استفاده از کاغذ دیواری برای کمک به بزرگ‌تر دیده شدن خانه‌های کوچک

کدام کاغذ دیواری را برای خانه کوچک انتخاب کنیم؟

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟ آیا طرح و رنگ کاغذ دیواری می‌تواند روی کوچک یا بزرگ به‌نظر رسیدن فضا تاثیر بگذارد؟ امروزه با استفاده از فناوری‌های جدید و ارتقای سطح کیفی در طراحی و چاپ، کاغذ دیواری‌ها به گزینه‌ای جذاب و عالی برای فضاسازی تبدیل شده‌اند. تنوع رنگ و طرح کاغذ دیواری‌ها به‌گونه‌ای است که می‌توان هر کدام را برای فضاهای مختلف هم‌چون اتاق، پذیرایی و آشپزخانه در نظر گرفت. در این مقاله لینوم فلکس به شما خواهیم گفت که در هر فضایی از چه کاغذ دیواری استفاده کنید و برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟ پس برای انتخاب بهترین کاغذ دیواری متناسب با فضای خانه کوچک تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

برای پذیرایی خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟ 

در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه‌های کوچک و فضای پذیرایی باید به فاکتورهایی همچون رنگ، طرح مناسب و قیمت کاغذ دیواری جدید توجه کنید. ترکیب و بازی با کاغذ دیواری‌های ساده و طرح‌دار می‌تواند به جذابیت و زیبایی فضاهای کوچک اضافه کند. در ادامه شما را با دو فاکتور طرح و رنگ آشنا می‌کنیم. این توضیحات در پاسخ به سوال برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است، راهنمای شما خواهد بود.

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد؟

رنگ‌ها پیام‌های حسی بسیاری دارند و همین موضوع باعث استفاده از آن‌ها در دکوراسیون خانه می‌شود. از رنگ کاغذ دیواری می‌توانید برای انتقال احساسی که می‌خواهید، استفاده کنید. اگر دوست دارید فضایی پرانرژی داشته باشید، از الگوهای جسورانه استفاده کنید؛ اما اگر به دنبال آرامش بیشتری هستید، رنگ‌های روشن را انتخاب کنید. 

انتخاب رنگ گرم به صمیمیت و گرمای فضا کمک می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود فضاهای کوچک، کوچک‌تر دیده شوند. در مقابل رنگ‌های سرد، به بزرگ دیده شدن فضا کمک می‌کنند. رنگ‌های دیگری که این ویژگی را دارند، رنگ‌های خنثی مثل طوسی و سفید هستند. در نتیجه رنگ‌های خنثی و کاغذ دیواری رنگ روشن برای پذیرایی مناسب هستند.

انتخاب طرح کاغذ دیواری برای خانه‌های کوچک

برای انتخاب طرح مناسب کاغذ دیواری دقت به چند نکته ضروری است. اگر دیوارهای پذیرایی توسط پنجره‌ها، آینه‌ها، درها یا وسایل دیگر منقطع شده‌اند، کاغذ دیواری‌های با طرح‌های ریز بهترین انتخاب برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای دیوارها هستند. اگر مبلمان پذیرایی رنگ روشن یا طرح شلوغی دارند، الگوهای بزرگ یا همان طرح‌های درشت را  برای کاغذ دیواری پذیرایی انتخاب کنید. البته باید توجه داشته باشید دیواری که انتخاب می‌کنید، به‌اندازه کافی برای این الگوها، بزرگ باشند.

انتخاب کاغذ دیواری با طرح ریز برای بزرگ‌تر نشان دادن خانه‌های کوچک

کدام کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک مناسب است؟

برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب، بهتر است به‌دنبال طرح‌های آرامش‌بخش باشیم و از انتخاب کاغذ دیواری‌هایی که رنگ‌های تند یا طرح‌های شلوغ دارند، خودداری کنیم. زیرا اتاق خواب باید به شما احساس آرامش و آسایش بدهد. برخی از طرح‌ها به دلیل پیچیدگی بسیاری که دارند برای فضای اتاق خواب مناسب نیستند. این طرح‌ها درگیر کننده هستند و در زمان کار حواس را پرت می‌کنند.

کاغذ دیواری‌هایی که الگوهای بزرگ دارند، به‌نسبت طرح‌های شلوغ کم‌تر ما را خسته می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که دیرتر به فکر تغییر کاغذ دیواری‌ها بیفتیم. همچنین الگوی‌های بزرگ باعث می‌شوند که سقف اتاق بزرگ‌تر به‌نظر برسد. البته کاغذ دیواری‌های با طرح‌‌های کوچک جذابیت بصری بیشتری دارند و باعث افزایش عمق اتاق می‌شوند. همین موضوع این کاغذ دیواری‌ها را به گزینه مناسبی برای فضاهای بسته و کوچک تبدیل می‌کند. برای اینکه در اتاق خوابتان ظاهری متعادل‌تر داشته باشید، الگوهای بزرگ و کوچک را با همدیگر ترکیب کنید. 

