نکات مهم در نصب کاغذدیواری

۱۹ مهر ۱۳۹۴
تاریخ ایجاد:
۱۹ مهر ۱۳۹۴
بدلیل اینکه کاغذدیواری با چسب مخصوصی که حلال آن آب است نصب می شود و لکه های احتمالی آن بوسیله آب و یک اسفنج قابل پاک شدن است با رعایت نکاتی می توان براحتی آن را بر روی دیوار نصب کرد.

  زیر سازی کاغذ دیواری

قبل از نصب کاغذدیواری مرحله زیرسازی دیوار بسیار مهم است زیرا اگر هرگونه ترک، سوراخ، شکستگی و ... باشد در حین مراحل نصب و پس از آن دچار مشکل خواهید شد.و نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد پس در صورت مشاهده این موارد آن را بوسیله بتونه و یا گچ مسطح کنید.
دیواری که می خواهید کاغذدیواری را بر روی آن نصب نمائید نباید به هیچ عنوان رطوبت داشته باشد ، قبل از شروع نصب منبع رطوبت را شناسائی و برطرف نمائید و پس از خشک شدن کامل دیوار مراحل نصب را شروع کنید.
اگر دیوارها گچی می باشد ابتدا یک با یک لایه روغن پرایمر کل ئیوار را پوشش دهید
اگر در قسمت هایی از دیوار لکه های زرد و یا سیاه رنگ دارد ابتدا با رنگ سفید رقیق رنگ نمائید زیرا پس از چسباندن کاغذ این لکه ها نمایان خواهند شد.
تمامی سطح دیوار را با لایه نازکی از چسب کاغذدیواری و کمی سریش می پوشانیم و می گذاریم تا کاملا خشک شود این کار به چسبندگی بهتر کاغذ کمک می کند.
قبل از چسبکاری کلیه پریز ها و کلیدها را جدا کرده  برق ورودی ساختمان را از کنتور قطع کنید.در صورت امکان بهتر است رادیاتور ها و شوفاژ ها را نیز جدا کنید ولی به دلیل سختی این کار می توان بدون باز کردن نیز بوسیله یک وسیله تی شکل کاغد را پشت شوفاژ نصب کرد.
قبل از نصب کاغدذیواری کلیه عملیاتی از قبیل رنگ کردن درب و پنجره ها، نرده ها وسقف و ... را کاملا تمام کنید.


  نصب کاغذ دیواری

 
ابتدا ارتفاع دیواررا به دقت اندازه گیری کنید
برای برش اولین قطعه کاغذ ارتفاع اندازه گیری شده به علاوه 5 سانتی متر را برش می دهیم.
 
نکته:کاغذدیواری ها به غیر از کد کالا یک کد دیگر به نام BATCH NO و یا LOT NO  دارند که سریال ساخت کارخانه می باشد که ممکن است کاغد هایی با سریال مختلف مقداری تفاوت رنگی داشته باشند پس کاغد هایس را که در کنار هم نصب می شوند و یا در یک میدان دید می باشند از یک سریال استفاده کنید
 
پس از اتمام مراحل برش کاغدذیواری ها را به ترتیبی که برش دادیم ب وسیله یک برس نرم آغشته به چسب می کنیم و از پشت به دو طرف تا می کنیم بصورتی که قسمت های چسب خورده روی هم قرار بگیرد .(ترتیب کاغذ ها رعایت شود)


 

اولین قطعه را به وسیله رسم خط شاقول _ وسیله ابرای کشیدن خط عمود بر زمین) از ابتدای دیوار آغاز می کنیم.

نکته : برای کاغذهایی که پشت چسب دار هستند فقط نیاز است که مانند تمبر پستی مقداری خیس شودو برای کاغذها یnon_woven  نیز چسب را به جای کاغذ به دیوار می زنیم.
قطعه چسب خورده را از بالا باز می کنیم و با توجه به خط شاقول رسم شده از سمت بالا روی دیوار می چسبانیم و سپس قسمت تا خورده پائین را باز می کنیم و روی دیوار می چسبانیم.
به کمک یک وسیله مثل کاردک پلاستیکی و یا برس نرم قسمت های چروک خورده را صاف می کنیم و اگر چسب اضافی در در زیر کاغذ جمع شده است خارج می کنیم.
قسمت های اضافی کاغذ را بوسیله کاتر با دقت برش داده و قطعات بعدی را نیز به همین سبک بر روی دیوار نصب می کنیم.

سپس جای کلید ها و پریز ها را نیز بوسیله کاتر برش می دهیم.
پس از نصب کامل حدود 48 ساعت از دستکاری آم برهیزید تا کاملا خشک شودپس از نصب ممکن است حباب هایی  در زیر کاغد مشاهده شود که پس از چندین ساعت از بین خواهد رفت.
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
آلبوم کاغذ دیواری ورساچی
۱۰ خرداد ۱۳۹۶

