انتخاب پارکت لمینت

انتخاب پارکت لمینت و چند نکات طلایی در هنگام خرید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

انتخاب پارکت لمینت | نکات طلایی برای خرید کفپوش لمینت جذاب

کفپوش در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ها یا دفاتر کاری نقش بسیار پر رنگی دارد. همچنین کفپوش‌های بسیار متنوع از نظر طرح و جنس وجود دارد که می‌توان برای چنین فضاهایی استفاده کرد. به همین دلیل انتخاب کفپوش مناسب به کار نسبتا سختی تبدیل می‌شود. در حال حاضر پارکت لمینت جزو پرطرفدارترین کفپوش‌هایی است که در بازار وجود دارد. اگر شما هم قصد انتخاب پارکت لمینت را دارید و می‌خواهید اطلاعات ارزشمندی راجع به این کفپوش به دست بیاورید، تا انتها مطلب همراه ما باشید.

انتخاب پارکت لمینت

در این مطلب قصد داریم به شما پارکت لمینت را به طور کامل معرفی کنیم. همچنین با نکات ارزشمندی آشنا می‌شوید که معیار انتخاب این کفپوش پرطرفدار هستند. همچنین در انتهای مطلب با ویژگی‌های کاربردی کفپوش لمینت را می‌شناسید که باید هنگام خرید از وجود آن‌ها مطمئن شوید.

معرفی اجمالی پارکت لمینت

پارکت یکی از پرکاربردترین کفپوش‌هایی است در نقاط مختلف دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پارکت قطعه‌ها با چسب روی زمین نصب شده و پس از پایان کار روی سطح آن سمباده‌کاری می‌شود. همچنین برای افزایش شفافیت یک لایه مایع مخصوص روی سطح زده خواهد شد. اما در لمینت قطعات با استفاده از شیارهایی با نام کلیک در کنار یکدیگر نصب شده و نیازی به چسب کاری نیست.

در پارکت لمینت از لایه‌های مختلف استفاده شده که هر یک کاربرد خاصی دارند. لایه زیرین از جنس پلاستیک و فوم است و نقش عایق حرارت و صدا را بازی می‌کند. لایه نازک میانی از چوب ساخته شده و ظاهر لمینت را کاملا شبیه به پارکت می‌کند. لایه آخر یا رویه نیز همان لمینت است که از لایه چوبی محافظت خواهد کرد.

نکات ارزشمند برای انتخاب پارکت لمینت مناسب

حالا که با کفپوش لمینت آشنا شدید، باید نکاتی را بشناسید که در انتخاب پارکت لمینت به شدت مهم هستند. در واقع با همین نکات ساده است که می‌توانید بهترین کفپوش لمینت را برای منزل یا محل کار خود انتخاب کنید. متاسفانه عده‌ای از خریداران بدون اطلاعات قبلی برای خرید اقدام می‌کنند و در انتها به دکوراسیون مورد نظرشان نمی‌رسند. به همین دلیل باید تمامی این نکات را در ذهن داشته باشید تا کفپوش لمینت کاملا مناسبی را انتخاب نمایید.

طرح و جنس کفپوش

اولین و مهم‌ترین کاری که باید در انتخاب پارکت لمینت انجام دهید، توجه به رنگ و جنس محصول مورد نظر است. برای انتخاب رنگ مسیر چندان پر پیچ و نیست؛ زیرا با توجه به رنگ سایر اجزای فضا مثل دیوارها یا لوازم خانه می‌توانید تم رنگی را تشخیص دهید. همچنین سعی کنید در انتخاب رنگ‌های متضاد دقت کنید؛ چون هنگامی که ترکیب رنگ مناسب نباشد، در نهایت نتیجه خوبی به دست نمی‌آید. ناگفته نماند که ترکیب رنگ درست مهم‌ترین کاری است که باید در طراحی دکوراسیون انجام شود.

انتخاب پارکت لمینت

ترکیب رنگ

رعایت ترکیب رنگ زمانی نیاز است که شما قصد دارید از رنگ‌های مختلف در انتخاب پارکت لمینت قسمت‌های گوناگون خانه استفاده کنید. توصیه می‌شود که از یک رنگ یکسان برای کفپوش کل قسمت‌های خانه کمک بگیرید. اگر هم روی تغییر رنگ کفپوش در اتاق‌های دیگر را دارید، باید رنگ‌هایی را انتخاب نمایید که از نظر طیف رنگی و هارمونی شبیه به یکدیگر هستند. با انجام این کار هماهنگی لازم در رنگ‌ها ایجاد شده و ظاهر زننده‌ای در کفپوش دیده نمی‌شود.