کاغذ دیواری با طرح‌های بزرگ؛ مناسب برای اتاق خواب کوچک

کاغذ دیواری مناسب برای آشپزخانه‌های کوچک

تصور کلی بر این است که کاشی و سنگ بهترین گزینه برای تزئین دیوار آشپزخانه هستند. اما استفاده هوشمندانه از ایده‌های جدید مثل کاغذ دیواری آشپزخانه می‌تواند فضایی کاملا منحصربه‌فرد و جذاب به‌وجود بیاورد. برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟ چطور کاغذ دیواری به ما کمک می‌کند که فضای بزرگ‌تر و دلبازتری خلق کنیم؟ مشکل اصلی این است که اکثر خانه‌های کوچک، آشپزخانه‌های کوچکی دارند. پس اگر برای دیوار آشپزخانه از رنگ‌های تیره استفاده کرده‌اید، بهتر است برای بزرگ‌تر دیده شدن فضا از یک کاغذ دیواری با رنگ متضاد استفاده کنید. چون اشباع رنگ تیره، باعث می‌شود فضا کوچک‌تر به‌نظر برسد. همچنین شلوغی یکی دیگر از عوامل کوچک‌تر دیده شدن فضا است؛ بنابراین اگر دیوار آشپزخانه شما با کاشی‌های طرح‌دار تزئین شده، بهتر است برای فاصله بین کابینت و سقف از کاغذ دیواری‌های ساده استفاده کنید.

آشپزخانه بزرگ‌تر با استفاده از کاغذ دیواری بین فضای کابینت‌ها

کدام کاغذ دیواری پشت تلویزیون برای خانه‌های کوچک مناسب است؟ 

بسیاری از طراحان داخلی به استفاده از کاغذ دیواری پشت تلویزیون علاقه‌مند هستند. اگر شما هم از طرفداران این سبک هستید اما فضای کوچکی دارید، باید برخی نکات را رعایت کنید. اولین نکته استفاده از رنگ‌های خنثی و روشن، مثل شیری، طوسی و بژ است. یکی از خاصیت‌های مهم رنگ‌های خنثی این است که به‌راحتی با عناصر دیگر اتاق و هر رنگی ترکیب می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود تا فضایی آرامش‌بخش و دل‌باز داشته باشید. انتخاب کاغذ دیواری ساده و شیک برای پذیرایی و رنگ‌های روشن، باعث ایجاد تضاد با رنگ تیره تلویزیون می‌شود. این اتفاق به ایجاد یک کانون توجه و بزرگ‌تر دیده شدن فضای خانه‌های کوچک کمک می‌کند. در مقابل طرح‌های شلوغ و رنگ‌های تند هم فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند و هم باعث ایجاد حواس‌پرتی در زمان تماشای تلویزیون می‌شوند. 

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی برای خانه‌های کوچک

کاغذ دیواری سه بعدی جدیدترین و یکی از جذاب‌ترین مدل‌های کاغذ دیواری مناسب برای خانه‌های کوچک محسوب می‌شود. پیشرفت‌های اخیر در فناوری‌های طراحی و چاپ در همه زمینه‌ها از جمله طراحی داخلی منجر به تغییرات شگرفی شده است. کاغذ دیواری سه بعدی ضمن جذاب کردن فضا، عمق و احساس پویایی هم به آن می‌بخشد. کاغذ دیواری‌های سه بعدی را می‌توان برای اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق مطالعه، آشپزخانه، قسمت لابی آپارتمان و فضاهای تجاری استفاده کرد. در پاسخ به سوال برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟ باید بگوییم که کاغذ دیواری‌های سه بعدی یکی از گزینه‌های مناسب هستند. برخی از طرح‌های این نوع کاغذ دیواری به فضاسازی کمک می‌کنند. با استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی می‌توان بافت و عمق را به سطح دیوار اضافه کرد. درباره ویژگی‌های کاغذ دیواری‌های سه بعدی می‌توان به بافت ریز و قابلیت ضد حریق، ضد آب، ضد گرد و غبار بودن آن اشاره کرد.

کمک به فضاسازی بیشتر با استفاده از کاغذ دیواری‌های سه بعدی

لینوم فلکس؛ وارد کننده کاغذ دیواری‌های باکیفیت برای خانه‌های کوچک

در این مقاله لینوم فلکس به این سوال پاسخ دادیم که برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟ استفاده از کاغذ دیواری ثابت می‌کند که دکور خانه کوچک شما نیاز به هزینه‌های بسیار ندارد. یکی از راه‌های مناسب برای ایجاد تغییر در دکوراسیون استفاده از کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری‌ها نسبت به رنگ قابلیت شخصی‌سازی بیشتری دارند. همچنین بازی با رنگ به بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک کمک می‌کند. بنابراین باتوجه‌به تنوع رنگ و طرح، می‌توانید برای هر فضایی کاغذ دیواری متناسب با سلیقه و هماهنگ با دکوراسیون منزلتان را انتخاب کنید. لینوم فلکس به شما کمک می‌کند که با انتخاب کاغذ دیواری باکیفیت و چیدمان مناسب، خانه کوچک شما به خانه‌ای دلباز و شیک تبدیل شود. کاغذ دیواری‌های موجود در فروشگاه لینوم فلکس علاوه‌بر قیمت مناسب و طرح و رنگ متنوع، کیفیت و دوام بالایی دارند. برای خرید از این مجموعه می‌توانید به صفحه محصولات مراجعه کنید یا برای راهنمایی بیشتر با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. اگر تابه‌حال تجربه خرید از لینوم فلکس را داشته‌اید، لطفا آن را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کدام کاغذ دیواری را برای خانه کوچک انتخاب کنیم؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما