کاغذ دیواری آشپزخانه

10 مدل و ایده برتر کاغذ دیواری آشپزخانه

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

ترندهای کاغذ دیواری آشپزخانه و ایده‌های نو

کاغذ دیواری آشپزخانه به عنوان یکی از گزینه های دکوراسیون می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. آشپزخانه قلب هر خانه است و خانم‌ها اهمیت بسیار زیادی به دکوراسیون آن می‌دهند. یکی از بهترین روش‌های تزئین دکوراسیون آشپزخانه، استفاده از کاغذ دیواری در این قسمت از خانه است. با استفاده از کاغذ دیواری آشپزخانه، شما می‌توانید سبک آشپزخانه خود را طبق سلیقه خود طراحی کنید. مدل‌های بسیار زیادی کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه، در بازار موجود هستند. برخی از این مدل‌ها را می‌توان با وسایل دیگر آشپزخانه برای دکوراسیون بهتر ست کرد. در این مطلب با ده مدل و ایده برتر کاغذ دیواری آشپزخانه آشنا می‌شوید.

کاغذ دیواری آشپزخانه تیمبرلند

دلایل استفاده از کاغذ دیواری آشپزخانه

طراحی آشپزخانه وابستگی زیادی به مدل کابینت و رنگ وسایل آشپزخانه مانند گاز و یخچال دارد اما افراد برای این که بتوانند در دکوراسیون آشپزخانه خود تغییری ایجاد کنند، از کاغذ دیواری‌هایی گوناگون که مناسب فضای آشپزخانه است استفاده می‌کنند. برخلاف دیگر وسایل، تنوع رنگ، مدل و طراحی کاغذ دیواری‌ها بالا است و قدرت انتخاب بالایی را در اختیار افراد می‌گذارد. باید اشاره کرد که در آشپزخانه از کاغذ دیواری‌هایی استفاده می‌شود که قابل شست‌وشو باشد و در فضای آشپزخانه هماهنگی ایجاد کند.

اینجا کلیک کنید  معرفی کاغذ دیواری لوکس (طرح های برتر 2022)

نکات مهم انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه

مهم‌ترین نکته در انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه، گزینه های مورد انتخاب است. کاغذ دیواری نباید چربی و آلودگی‌ها را به خود جذب کند. اگر می‌خواهید از کاغذ دیواریی استفاده کنید که چربی‌ها و آلودگی‌ها را به خود جذب می‌کند، باید از شیشه‌ها یا ورق‌های پلاستیکی محافظ کاغذ دیواری استفاده کنید. همچنین امکان شستشو و عدم تغییر رنگ یکی از گزینه های بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود.

محل مناسب نصب کاغذ دیواری آشپزخانه

برخی از دیوارهای آشپزخانه مانند دیوار پشت اجاق گاز یا سینک ظرفشویی مناسب نصب کاغذ دیواری نیستند ولی در دیگر دیوارهای آشپزخانه می‌توان کاغذ دیواری را نصب کرد. ایده‌های مختلفی برای نصب کاغذ دیواری برروی سقف یا فضای بین کابینت‌ها وجود دارد. پیشنهاد می‌شود برای خرید کاغذ دیواری، در ابتدا دکوراسیون و سبک معماری آشپزخانه خود را مشخص کنید؛ در آخر پس از مشخص شدن رنگ وسایل و کابینت‌ها، کاغذ دیواری موردنظر خود را خریداری کنید.

طرح‌های مناسب کاغذ دیواری آشپزخانه

طرح‌های مناسب برای آشپزخانه

برندهای تولیدکننده کاغذ دیواری، برای کاغذ دیواری آشپزخانه طرح‌های مختلفی تولید‌ کرده‌اند که شما می‌توانید طبق سلیقه خود بهترین مدل را انتخاب کنید. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که کاغذ دیواری آشپزخانه آن‌ها دارای طرحی متناسب با آشپزخانه مانند طرح‌های ظروف فانتزی یا میوه‌ها باشد. برخی دیگر طرح‌های مینیمال و ساده بدون پیچیدگی را ترجیح‌ می‌دهند. انتخاب طرح کاغذ دیواری آشپزخانه هیچ محدودیتی ندارد و شما کاملا در انتخاب خود آزاد هستید؛ هرچند بین کاغذ دیواری و وسایل و کابینت آشپزخانه باید هماهنگی وجود داشته باشد.

ده مدل و ایده برتر برای کاغذ دیواری آشپزخانه

اگر تصمیم به تزئین دکوراسیون آشپزخانه خود گرفتید و نیاز به چند ایده خوب دارید، باید گفت ایده‌های زیادی در سطح اینترنت برای تزئین بهتر آشپزخانه با کاغذ دیواری وجود دارد. هرچند شاید بسیاری از این ایده‌ها مناسب آشپزخانه‌ شما نباشد. در ادامه با 10 ایده برتر برای کاغذ دیواری آشپزخانه آشنا می‌شویم.

