کاغذ دیواری ستون

این مهم است که شما چه مدلی را برای کاغذ دیواری ستون ساختمان انتخاب کنید، چراکه در نمای کلی دکوراسیون داخلی، اولین چیزی است که به چشم می‌آید.ستون یکی از المان‌های نه‌چندان زیبا در ساختمان‌های مسکونی و به‌خصوص اداری است. در بسیاری از ساختمان‌ها، ستون‌ها ظاهری بسیار ساده دارند و تاثیری منفی روی دکوراسیون داخلی می‌گذارند. به همین خاطر طراحان دکوراسیون به دنبال روش‌هایی برای محو کردن آن‌هاست. کاغذ دیواری ستون گزینه‌ای بسیار مناسب برای این کار می‌باشد. چرا که طرح‌های ساده آن می‌تواند با ترکیب طرح‌های پیچیده‌تر کاغذ دیواری قسمت‌های دیگر، ستون‌ها را به‌کلی از دکوراسیون داخلی ساختمان محو کند. پس اگر در ساختمان خود ستون‌های مزاحمی دارید، خرید کاغذ دیواری ستون می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل برای شما باشد.

 

سوالات متداول

FAQ
01.چه رنگ ها و الگوهایی برای کاغذ دیواری ستون مناسب است؟

کاغذ دیواری با طرح های ساده و یکدست معمولا بهترین انتخاب برای تزئین ستون ها هستند.

02.چگونه کاغذ دیواری را بر روی ستون ها نصب کنیم؟

برای نصب کاغذ دیواری بر روی ستون باید دقت کافی را داشته باشید. به همراه داشتن ابزار های لازم مانند چسب کاغذ دیواری از ملزومات است. بهتر است برای نصب کاغذ دیواری ستون از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید.

03.آیا می توان کاغذ دیواری روی ستون را به راحتی تعویض کرد؟

بله شما میتوانید کاغذ دیواری روی ستون را به راحتی تعویض کنید. البته سهولت انجام این کار به عواملی مثل نوع و جنس چسب کاغذ دیواری بستگی دارد. 

04.قیمت کاغذ دیواری ستون چگونه محاسبه می‌شود؟

در تعیین قیمت کاغذ دیواری ستون عوامل مختلفی تاثیر دارند. عواملی مثل نوع و جنس کاغذ دیواری، ارتفاع و مساحت ستون، طرح و برند کاغذ دیواری و … فروشگاه لینوم فلکس انواع کاغذ دیواری ستون را با مناسب ترین قیمت و بالا ترین کیفیت ارائه می‌کند.

انتخاب کاغذ دیواری ستون

اساسا چرا باید نسبت به انتخاب کاغذ دیواری ستون حساس باشیم؟ تصور کنید در یک محیط مسکونی یا اداری قرار دارید و هزینه زیادی برای تزئین دکوراسیون داخلی خود کرده‌اید، حال برخی از المان‌های محیطی مانند ستون‌های ساختمان از نمود زیبایی در طراحی دکوراسیون شما جلوگیری می‌کنند. از آن‌جایی که حذف فیزیکی ستون‌های ساختمان غیر ممکن است، شما با استفاده از کاغذ دیواری می‌توانید تاثیر این المان‌ها روی زیبایی دکوراسیون داخلی را کاهش دهید. برای مثال یک کاغذ دیواری بسیار ساده با رنگ خنثی مثل کاغذ دیواری طرح پتینه هیچ‌گونه توجهی را به خود جلب نمی‌کند و از طرف دیگر ترکیب این کاغذ دیواری با کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های شلوغ و پرزرق‌وبرق می‌تواند به‌طور کلی ستون‌های ساختمان را محو کند. به همین خاطر استفاده از کاغذ دیواری‌های مخصوص ستون می‌تواند گزینه‌ای مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی محیط‌های دارای ستون‌های متعدد باشد.

فواید استفاده از کاغذ دیواری ستون

الف: تبدیل کردن تهدید به فرصت؛ (یعنی ستونی که اساسا نازیبایی را ایجاد می‌کند، می‌تواند خود عامل زیبایی باشد.)

ب: ایجاد فرصتی برای استفاده از مدل‌های پر نقش و نگار، مثل کاغذ دیواری طرح گل

ج: ایجاد تنوع در محیط

کاغذ دیواری ستون باید چه طرحی داشته باشد؟

در ابتدا نظر شما را به یک واقعیت جالب می‌کنیم: یکی از نکات خوب درباره کاغذ دیواری‌های مناسب ستون این است که از این کاغذ دیواری‌ها می‌توان در راهرو و راه‌پله نیز استفاده کرد، یعنی اگر شما برای به کار بردن بعضی از مدل‌ها در اضلاع اصلی محیط خود به دلیل زیادی چشمگیر بودنشان تردید دارید، می‌توانید از آنها در فضای ستون استفاده کنید که برای مثال، کاغذ دیواری طرح مخملی یکی از آنهاست.

در پاسخ به سوال اصلی اما این را در نظر داشته باشیم که عموما طرح و نقش این نوع از کاغذ دیواری که برای ستون به کار می‌رود،‌ بسیار ساده است و می‌تواند فضای راه‌پله و راهرو ساختمان را بزرگ‌تر نشان دهد. از طرف دیگر سادگی این طرح‌ها باعث می‌شود که در میان آیتم‌های پرزرق‌وبرق محیطی، توجهی به آن‌ها جلب نشود. تنوع مدل‌های کاغذ دیواری مناسب ستون‌های ساختمان بسیار زیاد است و شما بسته به رنگ و سبک طراحی داخلی خود می‌توانید هر یک از این مدل‌ها را برای ستون ساختمان خود انتخاب کنید.

معرفی انواع مدل‌های کاغذ دیواری ستون

انتخاب شما برای کاغذ دیواری فضای داخلی  که ستون را هم شامل می‌شود، کدام است؟

 • داماسک کلاسیک بلوبری
 • داماسک سفید کلاسیک رامی
 • طرح ساده مدرن آمبرو
 • طرح گل‌دار کلاسیک بلوبری
 • راه‌راه نئوکلاسیک رزبری
 • طرح ساده کلاسیک پاتریزیو
 • طرح ساده کلاسیک رامی
 • ساده کلاسیک بلوبری
 • طرح چهارخانه کلاسیک بلک‌بری
 • شلوغ کلاسیک بلوبری
 • پیچکی گل‌دار کلاسیک بلوبری
 • پتینه سفید کلاسیک رزبری 

آیا از کاغذ دیواری‌ ستون می‌توان در قسمت‌های دیگر ساختمان استفاده کرد؟

استفاده از کاغذ دیواری‌های ستون در راهرو و راه‌پله ساختمان نیز رایج است. همچنین باید اشاره داشت که این نوع کاغذ دیواری‌ها را می‌توان در قسمت‌های دیگر ساختمان که مساحت کم‌تری دارند نیز استفاده کرد. برای مثال اگر یکی از اتاق‌خواب‌های خانه شما مساحت کمی دارد، با استفاده از این کاغذ دیواری‌ها می‌توانید از نظر ظاهری، آن را بزرگ‌تر نشان دهید. چرا که طرح‌های ساده، خلوت و مینیمال فضای هر محیطی را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

خرید کاغذ دیواری ستون

استفاده از کاغذ دیواری ستون برای حذف این المان یا حتی پررنگ‌تر کردن آن می‌تواند گزینه‌ای بسیار جذاب باشد. در برخی موارد با پررنگ کردن ستون‌ها در دکوراسیون داخلی می‌توان جلوه‌ای متفاوت به طراحی دکوراسیون بخشید. شما می‌توانید برای هر دو منظور، مدل‌های مختلف کاغذ دیواری ستون را در این صفحه از سایت خانه تیمبرلند مشاهده کنید و بهترین آن‌ها را برای محو یا پررنگ کردن ستون‌های خود خریداری نمایید. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انتخاب و خرید کاغذ دیواری مورد نظرتان، تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما