استفاده از کاغذ دیواری های راه راه در دکوراسیون

استفاده از کاغذ دیواری های راه راه در دکوراسیون
۲۷ آذر ۱۳۹۷
تاریخ ایجاد:
۲۷ آذر ۱۳۹۷
درست مثل زمان انتخاب لباس، وقتی می خواهید کاغذ دیواری راه راه انتخاب کنید، باید بسیار مراقب باشید. در صورتیکه از کاغذ دیواری راه راه درست استفاده شود، می تواند طوری طراحی داخلی منزل شما را شگفت انگیز کند که باعث شود فک مهمان هایتان به زمین بیفتد!! اما در صورتیکه اشتباه استفاده شود، نتیجه، یک فاجعه خواد بود.

هنر ظریفی در استفاده از کاغذهای راه راه وجود دارد و هر گونه رنگ براق یا خط پر رنگ می تواند روح تازگی به منزل بدمد و یا برعکس ظاهری غیر قابل تحمل ایجاد کند. 
در اینجا به شما چند نکته ظریف در مورد کاغذهای راه راه ارائه می دهیم تا از هرگونه نتیجه اسف بار جلوگیری کنید و از آن درست استفاده کنید.

عمودی و افقیاولین تصمیم مهمی که باید بگیرید این است که راه های عمودی را انتخاب کنید یا افقی. شاید فکر کنید انتخاب هر کدام از این دو تاثیر چندانی در ظاهر کلی فضای داخلی  ندارد، اما اصلا نباید قدرت تاثیر این دو را دست کم بگیرید.
راه های افقی می توانند برای خلق فضایی مدرن تر، و به شدت خاص به شما کمک کنند، چرا که به اندازه طرح های عمودی محبوب نیستند. همچنین باعث می شود اتاق عریض تر به نظر بیاید.
 راه های عمودی این توهم را ایجاد می کنند که دیوارها بلندتر هستند و فضای داخلی از چیزی که واقعا هست بزرگ تر به نظر می آید.
هر دو نوع مزیت ها و معایب خود را دارند. بنابراین، استفاده از آنها به این بستگی دارد که قصد دارید با آن طراحی داخلی چه چیزی را بیان کنید.

رنگ:
انتخاب رنگ نیز نقش مهمی در استفاده از کاغذ دیواری های راه راه ایفا می کند. به دلیل اینکه این طرح به خودی خود، گیرایی دارد، بهتر است از رنگ های به اصطلاح "جیغ" استفاده نکنید، چون باعث می شود همه چیز زیاد از حد به چشم بیاید.
اگر می خواهید از رنگ های گیرا استفاده کنید، بهتر است این رنگ را بارنگ خنثی تری جفت کنید. چون هر چیزی که خیلی رنگارنگ شود، چشم را خسته می کند. مثلا، رنگ آبی تیره با سفید برای راه راه شدن مناسب است، چون بدون اینکه خیلی کهنه یا خیلی جیغ به نظربیاید،  می توانید از آن استفاده کنید.
از سوی دیگر، می توانید دو رنگ لطیف برای ایجاد فضایی شیک و پیچیده استفاده کنید، به این صورت که یکی از رنگ ها در تناژ تیره تری از دیگری استفاده شود.
همه چیز بستگی به این دارد که هدف شما از طراحی داخلی تان چیست، اما همیشه یک قانون طلایی در انتخاب کاغذهای راه راه وجود دارد: "هرگز از رنگ های بی ربط استفاده نکنید". از رنگ هایی استفاده کنید که یا متضاد هستند یا از یک خانواده هستند. رنگ های بی ربط (مثل نارنجی و بنفش) از هم گسیخته و نامنظم به نظر می آید تا گیرا و جذاب.
توجه داشته باشید که کاغذهای راه راه را با عناصر ساده تر برای دکوراسیون ترکیب کنید. وقتی دیوارهایتان راه راه است، وسایلتان باید ساده باشد. چرا که به این ترتیب چشم هایتان فرصت استراحت را نیز پیدا می کنند.
در زمان استفاده از کاغذهای راه راه، اندازه اتاق را نیز در نظر بگیرید. هرچه اتاق بزرگتر باشد، راه ها باید پهن تر باشند. راه های باریک در یک اتاق بزرگ به هم ریختگی را بوجود می آورند، به همین ترتیب راه های پهن تاثیر خود را در اتاق های کوچک از دست می دهند.
ترکیب کردن راه راه های پهن و باریک افقی، برای استفاده در دیوار اتاق های کودک یا اتاق های بازی مناسب است. چراکه ظاهری سرزنده به وجود می آورد.
ثبت دیدگاه شما
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
سایر دانستنیهای دکوراسیون مرتبط در این شاخه
10 ترند دکوراسیون داخلی برتر در سال 2019
۰۵ آبان ۱۳۹۷

10 ترند دکوراسیون داخلی برتر در سال 2019

با توجه به پیشرفت های به دست آمده از تکنولوژی، همه انسانها در سراسر دنیا با استفاده از یک کلیک می توانند بدون مسافرت کردن، از شکل های زندگی در سراسر دنیا آگاه شوند. بسیاری از طراحی های جدید از فرهنگ های آسیایی و آفریقایی دور سرچشمه گرفته اند و در حال حاضر استفاده از این طرح ها در حال افزایش است. در زیر به 10 ترند دکوراسیون داخلی برتر در سال 2019 اشاره شده است ؛ 1. تن رنگ های طبیعی :    سلیقه ها در حال تغییر به سمت رنگ های طبیعی مثل قهوه ای، بژ، خاکستری، آبی های پر رنگ و سبز های گرم است.    2. طراحی های ژاپُندی (ترکیب طراحی ژاپنی و اسکاندیناوی):   استفاده از وسایل مدرن در ساختمان هایی با ظاهر روستایی) ......
ادامه »
دکوراسیون و احساسات افراد
۱۷ آذر ۱۳۹۷

دکوراسیون و احساسات افراد

اگر چه رابطه بین دکوراسیون و احساسات توجه زیادی را در دهه اخیر جلب کرده، این نوع از روانشناسی محیطی از هزاران سال پیش وجود داشته است مثل "واستو شاسترا" ی هندی ها، "فنگ شویی" چینی ها و غیره . به دلیل رشد علوم اعصاب، دانشمندان تحقیقات فراوانی در این مورد انجام داده و به نتایج خارق العاده ای دست یافته اند. آنها توانایی تزئینات داخلی را در بیدار کردن پاسخ های عاطفی مثبت و منفی در افراد نشان داده اند. این یافته ها درب را به سوی طراحی فضاهای باز می کنند که به صورت آگاهانه المان های دکوراسیون را با هدف بوجود آوردن خلاقیت، آرامش و شادی دستکاری می کنند. رنگ بسیاری از اشیا و المان های داخل منزل می توانند تاثیر خاص خود را در مزاج ......
ادامه »