اینجا کلیک کنید  معرفی طرح های برتر کاغذ دیواری قیمت متوسط در سال 2022

ایده اول؛ استفاده از اکسنت وال با رنگ متضاد

یکی از رایج‌ترین متدهای طراحی کاغذ دیواری استفاده از اکسنت وال‌ها برای طراحی کاغذ دیواری است. در این نوع از دکوراسیون، طراحان یک دیوار را با کاغذ دیواری می‌پوشانند تا با دیگر دیوارها تمایز پیدا کند. در این روش از رنگ‌های کاملا خنثی مانند طوسی یا ذغالی، یا رنگ‌های کاملا شاد استفاده می‌شود تا نسبت به بقیه دیوارهای محیط، توجه افراد را بیشتر جلب کند.

از رنگ‌های کرمی و خاکستری که نمی تواند توجه را جلب کند در این دیوارهای استفاده نمی‌شود. با توجه به این که فضای آشپزخانه‌ها عموما کوچک هستند و قدرت مانور زیادی برای طراحان وجود ندارد، یکی از محبوب‌ترین روش‌ها تزئین آشپزخانه با روش اکسنت وال است. همچنین در این روش نیازی به استفاده از کاغذ دیواری در پشت اجاق گاز و سینک ظرفشویی نیست.

کاغذ دیواری آشپزخانه

ایده دوم؛ استفاده از رنگ مشابه با رنگ کابینت

فرض کنید رنگ کابینت آشپزخانه شما قرمز است، شما می‌توانید از کاغذ دیواری هم‌ رنگ کابینت خود استفاده کنید. در این روش دیوار‌ها و کابینت‌های آشپزخانه شما کاملا یکدست می‌شوند و ظاهری بسیار ساده و جذاب پیدا می‌کنند.این ایده برای افرادی مناسب است که جسارت یک طراحی متفاوت را دارند و ممکن است برای کسانی که به طرح‌های ساده‌تر علاقه دارند، ایده جذابی نباشد. پیشنهاد می‌شود از این ایده برای رنگ‌هایی استفاده کنید که در صورت ترکیب با رنگ کابینت چشم افراد را آزار ندهند و پس از مدتی رنگ کاغذ دیواری آشپزخانه برای افراد خانه تکراری نشوند.

ایده سوم؛ پوشاندن کامل دیوار‌های خالی با یک کاغذ دیواری

در برخی از آشپزخانه‌ها از کابینت‌های زیادی استفاده نمی‌شود و دیوارهای خالی زیادی وجود دارد. طبق این ایده، شما می‌توانید تمام دیوار‌های خالی را با یک مدل کاغذ دیواری بپوشانید تا آشپزخانه شما ظاهری یکدست پیدا کند. این روش یکی از سنتی‌ترین روش‌های استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه است که در زمان حال همچنان طرفداران خود را دارد.

اینجا کلیک کنید  رنگ گرم چیست؟ چگونه از این رنگ ها در دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟

ایده چهارم؛ استفاده از کاغذ دیواری با رنگ خنثی

یکی از بهترین روش‌های استفاده از کاغذ دیواری آشپزخانه، استفاده از رنگ‌هایی است که توجه را جلب نمی کنند و به اصطلاح خنثی هستند. این رنگ‌ها را عموما می‌توان با میز کانتر آشپزخانه و یا سنگ کابینت‌ها ست کرد. در این روش آشپزخانه شما ظاهری مینیمال و ساده می‌گیرد. استفاده از رنگ‌های خنثی باعث می‌شود که حس آرامش و راحتی در آشپزخانه شما حس شود. اگر آشپزخانه بزرگی دارید، می‌توانید از صندلی یا مبلمان با رنگ‌های خنثی برای بهبود زیبایی دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید.

استفاده از طرح‌های شلوغ کاغذ دیواری

ایده پنجم؛ استفاده از طرح‌های شلوغ کاغذ دیواری

کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های شلوغی دارند، همچنان یکی از محبو‌ب‌ترین مدل‌های کاغذ دیواری هستند. این مدل‌ کاغذ دیواری ها به دلیل طرح های شلوغ می‌تواند تمام توجه‌ها را به خود جلب کند. طبق این مدل شما می توانید با استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ، سبک آشپزخانه خود را متحول کنید. کاغذ دیواری‌های شلوغ برای آشپزخانه‌هایی مناسب هستند که متراژ بزرگی داشته باشند. همچنین می‌توان از وسایل بیشتر و دکوراسیون شلوغ‌تری در این آشپزخانه‌ها استفاده کرد.

این ایده مناسب کسانی است که به طراحی‌های مینیمال علاقه‌ای ندارند و ترجیح می‌دهند طراحی آشپزخانه و خانه آن‌ها پیچیده و شلوغ باشد. پیشنهاد می‌شود اگر می‌خواهید از این مدل برای کاغذ دیواری خود استفاده کنید، از رنگ‌های سردتر و خنثی‌تر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده شود. این کار باعث می‌شود شلوغی طرح کاغذ دیواری با رنگ خلوت‌تر آن خنثی شود.

