجه و تمرکز آن اتاق باشد تا بتواند در آن ایجاد بعد و بافت کند.
همزمان که تصمیم گرفتید دیواری را به عنوان دیوار شاخص انتخاب کنید، ابتدایی ترین سوالی که به ذهن می رسد این است که کدام دیوار؟

برای انتخاب دیوار شاخص روش ها و فنون های مختلفی وجود دارد. بهترین راه انتخاب دیواری است که نقطه تمرکز اتاق را  بر روی خود دارد. برای مثال، در اتاق نشیمن، دیواری که در جلوی کاناپه قرار گرفته و در اتاق خواب دیوار بالای تخت است که این وظیفه را به دوش می کشد. معمولا دیوارهایی که در و پنجره در آن وجود دارد را برای دیوار شاخص انتخاب نمی کنند چرا که در و پنجره از تاثیر آن می کاهد. در عوض دیواری را که خود نقطه ی تمرکز مانند پیش بخاری دارد،می تواند دیوار شاخص فوق العاده ای باشد چرا که تنها دیواری است که خود به خود جلب توجه می کند. دیوارهای کوچک را به عنوان دیوار شاخص هرگز انتخاب نکنید چرا که فضای خانه را ناآرام و شلوغ جلوه می دهد.

اکثر مردم بر این باورند که دیوار شاخص دیواری است که از نظر رنگ با دیگر دیوارها تفاوت دارد، حال آنکه این راه تنها یکی از راه های مشخص کردن دیوار شاخص است اما تنها راه نیست.
برای ایجاد تمرکز می توان از کاغذدیواری که یکی از روش های فوق العاده برای ایجاد تمرکز است به کار برد. برای تاکید بیشتر بر یک دیوار می توان بقیه دیوارها را با کاغذ دیواری ساده پوشاند، که از بهترین روش ها استفاده از کاغذ دیواری با طرح، رنگ یا بافت قوی می باشد.

اما اگر علاقه دارید که تاثیر ملایم تر در فضا داشته باشید، می توانید از کاغذدیواری هایی با ترکیب سایه های مختلف یک رنگ، طرح های داماس، گلدار و یا کلاسیک استفاده کنید. یکی از راه حل های دیگر برای خلق یک دیوار شاخص استفاده از مجموعه ای از قاب هاست. می توانید برای جذابیت بیشتر از تعداد زیادی از عکس هاس قاب شده خود به صورت پراکنده ( عمودی و افقی) بر روی دیوار نصب کنید.
برای ایجاد دیوار شاخص می توانید از کاغذ دیواری هایی با طرح های راه راه بهره ببرید. اگر شما طرفدار سنت هستید از کاغذ دیواری با راه های عمودی استفاده کنید. برای عریض تر نشان دادن فضا از کاغذ دیواری با راه های افقی استفاده کنید. همچنین برای داشتن دیوار شاخص می توانید از پوستر استفاده کنید. امروزه نصب پوستر از ساده ترین و ارزانترین روش های دیوار شاخص است.

برای انتخاب دیوار شاخص، فکر کنید که با استفاده از طرح و رنگ به دنبال ایجاد چه تاثیری در بیننده هستید. رنگ روشن باعث می شود دیوار دورتر به نظر برسد و رنگ تیره تاثیر عکس دارد. همین امر در خصوص طرح های درشت و ریز هم صادق است به این صورت که طرح های ریز باعث می شود دیوار دورتر و طرح های درشت نزدیکتر به نظر برسند. وظیفه دیوار شاخص این است که دیوار را برجسته کند نه اینکه وسایل و لوازم اتاق را در خود محو کند. پس کاغذ دیواری را که با اتاق و وسایل آن همخوانی ندارد، هرگز انتخاب نکنید.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _____              
| _ |             
| |_| | _ __ ___  ______   __
\____ || '_ ` _ \ |_ /\ \ /\ / /
.___/ /| | | | | | / / \ V V / 
\____/ |_| |_| |_|/___| \_/\_/ 
                 
                 
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
۱۹ مهر ۱۳۹۴

نکات مهم در نصب کاغذدیواری

بدلیل اینکه کاغذدیواری با چسب مخصوصی که حلال آن آب است نصب می شود و لکه های احتمالی آن بوسیله آب و یک اسفنج قابل پاک شدن است با رعایت نکاتی می توان براحتی آن را بر روی دیوار نصب کرد.   زیر سازی کاغذ دیواری قبل از نصب کاغذدیواری مرحله زیرسازی دیوار بسیار مهم است زیرا اگر هرگونه ترک، سوراخ، شکستگی و ... باشد در حین مراحل نصب و پس از آن دچار مشکل خواهید شد.و نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد پس در صورت مشاهده این موارد آن را بوسیله بتونه و یا گچ مسطح کنید. دیواری که می خواهید کاغذدیواری را بر روی آن نصب نمائید نباید به هیچ عنوان رطوبت داشته باشد ، قبل از شروع نصب منبع رطوبت را شناسائی و برطرف نمائید و پس از خشک شدن کامل دیوار مراحل نصب را ......
ادامه مطلب »
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

