کاغذ دیواری راه راه

استفاده از کاغذ دیواری راه راه در دکوراسیون

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

همه چیز بستگی به این دارد که هدف شما از طراحی داخلی تان چیست، اما همیشه یک قانون طلایی در انتخاب کاغذهای راه راه وجود دارد: “هرگز از رنگ های بی ربط استفاده نکنید”. از رنگ هایی استفاده کنید که یا متضاد هستند یا از یک خانواده هستند. رنگ های بی ربط (مثل نارنجی و بنفش) از هم گسیخته و نامنظم به نظر می آید تا گیرا و جذاب.

درست مثل زمان انتخاب لباس، وقتی می خواهید کاغذ دیواری راه راه انتخاب کنید، باید بسیار مراقب باشید. در صورتیکه از کاغذ دیواری راه راه درست استفاده شود، می تواند طوری طراحی داخلی منزل شما را شگفت انگیز کند که باعث شود فک مهمان هایتان به زمین بیفتد!! اما در صورتیکه اشتباه استفاده شود، نتیجه، یک فاجعه خواهد بود.

هنر ظریفی در استفاده از کاغذهای راه راه وجود دارد و هر گونه رنگ براق یا خط پر رنگ می تواند روح تازگی به منزل بدمد و یا برعکس ظاهری غیر قابل تحمل ایجاد کند.
در اینجا به شما چند نکته ظریف در مورد کاغذهای راه راه ارائه می دهیم تا از هرگونه نتیجه اسف بار جلوگیری کنید و از آن درست استفاده کنید.

اولین تصمیم مهمی که باید بگیرید این است که راه های عمودی را انتخاب کنید یا افقی. شاید فکر کنید انتخاب هر کدام از این دو تاثیر چندانی در ظاهر کلی فضای داخلی  ندارد، اما اصلا نباید قدرت تاثیر این دو را دست کم بگیرید.
راه های افقی می توانند برای خلق فضایی مدرن تر، و به شدت خاص به شما کمک کنند، چرا که به اندازه طرح های عمودی محبوب نیستند. همچنین باعث می شود اتاق عریض تر به نظر بیاید.
راه های عمودی این توهم را ایجاد می کنند که دیوارها بلندتر هستند و فضای داخلی از چیزی که واقعا هست بزرگ تر به نظر می آید.
هر دو نوع مزیت ها و معایب خود را دارند. بنابراین، استفاده از آنها به این بستگی دارد که قصد دارید با آن طراحی داخلی چه چیزی را بیان کنید.

رنگ:
انتخاب رنگ نیز نقش مهمی در استفاده از کاغذ دیواری های راه راه ایفا می کند. به دلیل اینکه این طرح به خودی خود، گیرایی دارد، بهتر است از رنگ های به اصطلاح “جیغ” استفاده نکنید، چون باعث می شود همه چیز زیاد از حد به چشم بیاید.
اگر می خواهید از رنگ های گیرا استفاده کنید، بهتر است این رنگ را بارنگ خنثی تری جفت کنید. چون هر چیزی که خیلی رنگارنگ شود، چشم را خسته می کند. مثلا، رنگ آبی تیره با سفید برای راه راه شدن مناسب است، چون بدون اینکه خیلی کهنه یا خیلی جیغ به نظربیاید،  می توانید از آن استفاده کنید.
از سوی دیگر، می توانید دو رنگ لطیف برای ایجاد فضایی شیک و پیچیده استفاده کنید، به این صورت که یکی از رنگ ها در تناژ تیره تری از دیگری استفاده شود.
همه چیز بستگی به این دارد که هدف شما از طراحی داخلی تان چیست، اما همیشه یک قانون طلایی در انتخاب کاغذهای راه راه وجود دارد: “هرگز از رنگ های بی ربط استفاده نکنید”. از رنگ هایی استفاده کنید که یا متضاد هستند یا از یک خانواده هستند. رنگ های بی ربط (مثل نارنجی و بنفش) از هم گسیخته و نامنظم به نظر می آید تا گیرا و جذاب.
توجه داشته باشید که کاغذهای راه راه را با عناصر ساده تر برای دکوراسیون ترکیب کنید. وقتی دیوارهایتان راه راه است، وسایلتان باید ساده باشد. چرا که به این ترتیب چشم هایتان فرصت استراحت را نیز پیدا می کنند.
در زمان استفاده از کاغذهای راه راه، اندازه اتاق را نیز در نظر بگیرید. هرچه اتاق بزرگتر باشد، راه ها باید پهن تر باشند. راه های باریک در یک اتاق بزرگ به هم ریختگی را بوجود می آورند، به همین ترتیب راه های پهن تاثیر خود را در اتاق های کوچک از دست می دهند.
ترکیب کردن راه راه های پهن و باریک افقی، برای استفاده در دیوار اتاق های کودک یا اتاق های بازی مناسب است. چراکه ظاهری سرزنده به وجود می آورد

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “استفاده از کاغذ دیواری راه راه در دکوراسیون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس واتس اپ درخواست مشاوره

نیاز به مشاوره دارید؟