تغییر دکوراسیون اتاق با 10 ایده خلاقانه و کاربردی!

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

تغییر دکوراسیون اتاق خواب برای تغییر روحیات و خلق‌وخوی شما بسیار اهمیت دارد و دنیای اطراف شما را از ملال و روزمرگی دور می‌کند. این موضوع کمترین تاثیری است که یک تغییر ساده در دکوراسیون اتاق روی زندگی شما می‌گذارد. به‌همین خاطر، پیشنهاد می‌شود هر چند وقت یک بار، محیط و دکور اتاق خواب را تغییر دهید تا دچار کسالت نشوید. در این مقاله، به شما 10 ایده خلاقانه و کاربردی معرفی می‌کنیم تا بتوانید دکوراسیون اتاق خود را با کمترین هزینه اما منحصربه‌فرد تغییر دهید. پس از تغییر دکوراسیون اتاق با این ایده‌ها، فضایی جدید برای خلق دنیای متفاوت در زندگی و خانه خود خواهید داشت.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب برای تغییر روحیات و خلق‌وخوی شما بسیار اهمیت دارد و دنیای اطراف شما را از ملال و روزمرگی دور می‌کند. این موضوع کمترین تاثیری است که یک تغییر ساده در دکوراسیون اتاق روی زندگی شما می‌گذارد. به‌همین خاطر، پیشنهاد می‌شود هر چند وقت یک بار، محیط و دکور اتاق خواب را تغییر دهید تا دچار کسالت نشوید. در این مقاله، به شما 10 ایده خلاقانه و کاربردی معرفی می‌کنیم تا بتوانید دکوراسیون اتاق خود را با کمترین هزینه اما منحصربه‌فرد تغییر دهید. پس از تغییر دکوراسیون اتاق با این ایده‌ها، فضایی جدید برای خلق دنیای متفاوت در زندگی و خانه خود خواهید داشت.

۱. بازآرایی جادویی؛ جابه‌جایی لوازم اتاق برای یک تحول شگفت‌انگیز

گاهی فقط با یک جابه‌جایی کوچک در نحوه چیدمان اتاق، تغییری اساسی رخ می‌دهد. همه لوازم داخل اتاق را جابه‌جا کنید و در مکان‌های جدید بگذارید. مکان تخت را در سمت دیگر اتاق و مثلا جای کمد قرار دهید. اگر تخت از پنجره دور است، می‌توانید این بار، آن را در کنار پنجره بگذارید. 

چند نکته را هنگام چیدمان دوباره وسایل اتاق‌ها، مخصوصا اتاق خواب مستر در نظر داشته باشید. به فضای رفت‌وآمد دقت کنید و در انتهای اتاق، فضایی را به‌عنوان نقطه کانونی، در نظر بگیرید. ابعاد وسایل را متناسب با مساحت اتاق انتخاب کنید. تا جایی که امکان دارد، مبلمان را به دیوارها نچسبانید و برای باز شدن در و پنجره، فضای لازم را در نظر داشته باشید. 

ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق، فقط با جابه‌جایی مکان تخت

۲. رقص نور؛ خلق فضای رنگارنگ با نورپردازی هوشمند

گاهی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب، نیازی به رنگ زدن دیوارها ندارید. برای تغییر دکوراسیون اتاق با کمترین هزینه می‌توانید از لامپ‌های هوشمند استفاده کنید. لامپ‌های هوشمند سقفی یا رومیزی با کنترل از راه دور، تنظیم می‌شوند و نور اتاق را تغییر می‌دهند. با این لامپ‌ها، می‌توانید هر لحظه روی دیوارها، رنگ‌های جدید بتابانید و فضای اتاق را تغییر دهید. اگر اتاق شما کاغذ دیواری ساده دارد، با گذاشتن فیلترهای طرح‌دار روی لامپ‌های هوشمند، با نور اشکال مختلف را روی دیوار ایجاد کنید. 

برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب کودکان، می‌توانید از چراغ خواب‌های چرخشی با اشکال مختلف استفاده کنید و دنیایی جدید برای کودک بسازید. چراغ خواب‌های هوشمند با سنسور صدا ابزار کاربردی برای اتاق خواب مستر یا بزرگسالان است. این مدل‌ چراغ خواب، بسیار کاربردی بوده و با دست زدن خاموش و روشن می‌شود.

تغییر رنگ دکوراسیون اتاق با استفاده از لامپ هوشمند

۳. دیوار بازی؛ افزودن هیجان با وسایل سرگرم‌کننده مانند دارت

اتاق را از فضایی برای خواب و استراحت، به فضایی برای تفریح تبدیل کنید. اتاق خواب شما فقط فضایی برای خوابیدن نیست و می‌توانید وسایل بازی و سرگرمی را هم داخل اتاق بگذارید. روی دیوار دارت نصب کرده و در مواقع استراحت، کمی بازی کنید. اگر کاغذ دیواری جدید اتاق خواب نصب کرده‌اید و نمی‌خواهید آسیبی ببیند، دارت را پشت در بگذارید.

یکی از ایده‌های بازی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب با وسایل ساده، استفاده از میز فوتبال دستی یا سبد بسکتبال کوچک در گوشه اتاق است. با این ایده‌ها، فضای اتاق را با لوازم بازی جذاب می‌کنید.

بازی دکوراتیو داخل اتاق خواب؛ ایده‌ای هیجان‌انگیز برای تغییر دکور

۴. فضای چندبعدی؛ مبلمان چندمنظوره برای دکوراسیون نوآورانه اتاق

مبلمان‌های چندمنظوره، فقط برای اتاق‌های کوچک استفاده نمی‌شود و از آن‌ها می‌توانید برای تغییر دکور اتاق‌هایی با ابعاد بزرگ هم استفاده کنید. مبلمان‌های چندمنظوره به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه‌بر کاربری نشستن، مصارف دیگری هم داشته باشند. بیشتر مبلمان‌های چندمنظوره، صندوق یا کمد مخفی برای وسایل اضافی داخل اتاق دارند و باعث مرتب بودن فضا می‌شوند. شما یک وسیله همه‌فن‌حریف دارید که بسته به نوع طراحی، گاهی تخت خواب و گاهی مبل می‌شود.

۵. باغ آویزان؛ احساس شادابی را با گلدان‌های آویز به اتاق بیاورید

یکی از بهترین ایده‌ها برای تغییر دکوراسیون اتاق با کمترین هزینه، استفاده از گلدان‌های آپارتمانی است. در بیشتر اتاق‌ها، فضای کف با وسایلی مانند مبل، تخت، فرش یا میز پوشیده می‌شود. در این مواقع، می‌توانید از گلدان‌های آویزان از سقف استفاده کنید و دکوراسیون اتاق را زیباتر جلوه دهید. 

مدل‌های مختلفی برای گلدان‌ها با قیمت پایین پیدا خواهید کرد که حال‌و‌هوای اتاق خواب را تغییر می‌دهند. بعضی از گلدان‌های شیشه‌ای به دیوار متصل می‌شوند و یک پنل دیواری سبز برای شما می‌سازند. اگر تازه اقدام به خرید اینترنتی کفپوش کرده‌اید و نگران گلدان‌های گل مرطوب و خرابی کفپوش هستید، از نوع آویز گلدان استفاده کنید. 

گلدان‌های آویزان شده از سقف؛ مناسب برای دکوراسیون اتاق‌های شلوغ

۶. گوشه‌ای برای آرامش؛ خلق نقطه کانونی دنج برای مطالعه و استراحت

داشتن یک نقطه کانونی و دنج در گوشه اتاق برای استراحت روزانه یا مطالعه، ایده‌ای جذاب است. برای اینکه چنین فضایی در اتاق داشته باشید، از نورپردازی مناسب، مبلمان راحت و گلدان‌های زیبا استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های آرامش‌بخش مانند سبز و آبی نیز برای این نقطه کانونی در اتاق، مناسب است. درنهایت، انتخاب یک پاف یا مبل تک مناسب برای نشستن طولانی‌مدت و یک میز کوچک، دکوراسیون فضا را تکمیل می‌کند.

ترکیب دکوراسیون اتاق خواب و کار؛ استفاده بهینه از فضا

۷. پنجره‌ای به دنیای مد؛ تغییر باورنکردنی فضا با پرده‌های شیک

یکی از نتیجه‌بخش‌ترین کارها برای تغییر دکوراسیون اتاق، تغییر پرده است. پرده‌ها، یکی از عناصر اصلی دکوراسیون اتاق هستند که مانع ورود نور بیش‌ازحد به اتاق می‌شوند. اگر به دنبال تغییر اساسی در کوراسیون اتاق خواب هستید، پرده جدیدی برای پنجره‌ها سفارش دهید. برای ایجاد هماهنگی و تفاوت در اتاق می‌توانید یک کاغذ دیواری جدید ساده با قیمت مناسب و متناسب با رنگ پرده هم انتخاب کنید.

عوض کردن پرده‌ها؛ یکی از روش‌های کاربردی برای تغییر دکور اتاق خواب

۸. رویایی در رنگ‌ها؛ تغییر جادویی اتاق خواب با کاورهای تخت جدید

برای تغییر ظاهر تخت خواب، نیازی به تغییر اساسی یا خرید تخت جدید ندارید و فقط با خرید کاور تخت و بالشت‌های جدید هم می‌توانید دکور اتاق را تغییر دهید. از کوسن‌های رنگی، برای تغییر دکوراسیون اتاق و آوردن تم‌های رنگی جدید به فضا استفاده کنید. با شروع هر فصل، روتختی و کوسن‌های روی تخت را متناسب با رنگ همان فصل، تغییر دهید. 

ایده تغییر روتختی و کوسن‌ها، برای اتاق خواب‌های کودکان، بسیار مناسب است. این ایده، یکی از ارزان‌ترین روش‌ها برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده از با وسایل ساده‌ای مانند روتختی جدید، کوسن و بالشت‌های عروسکی است. به‌راحتی روتختی صورتی دخترانه را با روتختی بنفش یا رنگ دلخواه صاحب اتاق تغییر دهید و فضایی متفاوت برای کودک یا نوجوان خود بسازید.

۹. دیوارکوب‌های پارچه‌ای؛ ایده‌ای برای دگرگونی دکوراسیون اتاق خواب

تغییر دکوراسیون اتاق خواب با ایجاد تغییر در دیوارها بسیار به چشم می‌آید و اتاق ظاهری کاملا تازه به خود می‌گیرد. برای تغییر دیوارها، گزینه‌های مختلفی مانند خرید کاغذ دیواری با طرح جدید، رنگ کردن یا پانل‌های تزیینی وجود دارند اما اکثرا گران تمام می‌شوند. یک راهکار ساده برای تغییر رنگ و دکور دیوار شاخص در اتاق خواب، استفاده از دیوارکوب‌های پارچه‌ای است. قیمت یک رول پارچه ساده ارزان بوده و فضای اتاق خواب متفاوتی به شما هدیه می‌دهد. 

اگر به دنبال ایده‌ای لوکس و بی‌نظیر برای تغییر دکوراسیون اتاق هستید، از پارچه‌های چاپی دستی آثار هنرمندان، استفاده کنید. در‌صورتی‌که یک دیوار را با پارچه پوشانده‌اید، حدالامکان طرح کاغذ دیواری یا رنگ دیوارهای دیگر را ساده برگزینید. برای ایجاد بافت و استایل در اتاق، می‌توانید فقط بخشی از دیوار را کاغذ دیواری زده و باقی قسمت‌ها را با پارچه‌های دیوارکوب بپوشانید. برای برآورد قیمت تقریبی تغییر دیوارها با کاغذ دیواری، مقاله «هر رول کاغذ دیواری چند متر است» را مطالعه کنید.

تزیین دکوراسیون اتاق خواب با پارچه‌های رنگی؛ روشی مقرون‌به‌صرفه

۱۰. گالری خاطرات؛ تبدیل دیوار به نمایشگاهی از وسایل قدیمی

هنگام مرتب کردن وسایل خانه، وسایل قدیمی دیجیتالی مانند صفحات سی دی و دی وی دی را دور نیندازید و از آن‌ها برای تزیین دیوارهای اتاق استفاده کنید. وسایل قدیمی دیجیتالی، برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان، ایده‌ای خلاقانه هستند.

با وسایل قدیمی، یک تابلوی زیبا درست کرده و روی دیوار به‌صورت قاب‌شده و با الگوهای تکرارشونده نصب کنید. لوح‌های موسیقی قدیمی را روی دیوار بچسبانید و یک طرحواره جدید در اتاق خواب بسازید.

طراحی دکور دیوار شاخص اتاق با وسایل تزیینی قدیمی

با ایده‌هایی مانند تغییر مکان وسایل یا نصب وسایل دکوراتیو ارزان در اتاق خواب، می‌توانید حال‌و‌هوای جدیدی به فضای اتاق ببخشید. بهتر است دکوراسیون اتاق خواب را در طول سال، حداقل دو بار تغییر دهید. شروع فصل‌های سرد و گرم سال، دلیل خوبی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب خواهند بود. همچنین، هنگام تغییر دکوراسیون اتاق خواب به رنگ‌های ترند سال توجه کنید. 

برای تغییر دکوراسیون اتاق دخترانه به سراغ رنگ‌های پاستلی بروید و برای اتاق خواب پسرانه از ایده تزیین دیوار با وسایل دیجیتالی استفاده کنید. شما چه ایده‌هایی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب دارید؟ ایده‌های خود را در بخش نظرات بنویسید تا ما و خوانندگان مجله لینوم فلکس از آن‌ها استفاده کنیم.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تغییر دکوراسیون اتاق با 10 ایده خلاقانه و کاربردی!”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما