کاغذ دیواری پذیرایی

12 ایده جذاب برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی در سال جدید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

کاغذ دیواری پذیرایی باید دارای چه ویژگی های رنگی باشد؟ قیمت کاغذ دیواری (هر رول) چقدر است؟ بهترین برند و متنوع ترین طرح را از کجا بخرم؟  زمانی که برای خرید کاغذ دیواری پذیرایی منزل خود به فروشگاه‌های سطح شهر می‌روید، انبوهی از مدل‌ها و طرح‌های کاغذ دیواری در مقابل چشمان شما قرار می‌گیرد. بدیهی است که در چنین شرایطی انتخاب کاغذ دیواری اندکی سخت خواهد شد. همچنین عده زیادی نسبت به انتخاب اصولی کاغذ دیواری مناسب برای فضای پذیرایی ندارند.

متاسفانه درصد بالایی از مشتریان بدون اطلاعات کافی یا انتخاب طرح قطعی برای خرید کاغذ دیواری پذیرایی منزل خود اقدام می‌کنند. بدیهی است که در چنین شرایطی مشتری نتواند بهترین طرح ممکن را انتخاب کند و نتیجه مطلوبی پس از پایان نصب کاغذها به دست نیاورد. به همین دلیل بهتر است که قبل از خرید طرح مورد نظرتان را انتخاب کرده باشید. اگر هم شناختی به طرح‌های کاغذ دیواری مناسب برای فضایی ندارید، جای نگرانی نیست؛ زیرا در این مطلب با 12 ایده جذاب برای خرید کاغذ دیواری آشنا می‌شوید.

کاغذ دیواری پذیرایی و حال

معرفی 12 ایده ناب برای خرید کاغذ دیواری پذیرایی

خریدن کاغذ دیواری مناسب برای فضای پذیرایی خانه‌ها یک کار نسبتا حساس محسوب می‌شود. از آنجایی که پذیرایی مهم‌ترین بخش خانه است و به شدت در دید قرار می‌گیرد، برای خرید کاغذ دیواری مناسب آن باید دقت زیادی خرج کرد. همچنین برای رسیدن به نتیجه دلخواه و انتخاب یک کاغذ دیواری خوب باید نکات و ایده‌های مهمی را در ذهن خود بررسی کنید. در ادامه این بخش از مطلب 12 ایده جذاب را معرفی خواهیم کرد که شما را به کاغذ دیواری مدرن و بی‌نظیر برای فضای پذیرایی می‌رسانند.

اینجا کلیک کنید  کاغذ دیواری با کیفیت، معرفی آلبوم وینچنزو

1-یک دیوار را در پذیرایی هدف قرار دهید

زمانی که برای خرید کاغذ دیواری پذیرایی به بازار می‌روید، باید نمای کلی این فضا و چیدمان لوازمش را در ذهن داشته باشید. همچنین بهتر است که بزرگترین دیواری که دید زیادی دارد را هدف قرار دهید. با انجام این کار می‌توانید یک طرح مناسب را برای این دیوار انتخاب کنید و سپس باقی دیوارها را با طرح ساده‌تر بپوشانید. اینجاست که طرح دکوراسیون دیوارها جذاب‌تر خواهد شد.

خرید کاغذ دیواری پذیرایی

2-برای خرید کاغذ دیواری سقف را فراموش نکنید

همیشه یک باور اشتباه در ذهن مشتریان نقش می‌بندد که روی نتیجه نهایی کار تاثیر می‌گذارد. این باور باعث می‌شود که شما هنگام خرید کاغذ دیواری پذیرایی سقف را فراموش کنید؛ زیرا به اشتباه فکر می‌کنید که کاغذ دیواری فقط برای دیوارهای پذیرایی است. اما کافیست یک بار سقف را نیز با کاغذ دیواری با رنگ مناسب بپوشانید تا از نتیجه فوق العاده این ترفند حیرت‌زده شوید. البته که انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای سقف نیاز به دقت بیشتری دارد.

اینجا کلیک کنید  10 مدل و ایده برتر کاغذ دیواری آشپزخانه

3-پوشاندن تمامی دیوارها

زمانی که قصد دارید که فضای پذیرایی منزل را کاغذ دیواری کنید، باید به تمامی دیوارها این فضا توجه نمایید. اگر فقط یک یا چند دیوار کاغذ دیواری شوند و سایر دیوارها خالی باقی بمانند، چهره پذیرایی منزلتان چندان جذاب نخواهد شد. به همین دلیل باید کلیه دیوارها را در نظر بگیرید تا در انتها به ظاهری جذاب برسید. همچنین باید بین کاغذ دیواری تمامی دیوارها از نظر رنگ هارمونی مناسب وجود داشته باشد. هماهنگی طرح و جنس نیز در بین دیوارها خالی از لطف نیست.

