دکوراسیون پذیرایی و 10 ایده برای استفاده از کاغذ دیواری

دکوراسیون پذیرایی و 10 ایده برای استفاده از کاغذ دیواری

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

با‌توجه‌به اینکه پذیرایی مهم‌ترین بخش خانه است، نباید از توجه به دکوراسیون آن غافل شد. روش‌های مختلفی برای چیدمان و تزیین دکوراسیون پذیرایی وجود دارد. بسیاری از افراد تصور می‌کنند برای زیباتر کردن پذیرایی باید حتما از مبل، فرش و دکوری‌های خاص استفاده کنند. این روش‌ها اولین ایده‌هایی هستند که به ذهن افراد می‌رسند و هزینه آن‌ها نیز تقریبا بالا است؛ اما اگر می‌خواهید کمی خاص‌تر باشید ما در این مقاله ایده‌های جذابی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. به‌عنوان مثال با استفاده از کاغذ دیواری می‌توانید با حداقل هزینه جلوه دکوراسیون پذیرایی را به کلی تغییر دهید. در این مقاله با  10 ایده برای استفاده از کاغذ دیواری آشنا می‌شویم. اگر به‌دنبال ایده‌ خاص برای دکور دیوار پذیرایی هستید، این مقاله را از دست ندهید. 

1- توجه به نور پذیرایی؛ نکته‌ای مهم برای انتخاب کاغذ دیواری

اگر نور داخلی محیط کمتر از میزان مناسب باشد، دکوراسیون پذیرایی تبدیل به چالشی جذاب خواهد شد! برخلاف تصور بسیاری از افراد، برای پذیرایی‌هایی که نور کمی دارند نیز می‌توان از کاغذ دیواری‌ استفاده کرد؛ البته از دیوارپوش‌ با رنگ روشن و طرح ساده. وقتی طرح کاغذ دیواری ساده و رنگ آن روشن باشد، از نظر بصری باعث می‌شود که بیننده حس کند فضا بزرگتر و به اصطلاح دلبازتر شده است. بهترین رنگ‌ها افزایش نور محیط رنگ کرم، صورتی روشن و آبی روشن است. 

از دیگر ویژگی این کاغذ دیوار‌ی‌های رنگ روشن و ساده این است که سایر وسایل و دکوراسیون پذیرایی نمود بیشتری هم پیدا می‌کنند. علاوه‌بر این، قیمت کاغذ دیواری ساده بسیار مناسب است و برای کلیه افراد قابل تهیه خواهد بود. 

کاغذ دیواری با طرح ساده؛ برای پذیرایی با نور کم

2- استفاده از کاغذ دیواری؛ راهکاری برای ایجاد فضای دلبازتر در نشیمن

شاید این جمله در نگاه اول عجیب به نظر برسد، اما شما می‌توانید به‌راحتی با استفاده از کاغذ دیواری‌های راه‌راه طولی پذیرایی خود را بزرگ‌تر کنید. در حقیقت با استفاده از این ایده کاغذ دیواری پذیرایی، این بخش از خانه بزرگ‌تر از اندازه واقعی دیده خواهد شد. اگر نیاز به ایده‌های بیشتری دارید، آلبوم کاغذ دیواری استرابری گزینه‌های بسیار خوبی را برای دکور دیوار پذیرایی به شما پیشنهاد می‌دهد. 

اگر می‌خواهید اتاق پذیرایی شما عریض‌تر به نظر برسد، کاغذ دیواری‌ با طرح خطوط افقی در دکوراسیون پذیرایی خود استفاده کنید. علاوه‌بر این، شما می‌توانید از انواع کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی استفاده کنید که تنوع بسیار بالایی دارند و زیبایی خاصی به محیط شما می‌بخشند. یکی از ترفندهای جذاب ایده کاغذ دیواری در پذیرایی‌های کوچک، استفاده از دیوارپوش برای یک یا دو دیوار است؛ به این ترتیب تعادل در فضا برقرار خواهد شد. 

3- استفاده از کاغذ دیواری؛ مزیتی برای پوشاندن عیوب دیوار پذیرایی

لکه‌ها، تو رفتگی و خط و خش‌هایی که روی دیوار دیده می‌شوند شاید به‌نظر ساده باشند، تاثیر بسزایی در کاهش جذابیت و زیبایی محیط دارند. یک دیوار بد رنگ یا آسیب دیده باعث می‌شود فضای پذیرایی یک انرژی منفی را منتقل کند و جلوه ناخوشایندی ایجاد خواهد کرد. از همین رو می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری متناسب با محیط پذیرایی خود، این عیوب را بپوشانید. 

علاوه‌بر این، طراحی دکوراسیون کاغذ دیواری پذیرایی با رنگ‌های سازگار باعث افزایش زیبایی محیط خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم اگر کفپوش خانه شما نیز دچار خط و خش یا برآمدگی شده، از کفپوش ارزان موجود در لینوم فلکس استفاده کنید. به این ترتیب، جلوه بصری پذیرایی شما دو چندان می‌شود. 

پوشاندن عیوب دیوار با کاغذ دیواری

4- ایجاد هماهنگی بین دکوراسیون پذیرایی و طرح کاغذ دیواری

اگر به‌دنبال طراحی دکوراسیون پذیرایی با ایده‌ای خاص هستید، بهترین پیشنهاد استفاده از رنگ‌های سازگار برای دکوراسیون اتاق و کاغذ دیواری است. اگر می‌خواهید ظاهر پذیرایی شما رسمی‌تر به نظر برسد از کاغذ دیواری‌هایی با الگوهای بزرگ (مانند پاتریزیو) و رنگ‌های خاص مانند بنفش یا آبی تیره استفاده کنید. البته اگر به دنبال داشتن یک پذیرایی با سبک شاد و روشن هستید، کاغذ دیواری‌هایی با نقوش کوچک که به صورت باز و با فاصله از هم قرار دارند، مانند کاغذ دیواری کران بری، استفاده کنید. 

کاغذ دیواری‌هایی با طرح گل و گیاه نیز احساس طراوت و زندگی به اتاق پذیرایی می‌بخشند. فرقی نمی‌کند از چه رنگ و طرحی برای کاغذ دیواری پذیرایی استفاده می‌کنید، بهت است کاغذ دیواری پشت تلویزیون ساده باشد تا از خستگی چشم جلوگیری شده و تلویزیون مرکز توجه باشد. 

5- استفاده از کاغذ دیواری سه‌بعدی؛ برای فضا‌سازی بهتر نشیمن

کاغذ دیواری‌های سه بعدی با طرح‌های هندسی بزرگ به دکوراسیون پذیرایی عمق می‌بخشند و زیبایی آن را چند برابر خواهند کرد. با استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی، خطای بصری هم ایجاد خواهد شد و فضا بزرگ‌تر از اندازه واقعی دیده می‌شود. البته استفاده از یک الگوی درست برای چیدمان وسایل نیز به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک شایانی خواهد کرد. 

کاغذ دیواری‌های با طرح آجر، سنگ یا چوب گزینه‌های مناسبی برای عمق بخشیدن به فضا هستند. ناگفته نماند کاغذ دیواری طرح چوب زیبایی بسیار خاصی دارد و در ترکیب با دیگر عناصر چوبی مثل استند گل چوبی و تابلوهایی با قاب چوب، بسیار زیبا خواهد شد.

ایده کاغذ دیواری سه‌بعدی؛ برای فضاسازی در نشیمن

6- ترکیب کاغذ دیواری و رنگ؛ ایده‌ای محشر برای افزایش جلوه بصری

اگر به‌‌دنبال ایده‌‌ای خاص هستید، پیشنهاد ما کاغذ دیواری ترکیبی پذیرایی است. شما می‌توانید از این ترکیب زیبا، برای دکور پذیرایی یا سایر اتاق‌های خانه استفاده کنید. حتما توجه داشته باشید که کاغذ دیواری و رنگ، باید تناسب خاصی داشته باشند تا هارمونی محیط حفظ شود. 

برای مثال کاغذ دیواری‌های راه‌راه طولی و عرضی در کنار یک یا دو دیوار رنگ شده باتوجه‌به رنگ کاغذ دیواری، جلوه بسیار زیبایی را خلق خواهند کرد. به این ترتیب شما می‌توانید از ترکیب رنگ و دیوارپوش کاغذی، به‌‌عنوان ایده کاغذ دیواری پذیرایی استفاده کنید. 

7-به نقش رنگ‌ها در دکوراسیون پذیرایی توجه داشته باشید

پیدا کردن بهترین ترکیب رنگ کاغذ دیواری پذیرایی، به دیگر عناصر داخل محیط بستگی دارد! اگر به‌دنبال ایده کاغذ دیواری پذیرایی هستید و حساسیت بسیاری روی رنگ‌ها دارید، برای طراحی دکوراسیون پذیرایی از سه رنگ استفاده کنید. برای مثال ترکیب رنگی آبی تیره، سفید و طوسی پیشنهاد جذابی است که نور محیط را افزایش می‌دهد. علاوه‌بر این، باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا خواهد شد. باتوجه‌به این فرمول، می‌توانید دکوراسیون پذیرایی خود را به‌صورت کلی تغییر دهید. 

رعایت هارمونی رنگ‌ها؛ نکته‌ای مهم برای دکوراسیون پذیرایی

8-ترکیب کاغذ دیواری و دیوارکوب‌؛ برای دکور دیوار پذیرایی

ترکیب کاغذ دیواری و دیوار کوب‌ها زیبایی خاصی به دکوراسیون پذیرایی شما می‌بخشد. برای اینکه دیوارکوب‌ها نمای بهتری داشته باشند از انواع کاغذ دیواری با طرح‌های ساده‌تر استفاده کنید. وقتی پس زمینه‌ این دیوار کوب‌ها ساده باشد، زیبایی آن‌ها بیشتر مشخص می‌شود. 

شما می‌توانید باتوجه‌به طرح و رنگ وسایل اتاق پذیرایی، دیوارکوب‌های مناسب را انتخاب کرده و در مرکز دید بچسبانید. برای مثال می‌توانید یک ضلع از دیوار پذیرایی را از سقف تا میانه دیوارکوب‌های مختلف بچسبانید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده حرفه‌ای‌تر از دیوارکوب‌ها، از یک طراح دکوراسیون کمک بگیرید.

9- استفاده از مکرومه؛ دکوری جذاب و خاص برای نشیمن

مکرومه‌ها، عناصر دکوری بسیار زیبایی هستند که طی سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند. مکرومه در ابعاد و مدل‌های مختلفی تولید می‌شود و تنوع بسیار بالایی دارند. شما می‌توانید مکرومه را در اتاق نشیمن، خواب و سایر بخش‌های خانه نصب کنید. برای استفاده از مکرومه، باید دو قانون طلایی را رعایت کنید. 

بهتر است مکرومه را روی دیواری که کاغذ دیواری ساده‌ای با رنگ‌های سفید، آبی روشن یا طوسی دارد نصب کنید تا زیبایی خود را از دست ندهد. مکرومه باید با ابعاد مناسبی خریداری شود تا زمانی که روی دیوار نصب می‌شود، به اندازه 1 متر با دیوار فاصله داشته باشد. استفاده از مکرومه ایده خاصی است که هر فردی به‌سراغ آن نمی‌رود، در نتیجه شما می‌توانید نشیمن خاص و زیبایی داشته باشید!

10- با نصب شلف نظم و زیبایی را به اتاق پذیرایی بیاورید!

حتما قفسه‌هایی را دیده‌اید که روی دیوار نصب می‌شوند و ابعاد کوچکی دارند. این طبقات متحرک تزیینی، شلف نام دارند. شلف‌ها در دو نوع فلزی و چوبی تولید می‌شوند که شما می‌توانید باتوجه‌به سبک دکوراسیون پذیرایی از آن‌ها استفاده کنید. 

شلف‌های چوبی با کلیه سبک‌های دکوراسیون سازگار هستند، اما شلف‌های فلزی باید در پذیرایی‌هایی با دکور خاص نصب شوند. برای مثال شلف فلزی برای محیط‌های بزرگ با رنگ‌های خنثی که حس و حال شیک و مجلل دارند بسیار مناسب خواهد بود. شما می‌توانید روی یک دیوار، شلف و تابلوهای دلخواه خود را نصب کرده و از زیبایی آن لذت ببرید. فراموش نکنید که شلف‌های چوبی و فلزی اگر روی دیوارهای تک رنگ نصب شوند، جلوه بیشتری خواهند داشت. 

لینوم فلکس، دنیای کاغذ دیواری‌های پر از نقش و رنگ

برای طراحی دکوراسیون پذیرایی می‌توانید از 8 ایده‌ای که در این مقاله معرفی کردیم استفاده کنید. این ایده‌ها به شما کمک می‌کنند تا پذیرایی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کرده و از زیبایی آن لذت ببرید. حتما توجه داشته باشید که از رنگ‌های مناسب باتوجه‌به ابعاد محیط استفاده شود؛ زیرا باعث می‌شوند اتاق از اندازه واقعی بزرگ‌تر دیده شود. به‌نظر شما برای ایده کاغذ دیواری چه پیشنهاد‌های دیگری وجود دارد؟ شما می‌‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت‌های همین مقاله با ما و سایر خوانندگان مجله لینوم فلکس به اشتراک بگذارید. 

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دکوراسیون پذیرایی و 10 ایده برای استفاده از کاغذ دیواری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما