کاغذ دیواری آبی

blue wallpaper

کاغذ دیواری آبی یکی از انتخاب‌هایی است که برای هر فضایی، از اتاق خواب گرفته تا اداره و دفتر کار، برای هر سبک دکوراسیون، سلیقه و سنی مناسب خواهد بود. از نظر روانشناسی رنگ‌ها، خرید کاغذ دیواری ساده به رنگ آبی برای اتاق خواب باعث بهبود کیفیت خواب می‌شود. استفاده از طیف آبی و ترکیب آن با رنگ‌های دیگر، همچون کاغذ دیواری آبی طلایی،‌ کاغذ دیواری طرح پتینه آبی یا کاغذ دیواری آبی نقره ای در دفتر کار هم آرامش‌بخش است و هم باعث لوکس شدن فضا می‌شود.

سوالات متداول

FAQ
01.کاغذ دیواری آبی برای نصب در کدام قسمت خانه مناسب‌تر است؟

مهم‌ترین ویژگی رنگ آبی آرامش است؛ بنابراین نصب کاغذ دیواری آبی در اتاق خواب و محیط‌هایی که نیاز به آرامش و سکوت دارد همچون مطب، کتابخانه و سالن اسپا انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

02.کاغذ دیواری آبی با چه سبک دکوراسیونی هماهنگ است؟

کاغذ دیواری آبی هم برای سبک دکوراسیون کلاسیک و هم سبک مدرن مناسب است. فقط توجه داشته باشید که برای دکوراسیون کلاسیک معمولا رنگ‌های تیره‌تر و طرح‌هایی با رنگ‌های ترکیبی انتخاب می‌شوند و برای دکوراسیون مدرن بهتر است کاغذ دیواری‌های آبی روشن و ساده را انتخاب کنید.

03. مهم‌ترین ویژگی‌های کاغذ دیواری آبی چیست؟

با نصب کاغذ دیواری آبی محیطی آرام و امن خواهید داشت. تماشای این رنگ چشم‌ها را خسته‌ نمی‌کند. همچنین با استفاده از این رنگ حس اعتماد و اطمینان در افراد تقویت می‌شود.

مکان‌های مناسب برای نصب کاغذ دیواری آبی

آرامش مهم‌ترین خصیصه رنگ آبی است. به‌ همین دلیل استفاده از کاغذ دیواری آبی در محیط‌هایی همچون اتاق خواب از سایر بخش‌های خانه کاربرد بیشتری دارد. برای اتاق خواب نوزاد می‌توانید از نمونه‌های کاغذ دیواری آبی ساده، کاغذ دیواری آبی آسمانی یا راه راه استفاده کنید. کاغذ دیواری آبی فیروزه ای و کاغذ دیواری آبی لاجوردی نیز انتخاب مناسبی برای اتاق خواب نوجوان هستند.

اگر دوست دارید برای دکور پذیرایی رگه‌هایی از رنگ آبی به محیط اضافه کنید، یک دیوار پذیرایی را می‌توانید با کاغذ دیواری آبی درباری بپوشانید. معمولا قیمت کاغذ دیواری کلاسیک به دلیل جزییات بیشتر از کاغذ دیواری آبی که برای اتاق خواب یا راهرو استفاده می‌کنید بیشتر است. 

استفاده از کاغذ دیواری آبی در سبک‌های دکوراسیونی مختلف 

کاغذ دیواری آبی طیف رنگی وسیع و متنوعی دارد. همین موضوع باعث شده است تا این رنگ کاغذ دیواری برای هر سلیقه و سبک دکوراسیونی مناسب باشد. به‌عنوان مثال برای دکوراسیون خانه یا محل کار به سبک مدرن می‌توانید از نمونه‌های خنثی مانند کاغذ دیواری طوسی آبی استفاده کنید. برای چیدمان‌های سلطنتی کاغذ دیواری پتینه آبی انتخاب مناسب‌تری است.

برای خانه‌ و محیط‌هایی به سبک کلاسیک نیز می‌توانید سراغ کاغذ دیواری سبز آبی، آبی طلایی، نقره‌ای یا طرح سنگ بروید. یکی از مزایای خرید کاغذ دیواری برای طراحی دیوارهای خانه یا محل کار این است که قیمت‌ نمونه‌های مختلف، به‌عنوان مثال قیمت کاغذ دیواری طرح سنگ با کاغذ دیواری ساده تفاوت چندانی ندارند. 

انواع رنگ‌های کاغذ دیواری آبی

رنگ آبی منشا آرامش و نشاط است. برای اینکه امکان استفاده از این رنگ در هر فضا و سبک دکوراسیونی وجود داشته باشد، کاغذ دیواری آبی در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی در بازار موجود است. در ادامه به لیستی از پرطرفدارترین رنگ‌های کاغذ دیواری آبی اشاره می‌کنیم: 

  • کاغذ دیواری آبی ساده
  • کاغذ دیواری آبی فیروزه‌ای
  • کاغذ دیواری آبی آسمانی
  • کاغذ دیواری آبی طلایی
  • کاغذ دیواری سبز آبی
  • کاغذ دیواری طوسی آبی
  • کاغذ دیواری آبی نقره ای
  • کاغذ دیواری طرح پتینه آبی
  • کاغذ دیواری آبی لاجوردی
  • کاغذ دیواری آبی درباری

با وجود این تنوع رنگ‌‌بندی کاغذ دیواری آبی را می‌توانید در چیدمان هر محیطی به سبک‌ کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن استفاده کنید. به‌عنوان مثال کاغذ دیواری طرح پتینه آبی یکی از نمونه‌های محبوب و کاغذ دیواری پذیرایی جدید به سبک کلاسیک است. برای گران‌تر به نظر رسیدن دکوراسیون محل کارتان نیز می‌توانید از کاغذ دیواری آبی درباری استفاده کنید.

ویژگی‌ استفاده از کاغذ دیواری آبی در محیط  

استفاده از کاغذ دیواری آبی در خانه یا محیط کار باعث انتقال احساس آرامش و امنیت می‌شود. این رنگ نشانی از ثبات و قابلیت اطمینان است. به همین دلیل مشاغلی که می‌خواهند تصویری از امنیت را به مشتریانشان انتقال دهند، اغلب از کاغذ دیواری آبی در اتاق انتظار یا جلسات استفاده می‌کنند. در خانه نیز تاثیری که رنگ آبی در ایجاد آرامش، کاهش استرس و حس دوستی دارد باعث شده است تا اغلب برای اتاق خواب از کاغذ دیواری آبی استفاده شود. همچنین با خرید کاغذ دیواری سقف به رنگ آبی و نصب آن در محیط‌های کوچک، فضا دلبازتر و بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد.

ارتباط با ما