4-ایده‌ای جذاب برای خانه‌های عروسکی

به تازگی در بین دکوراسیون طرح فانتزی جدیدی محبوب شده که اصطلاحا عروسکی نام دارد. در این خانه‌ها که اکثر صاحبان جوان و شادابی دارند، از ترکیب رنگ‌های شارپ و خنثی مثل صورتی و سفید استفاده می‌شود. اگر شما هم دکوراسیون منزلتان را اینگونه انتخاب کرده‌اید، برای خرید کاغذ دیواری پذیرایی برگ برنده‌ای در دست دارید. برای چنین خانه‌هایی بهتر است که یک دیوار با کاغذ دیواری راه راه یا طرح‌دار پروانه‌ای پوشانده شده و سایر دیوارها طرح ساده‌ای داشته باشند.

کاغذ دیواری حال

5-کاغذهای دیواری داماسک شلوغ، مکمل فضای پذیرایی

جمله مشهور در دنیای دکوراسیون داخلی که مربوط به زیبایی در اوج سادگی است را قطعا بارها شنیده‌اید. اما این جمله در تمامی شرایط درست نیست و می‌توان با طرح‌های شلوغ نیز به نتیجه جالبی رسید. برای مثال اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک و سلطنتی است، می‌توانید از کاغذ دیواری طرح داماسک شلوغ برای کاغذ دیواری پذیرایی کمک بگیرید.

برای مثال فضای پشت تلویزیون یا بزرگ‌ترین مبل پذیرایی را با طرح داماسک طلایی بپوشانید و برای سایر دیوارها کاغذ ساده در نظر بگیرید. حال خواهید دید که این کاغذ دیواری با طرح شلوغش چگونه جلوه فضای پذیرایی را عوض می‌کند.

اینجا کلیک کنید  کاغذ دیواری پشت تلویزیون را چگونه انتخاب کنیم؟

6-کاغذ دیواری برای خانه‌های کلاسیک

دکوراسیون با طرح کلاسیک همیشه طرفدارهای بسیار زیادی دارد. به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا ایده‌ای جذاب برای خرید کاغذ دیواری مناسب پذیرایی چنین خانه‌هایی را معرفی کنیم. در چنین خانه‌هایی بهتر است که کاغذ دیواری طرح ساده استفاده شود. البته بیشتر این خانه‌ها لوازم چوبی دارند، به همین دلیل باید از تم قهوه‌ای روشن برای دیوارها استفاده کرد. برای انتخاب رنگ بهتر نیز می‌توان رنگ پارچه سرویس مبلمان را نیز در نظر گرفت.

7-زمانی که کاغذ دیواری نقش تابلو نقاشی را بازی می‌کند

تصور کنید که می‌خواهید برای پذیرایی ویلای شمال خود یک کاغذ دیواری مناسب بخرید. بدون شک کاغذهای دیواری طرح‌دار برای چنین فضاهایی بهترین انتخاب ممکن هستند. برای انتخاب بهترین طرح نیز کافیست بزرگترین دیوار را با منظره طبیعت یا ساحل بپوشانید. البته که این طرح‌ها فقط برای ویلاها نیستند. بلکه می‌توان از طرح‌ها طبیعت ساده‌تر برای پذیرایی واحدهای آپارتمانی استفاده کرد.

8-فوت کوزه‌گری در انتخاب رنگ کاغذ دیواری

در این بخش از مطلب ایده اصلی در انتخاب رنگ کاغذ دیواری پذیرایی منزل خلاصه می‌شود. برای انتخاب رنگ بهتر است که رنگ‌های کفپوش، مبلمان و سایر وسایل چوبی را در نظر بگیرید. سپس باید رنگی را انتخاب کنید که سازگاری کامل با رنگ چنین قسمت‌هایی داشته باشد. همچنین اگر برای یک دیوار از کاغذ دیواری طرح‌دار استفاده می‌کنید، پس زمینه این دیوار باید معیار انتخاب رنگ سایر دیوارها باشد.

ایده دکوراسیون منزل

9-کاغذهای دیواری طرح‌دار مناسب فضای پذیرایی

در بازار برای خرید کاغذ دیواری طرح‌دار مناسب فضای پذیرایی انتخاب‌های بسیار زیادی پیش‌رو دارید. برای مثال می‌توانید از طرح‌های فانتزی استفاده کنید. همچنین طرح‌های جدید مثل آبستره یا آبرنگی نیز انتخاب خوبی برای فضای پذیرایی منزل هستند.

جالب است بدانید که ترکیب کاغذهای دیواری طرح‌دار اگر اصولی باشد، می‌توان به نتیجه جذابی رسید. به عنوان مثال می‌توانید یکی از دیوارها را با طرح راه راه بپوشانید. حالا یک کاغذ دیواری طرح هندسی برای دیوار کناری نیاز دارید تا ظاهر جذاب دیوار پذیرایی منزلتان به خوبی حس شود.