انواع جنس کاغذدیواری

کاغذ دیواری یک نوع ماده‌است که برای پوشش دادن دیوارهای  داخلی و هم‌چنین طراحی داخلی در ادارات، خانه‌ها و دیگر ساختمان ها  استفاده می‌شود؛ کاعذ دیواری یکی از جنبه‌های طراحی داخلی به شمار می‌آید. این نوع کاغد بیشتر به صورت رول فروخته می‌شود و با چسباندن روی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاغذهای دیواری می‌توانند ساده (به صورت نقاشی) یا به صورت بافته‌شده (مانند آنگلیپتا) و یا با الگوهای گرافیکی ساخته شده‌باشند. روش‌های چاپ کاغد دیواری شامل چاپ سطحی، چاپ به‌وسیله حکاکی، چاپ سیلک ابریشمی، چاپ به صورت دیجیتالی و یا چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی است.   انواع اصلی کاغذ دیواری  ......
ادامه مطلب »
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

کاغذدیواری ضد زلزله

کاغذدیواری ضد زلزله   دانشگاه و مرکز تحقیقات تکنولوژی کارسلو (KTI) آلمان از دهه ۱۹۹۰ تا به حال در تلاش است که پوششی کاغذی برای نگه داشتن دیوارها هنگام زلزله تولید کند. بالاخره تیم تحقیقاتی در سال ۲۰۱۰ موفق به ساخت کاغذ دیواری سیسمیک شد. با ارتقا کیفیت این ماده تولیدی، دانشگاه KTL در سال ۲۰۱۴ کاغذ دیواری ضد زلزله خود را عرضه کرد.  تولید کاغذ دیواری   برای تولید این کاغذ دیواری از رشته‌های بسیار نازک و مستحکم شیشه‌ای استفاده شده است. این رشته‌ها به هم بافته شده و یک پوشش ارتجاعی و محکم را تولید می‌کند. به هنگام تکان خوردن دیوار، این رشته‌های شیشه‌ای انرژی حاصله را در چهار جهت مختلف پخش می‌کنند تا انرژی تقسیم شده و به ......
ادامه مطلب »
۲۵ بهمن ۱۳۹۵

انواع کاغذدیواری

کاغذدیواری پوشش تزیینی است که برای پوشش دادن سطوح دیوارهای داخلی در ادارات، خانه‌ها و دیگر ساختمان‌ها استفاده می‌شود؛ کاغذدیواری یکی از جنبه‌های طراحی داخلی به شمار می‌آید. این نوع پوشش بیشتر به صورت رول و یا به صورت متری فروخته می‌شود و با چسباندن روی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاغذ دیواری ها می‌توانند ساده (به صورت نقاشی) یا به صورت بافته‌شده (مانند آنگلیپتا) و یا با الگوهای گرافیکی ساخته شده‌ باشند. روش‌های چاپ کاغذدیواری شامل چاپ سطحی، چاپ به‌وسیله حکاکی، چاپ سیلک ابریشمی، چاپ به صورت دیجیتالی و یا چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی است. انواع اصلی کاغذدیواری کاغذدیواری از منسوج نبافته (نان وون): مواد ......
ادامه مطلب »
۲۵ بهمن ۱۳۹۵

زیرسازی، نصب و جدا سازی کاغذدیواری

جدا کردن کاغذدیواری یکی از ویژگی‌های مثبت کاغذدیواری نسبت به سایر پوشش‌های دیواری قابلیت برداشتن آن از روی دیوار است که به سادگی انجام می‌شود. آب آسان‌ترین روش کندن کاغذدیواری، پاشیدن آب بر روی آن است. آب از درون منفذهای کاغذدیواری به چسب پشت آن نفوذ می‌کند و آن را از بین می‌برد. با از بین رفتن قدرت چسبندگی چسب پشت کاغذدیواری، به راحتی می‌توان کاغذدیواری را از دیوار جدا کرد. البته کاغذدیواری ‌هایی که به این روش به راحتی از دیوار جدا می‌شوند باید به اصطلاح قابل جداسازی (Peelable) باشند که بسیاری از کاغذدیواری‌ های مدرن این ویژگی را دارند. مواد شیمیایی مواد شیمیایی مخصوص کندن کاغذدیواری را ......
ادامه مطلب »