ایده ششم؛ استفاده از کاغذ دیواری در پشت طبقه‌ها

در برخی از آشپزخانه‌های مدرن افراد برای ردیف‌های بالایی به‌جای کابینت، از شلف یا طبقه استفاده می‌کنند. این شلف‌ها طراحی ساده و زیبایی دارند و می‌توانند حسی مینیمال به آشپزخانه شما بدهند. در این روش، شما می‌توانید در پشت این شلف‌ها نیز از کاغذ دیواری استفاده کنید. استفاده از کاغذ دیواری در پشت این شلف‌ها باعث می‌شود که تمام وسایل شما دارای یک پس‌زمینه جذاب باشند. ترجیحا از رنگ‌ها و طرح‌هایی استفاده کنید که با رنگ کابینت شما در تضاد باشد.

اینجا کلیک کنید  کاغذ دیواری نانو، تلفیق هنر و تکنولوژی 2022

ایده هفتم؛ استفاده از کاغذ دیواری سقفی

یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی که طی چند سال اخیر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ها رواج پیدا کرده است،‌ استفاده از کاغذ دیواری های سقفی است. در این روش افراد یک مدل مناسب از کاغذ دیو‌اری را برروی قسمتی یا تمام سقف آشپزخا‌نه نصب می‌کنند.

باید نکاتی مثل رنگ دیوارها و ارتفاع سقف را در این روش در نظر بگیرید. در آشپزخانه‌هایی که سقف بسیار بلند یا کوتاه دارند، استفاده از کاغذ دیو‌اری سقفی توصیه نمی‌شود؛ چرا که درصورت کوتاهی سقف می‌تواند باعث شلوغی بیش‌از‌حد و در صورت بلندی تاثیری در دکوراسیون آشپزخا‌نه نداشته باشد.

ایده هشتم؛ استفاده از طرح‌های جنگلی

بسیاری از خانم‌ها در آشپزخانه خود گیاهان زینتی زیادی نگهداری می‌کنند. در این صورت می‌توان از طرح‌های جنگلی یا گیاهی کاغذ دیوا‌ری برای تزئین آشپزخا‌نه استفاده کرد. اگر تعداد گیاهان زینتی آشپزخا‌نه شما زیاد باشد، با این کاغذ دیوا‌ری ترکیب بسیار جذابی درست می کنند. البته باید اشاره کرد که رنگ کابینت و طراحی کلی آشپزخانه شما باید ساده و مینیمال باشد.

استفاده از طرح‌های جنگلی در آشپزخانه

ایده نهم؛ استفاده از رنگ‌های متفاوت برای هر طبقه از طبقه‌ها

همان‌طور که عنوان شد در برخی از آشپزخانه‌ها از طبقه استفاده می‌شود. طبق ایده استفاده از رنگ‌های متفاوت برای هر طبقه، شما می توانید در پشت هر طبقه از یک مدل کاغذ دیو‌اری استفاده کنید تا آشپزخا‌نه شما ظاهری بسیار متفاوت و لوکس پیدا کند. در این روش هم باید از رنگ‌هایی برای کاغذ دیواری استفاده کرد که دارای تضاد با رنگ طبقه‌ها باشد. این کار باعث می‌شود کاغذ دیواری جلوه‌ای بهتر پیدا کند.

اینجا کلیک کنید  کاغذ دیواری طرح ساده، مزایای آن و معرفی طرح های 2022

ایده دهم؛ ترکیب کاغذ دیواری تماما سفید با کابینت و وسایل سفید

 اگر می‌خواهید آشپزخا‌نه شما در میان تمام آشپزخانه‌های دیگر خاص باشد، می‌توانید از رنگ سفید برای کا‌غذ دیواری، وسایل آشپزخا‌نه و کابینت ها استفاده کنید. این روش برای آشپزخانه‌هایی که متراژ پایینی دارند بسیار مناسب است اما ممکن است مطابق سلیقه برخی افراد نباشد.

سایت تیمبرلند؛ مرجع کاغذ دیواری‌های مدرن آشپزخانه

خرید کاغذ دیو‌اری آشپزخا‌نه با توجه به تنوع بسیار بالای این محصول، مقداری دشوار است. تنوع بالا باعث می‌شود شما در انتخاب کاغذ دیواری دچار مشکل شوید اما با مراجعه به سایت لینوم فلکس می‌توانید مدل‌های بسیاری کاغذ دیواری مدرن و با کیفیت را بررسی و سپس کاغذ دیو‌اری آشپزخا‌نه خود را انتخاب و خریداری کنید.

پیشنهاد می کنم کانال اینستاگرام لینوم فلکس را حتماً دنبال کنید. برای خرید اینترنتی کاغذ دیواری با ما تماس بگیرید 02126114326 (سازمان فروش).

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “10 مدل و ایده برتر کاغذ دیواری آشپزخانه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس واتس اپ درخواست مشاوره

نیاز به مشاوره دارید؟