نوع دکوراسیون فضای مورد نظر

برخی مواقع انتخاب پارکت لمینت برای تکمیل دکوراسیون خانه یا دفتر کار است. در چنین شرایطی باید به یک نکته مهم توجه کنید که آن هم مربوط به نوع دکوراسیون منزل می‌شود. برای مثال فرض کنید که پارکت لمینت را برای یک خانه با دکوراسیون کلاسیک خریداری می‌کنید. بدیهی است که برای چنین خانه‌هایی لمینت‌های تیره رنگ مناسب است. همچنین اگر همین لمینت تیره برای خانه‌های مدرن با دکوراسیون سفید استفاده شود، ظاهر جذابی نخواهد داشت.

انتخاب پارکت لمینت از لحاظ کیفیت ساخت

کیفیت ساخت از دیگر نکاتی است که نباید در هنگام خرید فراموش کنید. مطمئن باشید که با خرید پارکت‌های لمینت بی‌کیفیت نتیجه کار به هیچ عنوان شما را راضی نخواهد کرد. این پارکت‌ها ظاهر جذابی ندارد و در مدت کوتاهی آسیب می‌بینند. برای مثال کیفیت طرح و لایه میانی آن خوب نیست و لایه لمینت نیز در زمان کمی پر از خراش می‌شود. این خراش‌ها به مرور زمان سطح کفپوش را کدر کرده و در نهایت ظاهر کفپوش را کهنه نشان می‌دهند.

قیمت پارکت لمینت

لایه‌های عایق

همانطور که در بخش ابتدایی مطلب گفته شد، برای نصب پارکت لمینت از چسب استفاده نمی‌شود. به همین دلیل فاصله ناچیزی بین کف و قطعه‌های پارکت لمینت ایجاد خواهد شد. زمانی که روی پارکت قدم می‌زنید، با برخورد قطعات لمینت به کف صدای ناهنجاری ایجاد می‌شود که قطعا برای ساکنین خانه و سایر همسایگان آزاردهنده خواهد بود. به همین دلیل باید در هنگام خرید و انتخاب پارکت لمینت به لایه عایق توجه ویژه‌ای داشته باشید.

البته که لایه عایق در پارکت لمینت کاربردهای دیگری نیز دارد. این لایه به نوعی نقش عایق حرارتی را نیز باز می‌کند. پس در صورتی که در کف محیط مورد نظر از سیستم گرمایش از کف استفاده شده است، باید به ضریب انتقال حرارت کفپوش دقت کرد تا عملکرد سیستم گرمایشی مختل نشود.

باور اشتباه در مورد لمینت و کفپوش PVC

 

بسیاری از خریداران کفپوش، پارکت لمینت را با کفپوش‌های PVC اشتباه می‌گیرند. اگر شما هم چنین تصور اشتباهی راجع به لمینت دارید، باید هرچه سریع‌تر باید این فکر اشتباه را از ذهن خود پاک کنید. این دو نوع کفپوش تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که به شرح زیر هستند:

  • در لمینت از چند لایه چوب استفاده شده اما کفپوش PVC کاملا پلاستیکی است
  • لمینت ضخامت بیشتری نسبت به PVC دارد
  • زیبایی و قیمت لمینت اندکی از کفپوش‌های PVC بیشتر است
  • کفپوش PVC در مقابل آتش مقاوم نیست
  • لمینت از نظر بهداشتی و مشکلات آلرژیک وضعیت بهتری دارد

زمانی که قصد انتخاب پارکت لمینت را دارید، باید به تفاوت‌های این کفپوش با مدل‌های PVC شناخت داشته باشید. به طور کلی نیز می‌توان گفت لمینت از نظر ظاهری و ویژگی‌های کاری کاملا از PVC بهتر است. اما توجه کنید که کفپوش‌های لمینت نیاز به نگهداری دقیق‌تری نیز دارد.

در انتخاب پارکت لمینت چه ویژگی‌هایی را باید مد نظر قرار داد؟

با خواندن تفاوت‌های لمینت با PVC می‌توان درک نسبتا خوبی نسبت به ویژگی‌های این کفپوش استفاده کرد. اما زمانی که قصد خرید و انتخاب پارکت لمینت را دارید، باید وضعیت این ویژگی‌ها را به طور کامل بررسی کنید؛ زیرا شرکت‌های سازنده برخی از این ویژگی‌ها را در محصول تقویت می‌کنند. در ادامه این بخش بیشتر با ویژگی‌های پارکت لمینت آشنا خواهید شد.

قیمت مناسب پارکت لمینت

اولین ویژگی‌ای که در پارکت لمینت وجود دارد، قیمت مناسب این کفپوش در مقایسه با پارکت است. همچنین لمینت هزینه نصب زیادی ندارد و اجرای آن در زمان مناسبی به پایان می‌رسد. البته توصیه می‌کنیم که به سراغ کفپوش لمینت خیلی ارزان نروید؛ زیرا کیفیت خوبی به همراه ندارد.

تنوع بالا در رنگ و طرح‌های مختلف

برای انتخاب کفپوش لمینت هزاران طرح و رنگ مقابل چشمانتان قرار می‌گیرد. شما نیز می‌توانید بر اساس دکوراسیون خانه یا محل کارتان طرح چوب‌های طبیعی با رنگ‌های جذاب را انتخاب نمایید. همچنین قطعات لمینت به صورت رولی یا تایل به فروش می‌رسند.

انتخاب پارکت لمینت

جلوگیری از نفوذ آب

از آنجایی که لایه چوبی لمینت با لایه پلاستیکی پوشیده است، آب به داخل آن نفوذ نمی‌کند. اما این ویژگی به معنای ضد آب بودن صد درصد کفپوش لمینت نیست؛ زیرا زمانی که آب از طریق شیارها وارد لایه‌های زیرین کفپوش شود، مشکلات مختلفی را برای شما به وجود می‌آورد. به همین دلیل هنگام خرید باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر هم قرار است که کفپوش را در محیط‌های مرطوب مثل آشپزخانه یا سرویس بهداشتی نصب کنید، باید به سراغ محصولاتی بروید که در برابر آب مقاوم‌تر هستند.

مقاومت در برابر اشیاء نوک تیز

کفپوش پارکت در مقابل اشیا نوک تیز مقاومت بسیار کمی دارد. برای مثال اگر پایه‌های صندلی مرتب روی آن کشیده شود، در مدت کوتاهی خراش‌ها و خط‌های عمیق روی پارکت دیده خواهد شد. همچنین در چنین شرایطی امکان تعویض یا تعمیر پارکت وجود ندارد. اما اوضاع در مورد پارکت لمینت این گونه نیست؛ زیرا لایه پلاستیکی یا لمینت روی قطعات مقاومت خوبی در برابر خراش از خود نشان می‌دهد. اگر هم با ضربات شدید یا به هر دلیل قسمتی از کفپوش خراب شود، به راحتی می‌توان آن قطعه را تعویض کرد.

انتخاب پارکت لمینت

مقاومت در برابر آتش

پارکت‌های معمولی یا کفپوش‌های PVC به شدت در مقابل آتیش آسیب‌پذیر هستند. حتی آتش‌های کوچک مانند خاکستر سیگار نیز به راحتی می‌تواند به چنین کفپوش‌هایی آسیب بزند. اما زمانی که در حال انتخاب پارکت لمینت برای خانه یا محل کار خود هستید، نیازی نیست که نگران این موضوع باشید. کفپوش لمینت در مقابل آتش جزئی کاملا مقاوم است و به سختی می‌سوزد. به همین دلیل در صورت آتش سوزی جلوی گسترش شعله‌ها را بهتر می‌گیرد و ایمن‌تر محسوب می‌شود.

خرید پارکت لمینت با بیشترین تنوع طرح و بهترین کیفیت

برای خرید و انتخاب پارکت لمینت زیادی نیست که وقت و انرژی زیادی هدر دهید. کافیست از کارشناسان مجموعه تیمبرلند کمک بگیرید. کارشناسان ما مشاوره تخصصی برای خرید این کفپوش را به شما ارائه می دهند. همچنین برای خدمات مشاوره هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “انتخاب پارکت لمینت و چند نکات طلایی در هنگام خرید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس واتس اپ درخواست مشاوره

نیاز به مشاوره دارید؟