آلبوم کاغذ دیواری ورساچی

حتما نام برند ورساچی را شنیده اید نامی آشنا برای شیک پوشان و لوکس پوشان با آرمی آشنا یعنی سر مدوزا! مدوزا موجودی افسانه ای در اساطیر یونان باستان که هرکس که عاشق او میشد دیگر راه بازگشتی برایش وجود نداشت.آلبوم کاغذ دیواری ورساچی برند تیمبرلند را رها نخواهید کرد.آلبوم کاغذ دیواری ورساچی برند تیمبرلند آلبومی برای به تصویر کشیدن پرستیژ.این آلبوم کاغذ دیواری شامل 45 مدل از لوکس ترین و شیک ترین کاغذ دیواری های برند تیمبرلند است .آلبوم کاغذ دیواری برای افرادی که به هیچ وجه از پرستیژنمی گذرند.آلبومی برای لوکس پسندان،آلبومی لاکچری برای لابی هتل ها ،لابی برجها،برای آنانکه با کلاسیک خو گرفته اند،برای آنانیکه دوست دارند در یک اتاق پذیرایی با ......
ادامه مطلب »
آلبوم کاغذ دیواری مونت کاوالو
۲۹ خرداد ۱۳۹۶

آلبوم کاغذ دیواری مونت کاوالو

اسم آلبوم کاغذ دیواری مونت کاوالو بر گرفته از مونت کاوالو شهری در ایتالیا کشور چکمه ای و زادگاه پدر خوانده ها ست.مونت کاوالو شهری کوچک با معماری قدیمی ،کوچه پس کوچه های باریک،سربالایی ها و سر پایینی ها ،کوچه ها و خیابان های سنگ فرش شده و خانه های بسیار زیبای ایتالیایی با گلدانهای رز قرمزی که از بالکنها و پنجره ها آویخته  که فضای خاصی را درذهن شما تداعی میکند “زیبایی در عین سادگی”آلبوم کاغذ دیواری مونت کاوالو مناسب برای افرادی که عاشق لایف استایل ایتالیایی  و دون کورلئونه ها هستند.آلبوم کاغذ دیواری مونت کاوالو انتخاب های بسیار مناسبی را برای فضای پذیرایی شما فراهم میکند به خصوص اگر مبلمان چرم قهوه ای در فضای پذیرایی ......
ادامه مطلب »
انواع جنس و کف سازی پارکت لمینیت
۱۵ تیر ۱۳۹۶

انواع جنس و کف سازی پارکت لمینیت

   زمانی که پارکت از پهلو دیده شود ،اگر ناخالصی با رنگ‌های متفاوت داشته باشد می‌توانید متوجه میزان طبیعی بودن متریال شوید. HDF زمانی که  بالاترین درجه طبیعی بودن را دارا باشد موقعی  که پارکت از پهلو دیده شود هیچ ناخالصی با رنگ های متفا وت را ندارد. هرچه از درجه طبیعی بودن کاسته شود HDFکاربردهای خانگی خود را ازدست داده و بیشتر کاربرد تجاری پیدا کرده و در محیط های عمومی و پرتردد و یا در محوطه ها و فضاهای باز استفاده میگردد. E0 بالا ترین درجه طبیعی بودن پارکت لمینیت هاست و به ترتیب E1،E2،E3  با بالا رفتن شماره میزان طبیعی بودن خود را از دست می دهد. درجه طبیعی بودن متریال HDF  مناسب :  E ......
ادامه مطلب »
آلبوم کاغذ دیواری بلک جک Black jack
۲۹ مهر ۱۳۹۶

آلبوم کاغذ دیواری بلک جک Black jack

اسم آلبوم کاغذ دیواری بلک جک (Black jack) برگرفته از یک بازی بسیار پرطرفدار است اما وقتی بیشتر به  آن دقت کنید تداعی کننده دوران وسترن و هفتیر کشان آمریکایی است،زمانی که اصیل ترین گونه ژانر های سینمایی و بالطبع هنر مدرن شکل میگیرد و 3 عبارت را در ذهن زنده میکند.حرکت و سرعت،ادبیاتی عامه پسند،جذابیت و افسون مقاومت ناپذیر. آلبوم بلک جک از 57 طرح کاغذ دیواری که هر کدام از طرحها مدرنیته را به کلاسیک گره میزنند تشکیل شده است .رنگهای آلبوم کاغذ دیواریبلک جک به همراه  رنگهایی متنوع و در عین حال به روز است که گرماژ240 گرمی جذابیت خاصی به آن داده است. و طیفی از رنگهای کلاسیک و شیک امروزی را پوشش داده است. اگر میخواهید کاغذ دیواری اتاق پذیرایی ......
ادامه مطلب »
آلبوم کاغذ دیواری دلکسیوم
۳۰ مهر ۱۳۹۶

آلبوم کاغذ دیواری دلکسیوم

زمانی که کربن از آهن فولاد می سازد دلکسیوم پرچم دار جدید تیمبرلند،آلبوم کاغذ دیواری ای که در صنعت دکوراسیون داخلی حرف حسابی از استانداردهای جدید ارائه میکند،متفاوت با هر آنچه تا به حال دیده اید. پرچم دار جدید تیمبرلند آمیخته ای از اصالت،هنر و تجمل است. زمانی که کربن از آهن فولاد میسازد و این بار تیمبرلند با ترکیبی از نان وون و ابریشم پدیده ای به نام دلکسیوم خلق کرده است،پدیده ای به استحکام نان وون و تجمل و اصالتی از جنس ابریشم .این آلبوم کاغذ دیواری خلق شده است تا لایف استایل لاکچری چیزی کم وکسر نداشته باشد. آلبوم کاغذ دیواری دلکسیوم از 88 طرح متفاوت با تنوع رنگی منحصر به فرد  تشکیل شده و هرکدام از طرحهای آن مانند یک تابلوی نقاشی ......
ادامه مطلب »