بررسی روش‌های رفع حباب زیر کاغذ دیواری در بلاگ لینوم فلکس

۵ روش کاربردی برای رفع حباب زیر کاغذ دیواری

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

احتمالا تابه‌حال با مشکل ایجاد حباب زیر کاغذ دیواری مواجه شده‌اید برای رفع آن چه کارهایی انجام داده‌اید؟ اگر پاسخی برای این سوال ندارید، مطالعه این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم. چند دقیقه از وقتتان را برای مطالعه این مقاله و آشنایی با ۵ راهکار ساده، کاربردی و ارزان اختصاص دهید. کاتر، سرنگ، سوزن، چسب مخصوص کاغذ دیواری و کمی حوصله ابزارهایی هستند که در فرآیند رفع حباب کاغذ دیواری نیاز دارید. همین‌طور بهترین راه برای جلوگیری از تشکیل حباب را در این مقاله برای شما شرح خواهیم داد.

۱. ایجاد شکاف با کاتر و چسباندن مجدد کاغذ دیواری؛ اولین راهکار برای رفع حباب زیر پوستر

اولین راهکار رفع حباب زیر کاغذ دیواری ایجاد شکاف در دیوار و چسباندن مجدد پوستر روی دیوار است. در این روش شکافی با کاتر روی قسمت برآمده کاغذ دیواری ایجاد کنید. در مرحله بعد چسب را به وسیله سوزن، سرنگ و هر وسیله باریک و نوک‌تیزی به زیر پوستر بزنید.

قبل از چسباندن کاغذ دیواری از چسبندگی مناسب دیوار و دقیق بودن میزان آن اطمینان پیدا کنید. با هر وسیله‌ای که دارید کاغذ را محکم به دیوار بچسبانید و با چند حرکت رفت‌وبرگشتی روی پوستر از صاف بودن و چسبندگی کامل آن مطمئن شوید.

۲. صاف کردن با کاردک؛ روشی ساده برای رفع باد کردن کاغذ دیواری

روش صاف کردن با کاردک راهکاری تقریبا مشابه با ایجاد شکاف محسوب می‌شود. این روش به دلیل سادگی و نیاز نداشتن به شرایط محیطی خاصی برای از بین بردن برآمدگی زیر انواع پوسترها مثل کاغذ دیواری برای آشپزخانه،‌ اتاق و محل کار کاربرد دارد. در راهکار صاف کردن با کاردک شکاف ریزی روی برآمدگی و حباب کاغذ دیواری ایجاد می‌کنید. در مرحله بعد نوبت به تزریق چسب به داخل شکاف ایجاد شده می‌رسد.

حتما چسبی با خاصیت اتصال بالا انتخاب کنید تا دوباره حباب زیر کاغذ دیواری تشکیل نشود. بعد از تزریق چسب ۲ الی ۳ دقیقه برای فعال شدن آن صبر کنید و بعد با کاردک کاغذ دیواری را روی دیوار فشار دهید. با این روش به‌راحتی و در عرض چند دقیقه حباب زیر پوستر دیواری از بین می‌رود.

۳. استفاده از ابزار هواگیری؛ راهکاری بی‌دردسر برای از بین بردن حباب کاغذ دیواری

هواگیری با سرنگ یکی از راهکارهای آسان برای رفع حباب زیر انواع پوستر دیواری مثل کاغذ دیواری سقف، آشپزخانه و نشیمن به شمار می‌رود. در این روش از یک سرنگ برای هواگیری استفاده می‌کنید. اگر نصب کاغذ دیواری را به‌تازگی انجام داده‌اید، تا خشک شدن کامل چسب حباب‌گیری را به تعویق بیندازید.

فشار دادن کاغذ دیواری تازه نصب شده با دست ی هر وسیله دیگری موجب آسیب و پاره شدن پوستر می‌شود؛ گاهی نیز جمع‌شدگی و بدتر شدن ظاهر دیوار را به‌دنبال دارد. قبل از هواگیری با سرنگ از یک جسم تیز برای ایجاد شکافی بسیار ریز کمک بگیرید؛ دقت کنید که در هنگام هواگیری یا ایجاد شکاف کاغذ دیواری زیر دستانتان چروک نشود.

سرنگ هواگیری؛ یکی از ابزارهای از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری

۴. تنظیم تهویه اتاق؛ تنظیم دما از تشکیل حباب‌ها جلوگیری می‌کند

گاهی تغییر دمای محیط باعث ایجاد حباب زیر کاغذ دیواری می‌شود. گرما یا سرمای بیش از حد در هنگام نصب نیز منجر به ایجاد مشکلاتی از جمله باد کردن کاغذ دیواری یا ایجاد برآمدگی در درزهای آن را به دنبال دارد؛ بنابراین دمای اتاق و همین‌طور دیواری که از سمت بیرون با فضای باز مرتبط است در ایجاد برآمدگی زیر کاغذ دیواری تاثیرگذار هستند.