اینجا کلیک کنید  کاغذ دیواری شیک و زیبا چه ویژگی‌هایی دارد؟ (راهنمای خرید کامل)

10-طرح‌های فانتزی این بار در پذیرایی

انتخاب طرح فانتزی برای خرید کاغذ دیواری پذیرایی مقداری با ریسک همراه است. اما در صورتی که طرح را به خوبی انتخاب کنید، نتیجه بسیار فوق العاده‌ای را به دست خواهید آورد. اگر در طراحی دکوراسیون منزلتان از نمادی خاص استفاده شده، انتخاب طرح فانتزی ساده‌تر می‌شود. برای مثال خانه‌های عروسکی که لوازم زیادی به طرح پروانه دارند، برای کاغذ دیواری فانتزی منزلشان می‌توانند طرح‌های پروانه‌ای را انتخاب کنند. ناگفته نماند که این طرح‌ها تنوع بسیار بالایی در بازار دارند.

کاغذ دیواری طرح سنگ

11-کاغذ دیواری طرح سنگ، انتخابی فوق العاده

یکی از بهترین ایده‌هایی که درباره خرید کاغذ دیواری پذیرایی وجود دارد، استفاده از طرح‌های سنگی است. بدون شک این طرح‌ها شما را به نتیجه‌ای بی‌نظیر می‌رسانند و تاثیر فوق العاده‌ای روی ظاهر منزلتان می‌گذارند. به خصوص اگر در خانه میز یا کانتر با رویه سنگی داشته باشد، این طرح‌ها بیش از قبل زیبا‌تر به نظر می‌رسد. البته که در این شرایط بهتر است بین طرح سنگ کاغذ دیواری و کانتر هماهنگی وجود داشته باشد. ناگفته نماند که کاغذ دیواری جدید طرح سنگ ظاهری به شدت طبیعی دارند.

12-طرح‌های ساده را فراموش نکنید

اگر شما هم علاقه چندانی به کاغذهای دیواری با طرح‌های مختلف علاقه‌ای ندارید، می‌توانید از مدل‌های ساده استفاده کنید. البته که توصیه می‌کنیم برای انجام این کار به جنس کاغذ به شدت اهمیت دهید. برای مثال کاغذهای الیاف طبیعی را در نظر بگیرید که دارای بافت هستند. شاید در نگاه اول این نکته خیلی مهم به نظر نرسد، اما پس از نصب کاغذ دیواری ظاهر بهتری روی دیوارها پیدا خواهد کرد.

اینجا کلیک کنید  فنگ شویی اتاق پذیرایی

نکات طلایی خرید کاغذ دیواری پذیرایی

حالا که با 12 ایده جذاب برای انتخاب طرح کاغذ دیواری پذیرایی آشنا شدید، باید نکات طلایی خرید آن‌ها را بشناسید. در این بخش از مطلب قصد داریم تا نکات طلایی خرید را به شما معرفی کنیم که بسیار مهم هستند. توجه کنید که مهم نیست چه طرحی را خریداری می‌کنید؛ زیرا این نکات در استفاده دراز مدت شما از کاغذ دیواری نقش دارند.

جنس کاغذ

سعی کنید که برای خرید کاغذ دیواری به سراغ مدل‌های با کیفیت بروید. برای مثال کاغذهای دیواری نانوون ( Non-Woven ) جنس مناسب‌تری دارند. ناگفته نماند که کاغذهای دیواری بی‌کیفیت از نظر ظاهری نیز چنگی به دل نمی‌زنند.

شستشوی کاغذ دیواری

نحوه شست و شو

نحوه شست و شوی کاغذ دیواری نکته‌ای است که نباید در هنگام خرید فراموش کنید. دقت داشته باشید که کاغذهای دیواری پلیمری با یک دستمال مرطوب معمولی به راحتی تمیز می‌شوند و هزینه‌ای روی دوش شما نمی‌گذارند. با رعایت این نکته در آینده دیگر نیازی به مواد شوینده مخصوص گران قیمت نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید کاغذ دیواری را تمیز کنید.

اینجا کلیک کنید  کفپوش PVC (پی وی سی) کاربردها، مزایا و معایب آن

خرید کاغذ دیواری از خانه تیمبرلند

برای اجرا کردن ایده‌های کاغذ دیواری پذیرایی نیازی نیست به بازار بروید. کافیست از مجموعه خانه تیمبرلند کمک بگیرید تا این ایده‌ها به سادگی اجرا شوند. در مجموعه تیمبرلند تیم مشاوره به همراه کامل‌ترین آلبوم‌ها در محل مورد نظر شما حاضر شده و مشاوره تخصصی برای نصب کاغذ دیواری را ارائه می‌دهند. همچنین برای انجام این کار هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد.

پیشنهاد می کنم کانال اینستاگرام لینوم فلکس را حتماً دنبال کنید. برای خرید کاغذ دیواری پذیرایی با ما تماس بگیرید 02126114326 (سازمان فروش).

نظرات کاربران

Comments
اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “12 ایده جذاب برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی در سال جدید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس واتس اپ درخواست مشاوره تماس واتس اپ درخواست مشاوره

نیاز به مشاوره دارید؟