در هنگام نصب از معتدل بودن دمای اتاق برای اطمینان از دقت فرآیند و خشک شدن بی‌دردسر چسب اطمینان پیدا کنید. برای مثال راهرو آپارتمان یکی از مکان‌های با دمای خیلی گرم در تابستان و خیلی سرد در زمستان است که باید در هنگام نصب کاغذ دیواری راهرو در این قسمت به تنظیم هوا دقت بیشتری داشته باشید. بهترین دمای توصیه شده برای نصب کاغذ دیواری ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. سهل‌انگاری در این مورد باعث باد کردن کاغذ دیواری و زشت شدن نمای آن می‌شود.

تنظیم دمای اتاق؛ یکی از روش‌های پیشگیری از تشکیل حباب زیر پوستر دیواری

۵. استفاده از چسب مناسب هنگام نصب کاغذ دیواری

یکی از عوامل مهم در ایجاد حباب زیر کاغذ دیواری استفاده از چسب ضعیف است؛ چسبندگی نامناسب در هنگام نصب پوستر دیواری باعث ایجاد حباب و برآمدگی در قسمت‌هایی از دیوار می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق حتما از چسب باکیفیت و نصاب حرفه‌ای استفاده کنید. معمولا افراد مبتدی هنگام اندازه‌گیری دقیق چسب برای نصب کاغذ دیواری دقیق عمل نمی‌کنند و چسب اضافه روی دیوار باقی می‌ماند؛ ازاین‌رو سطح دیوار برآمده دیده می‌شود.

درصورتی‌که چسب به‌خوبی روی دیوار مالیده نشود، همه قسمت‌های کاغذ دیواری روی دیوار به‌طور کاملا صاف قرار نمی‌گیرد؛ بنابراین حتما از حرفه‌ای بودن فرد و کیفیت چسب پوستر دیواری اطمینان حاصل کنید. طراحی قسمت‌های مختلف ساختمان‌های تجاری و مسکونی مثل طراحی راهرو ورودی آپارتمان با نصب کاغذ دیواری‌ آغاز می‌شود؛ بنابراین برای پیشگیری از ایجاد مشکل در ظاهر دیوارهای راهرو حتما از مراحل نصب اصولی استفاده کنید. برای این کار با مراکز معتبر و مرجع برای دریافت خدمات نصب کاغذ دیواری تماس بگیرید.

استفاده از چسب مناسب برای رفع حباب زیر کاغذ دیواری

لینوم فلکس؛ مرجعی کامل برای دریافت محصولات کاغذ دیواری و خدمات نصب آن

در این مقاله به توضیح ۵ راهکار ساده و کاربردی برای رفع حباب زیر کاغذ دیواری پرداختیم. استفاده از سرنگ هواگیری، صاف کردن برآمدگی دیوار با کاردک، ایجاد شکاف با کاتر و توجه به تنظیم دمای اتاق از روش‌های از بین بردن برآمدگی زیر کاغذ دیواری به شمار می‌روند. همه راه‌های معرفی شده توسط افراد قابل اجرا در منزل هستند تا بی‌دردسر از شر برآمدگی های زیر پوستر دیواری خلاص شوید.

علاوه‌بر موارد گفته شده، استفاده از چسب مناسب عامل مهم دیگری است که در هنگام نصب بر تمیزی کار تاثیر می‌گذارد. چسب نامناسب موجب عدم اتصال صحیح و کامل کاغذ به دیوار می‌شود؛ بنابراین ایجاد برآمدگی و تشکیل حباب را به‌دنبال خواهد داشت. همین‌طور توجه به دمای محیط از موارد دیگری است که باید در هنگام نصب مورد توجه قرار بگیرد.

فرآیند نصب اصولی و بی‌نقص کاغذ دیواری تاثیر مهمی بر سلامت و زیبایی کاغذ دیواری در ماه‌ها و سال‌های آینده خواهد گذاشت. بنابراین از افراد حرفه‌ای برای نصب کاغذ دیواری کمک بگیرید تا متحمل صرف هزینه و زمان برای از بین بردن نقص‌های احتمالی مثل تشکیل حباب زیر کاغذ دیواری نشوید.

تشکیل حباب یکی از مشکلاتی است که بعد از نصب پارکت نیز امکان آن وجود دارد؛ به همین دلیل برای نصب وسایلی با این ساختارها حتما از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید. اگر برای شناخت موارد استفاده از پارکت نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، مقاله «پارکت چیست» را مطالعه کنید. همین‌طور در قسمت نظرات سوال‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “۵ روش کاربردی برای رفع حباب زیر کاغذ دیواری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما