دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی و 10 ایده برای استفاده از کاغذ دیواری

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

چطور دکوراسیون پذیرایی زیباتری داشته باشیم

دکوراسیون پذیرایی از این جهت پر اهمیت است که یکی از اتاق‌های مهم هر خانه‌ای است. روش‌های مختلفی برای چیدمان و تزیین دکوراسیون پذیرایی وجود دارد؛ اما اگر می‌خواهید کمی خاص‌تر باشید می‌توانید از انواع کاغذ دیواری استفاده کنید. شاید ندانید اما کاغذ دیواری‌ها جادویی هستند به طوری که می‌توانید به کمک آنها و در کمترین زمان تغییرات زیادی در اتاق پذیرایی خود ایجاد کنید. در ادامه در مورد این ایده‌های کاربردی بیشتر توضیح می‌دهیم.

دکوراسیون پذیرایی

1-توجه به نور در طراحی دکوراسیون پذیرایی

آیا به خاطر اتاق پذیرایی تاریک و دلگیر خود ناراحتید؟ چاره‌ی کار شما استفاده از کاغذ دیواری‌های با رنگ روشن و ساده‌ای مانند کاغذ دیواری رامی در دکوراسیون پذیرایی است. وقتی طرح کاغذ دیواری ساده و رنگ آن روشن باشد، از نظر بصری باعث می‌شود که بیننده حس کند فضا بزرگتر و به اصطلاح دلبازتر شده است. بهترین رنگ‌ها برای این کار  رنگ کرم، صورتی روشن و آبی روشن است. از دیگر ویژگی این کاغذ دیوار‌ی‌های رنگ روشن و ساده این است که سایر وسایل و دکوراسیون پذیرایی نمود بیشتری هم پیدا می‌کنند.

کاغذ دیواری‌های براق نیز همین خاصیت روشن کنندگی را دارند. زیرا آنها می‌توانند نور را منعکس کنند که باعث نورانی‌تر شدن فضا می‌شود. کاغذ دیواری‌های متالیک و کاغذ دیوارهای اکلیلی گزینه‌های مناسبی برای این کار هستند.

2-اتاق پذیرایی خود را بزرگ کنید

وقتی می‌گوییم کاغذ دیواری‌ها جادویی هستند یعنی به کمک آنها حتی می‌توانید ابعاد اتاق پذیرایی‌تان را نیز تغییر داده و بزرگ کنید! اگر می‌خواهید اتاق پذیرایی شما بلندتر به نظر برسد، چاره‌ی کار استفاده از کاغذ دیواری راه راه طولی است. همچنین آلبوم کاغذ دیواری استرابری گزینه های خوبی را به شما پیشنهاد می دهد. و اگر می‌خواهید اتاق پذیرایی شما عریض‌تر به نظر برسد، از کاغذ دیواری‌های با طرح خطوط افقی در دکوراسیون پذیرایی خود استفاده کنید. این کارها باعث ایجاد خطای دید و بزرگتر به نظر رسیدنِ فضای پذیرایی می‌شود. برای اثر گذاری بیشتر از طرح‌های رنگ روشن استفاده کنید.

برای بزرگتر کردن فضا لازم نیست تنها از کاغذ دیوارهای خط دار استفاده کنید. کاغذ دیواری‌های شما می‌تواند طرح دار نیز باشد. به شرط آنکه طر‌ح‌هایی که می‌خواهید در جهت مورد نظر کشیده شده باشند. با این حال به عنوان یک ترفند طراحی دکوراسیون، پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید از کاغذ دیواری با طرح‌های بزرگ استفاده کنید، تمام دیوارهای اتاق پذیرایی را با آن نپوشانید و از طرح‌های ساده‌تری نیز در کنار آن استفاده کنید تا تعادل در فضا برقرار شود. کاغذ دیواری‌های بافت‌دار نیز همین خاصیت را دارند و می‌توانند با عمق بخشیدن به فضا آن را بزرگتر نشان دهند.

دکوراسیون اتاق پذیرایی

3-عیوب دیوار خود را بپوشانید

یکی دیگر از مزایای دکوراسیون پذیرایی با استفاده از کاغذ دیواری این است که می‌توانید عیوب دیوارها را بپوشانید. بسیار پیش می‌آید که دیواری دچار آسیب شده است یا رنگ بدی دارد یا زخمی شده است. با استفاده از کاغذ دیواری نه تنها می‌توانید این عیوب را بپوشانید، بلکه می‌توانید جلوه‌ی زیباتری به اتاق خود بدهید. گاهی دیوار دارای نواقصی است و به خوبی گچ کاری نشده است. بهترین گزینه برای پوشاندن این عیوب، استفاده از انواع کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ است. شلوغی طرح کاغذ دیواری خطای بصری ایجاد کرده و مانع از دیده شدن عیوب این چنینی می‌شود.

4-هماهنگی بین دکوراسیون پذیرایی و طرح کاغذ دیواری

یک تکنیک در دکوراسیون پذیرایی، این است که از طرح و رنگ کاغذ دیواری خود برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین اجزا استفاده کنید. اگر می‌خواهید ظاهر پذیرایی شما، رسمی‌تر به نظر برسد؛ می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با الگوهای بزرگ (مانند پاتریزیو) و رنگ‌های جسورانه‌تر (و حتی تیره‌تر) استفاده کنید. اما اگر به دنبال داشتن یک پذیرایی با سبک شاد و روشن هستید، کاغذ دیواری‌هایی با نقوش کوچک که به صورت باز و با فاصله از هم قرار دارند مانند کاغذ دیواری کران بری استفاده کنید. کاغذ دیواری‌هایی با طرح گل و گیاه نیز می‌تواند طروات و زندگی به اتاق پذیرایی شما ببخشد.

اگر وسایل و سایر بخش‌های دکوراسیون پذیرایی شما در سبک سنتی است می‌توانید کاغذ دیواری مناسب با همین سبک را انتخاب کنید. به عنوان مثال کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌هایی سنتی مانند سبک پتینه گزینه‌ای بسیار مناسب برای این کار هستند. کاغذ دیواری‌های سبک مدرن یا با طرح اشکال هندسی نیز برای زمانی مناسب هستند که به سبک‌های اسپرت و جدیدتر علاقه‌مند باشید. کاغذ‌ دیواری‌های که دارای الیاف هستند هم حس گرم و صمیمی‌تری به اتاق پذیرایی می‌بخشند.

5-به دیوارها عمق ببخشید

کاغذ دیواری‌های سه بعدی با طرح‌های هندسی بزرگ می‌توانند به دکوراسیون پذیرایی شما عمق ببخشند و زیبایی آن را چند برابر کنند. با این کار می‌توانید خطای بصری هم ایجاد کنید و فضا را حتی از چیزی که هست بزرگتر نشان دهید. البته استفاده از یک الگوی درست برای چیدمان وسایل نیز می‌تواند به بزرگتر نشان دادن فضا کمک کند. کاغذ دیواری‌های با طرح آجر، سنگ یا چوب نیز گزینه‌های مناسبی برای عمق بخشیدن به فضا هستند. به ویژه که نصب آنها به مراتب از نصب سنگ و چوب واقعی بسیار آسانتر و کم هزینه‌تر است.

6-در دکوراسیون پذیرایی خود تنوع ایجاد کنید

کاغذ دیواری به مراتب از رنگ آمیزی دیوار، قدرت بیشتری برای تنوع بخشیدن به فضا دارد به شرط آنکه به شیوه‌ی درستی انتخاب و نصب شود. به عنوان مثال اگر از طرح‌های ساده استفاده کنید، ایرادی ندارد که تمام دیوارها را با آن بپوشانید، اما در مورد طرح‌های شلوغ، بهتر است در کنار طرح‌های ساده‌تر به صورت ترکیبی کار شوند. می‌توانید طرح شلوغ را در فضایی از دکوراسیون پذیرایی که بیشتر داخل دید است استفاده کنید و از طرح‌های ساده‌تر در کنار‌ه‌ها استفاده کنید.

دکوراسیون پذیرایی

7-به نقش رنگ‌ها در دکوراسیون پذیرایی توجه داشته باشید

یکی دیگر از روش‌های زیبا کردن دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری، بهره گیری از رنگ‌های بیشتری در فضای اتاق است و زمانی که آنها را متناسب با رنگ دیگر تجهیزات انتخاب کنید، می‌توانند جلوه‌ی حتی زیباتری به فضا بدهند. برای این کار کافی است از قوانین چرخه‌ی رنگ‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید که سایه‌ای از رنگ مبلمان شما داشته باشد. اگر کف منزل شما پارکت لمینت است بهتر است از کاغذ دیواری غیرهمرنگ استفاده کنید. اگر پارکتتان قهوه‌ای روشن است بهتر است کاغذ دیواری کمی‌ تیره‌تر باشد و برعکس. استفاده از رنگ‌های متناسب با هم در دکوراسیون پذیرایی، زندگی و طراوت بیشتری به آن می‌بخشد.

8-گرمای بیشتری به دکوراسیون پذیرایی خود ببخشید

یکی از ترفندهای زیباتر کردن اتاق پذیرایی با کاغذ دیواری استفاده از انواع کاغذ دیواری‌های پارچه‌ای و الیافی است که گرمای بیشتری به محیط می‌بخشند. جدا از رنگ و نقش‌هایی که این دسته از کاغذ دیواری‌ها دارند، بافت الیافی آنها حس گرما و نرمی به بیننده منتقل می‌کند. بنابراین اگر یک اتاق پذیرایی گرم و صمیمی می‌خواهید، این کاغذ دیواری‌ها گزینه‌ی مناسب برای شما هستند. تنها نکته‌ی مهم در مورد آنها این است که نصبشان نسبت به دیگر انواع کاغذ دیواری کمی دشوارتر است و حتماً باید توسط افراد آموزش دیده انجام شود.

9-ترکیب کاغذ دیواری و دیوارکوب‌ها

ترکیب کاغذ دیواری و دیوار کوب‌ها فضایی خاص و منحصر به فرد به دکوراسیون پذیرایی شما می‌دهد. برای این که دیوارکوب‌ها نمای بهتری داشته باشند، می‌توانید از انواع کاغذ دیواری با طرح‌های ساده‌تر استفاده کنید. وقتی پس زمینه‌ی این دیوار کوب‌ها رنگی و طرح‌دار باشد، زیبایی آنها حتی بیشتر مشخص می‌شود. شما می‌توانید بسته به طرح و رنگ آنها و سایر وسایل اتاق پذیرایی، دیوارکوب‌های مناسب را انتخاب کنید و در مرکز دید بچسبانید. قسمت جالب ماجرا اینجاست که شما حتی می‌توانید یک ضلع از دیوار پذیرایی را از سقف تا میانه دیوارکوب‌های مختلف وصل کنید. با این کار نه تنها جلوه‌ی بصری زیبایی به اتاق می‌دهید بلکه به کمک خطای دید می‌توانید در دکوراسیون پذیرایی فضا را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید.

10-استفاده از کاغذ دیواری‌های پوستری

گروهی از خاص‌ترین کاغذ دیواری‌ها، انواع پوستری آن هستند. شما می‌توانید متناسب با دیگر اجزای دکوراسیون پذیرایی خود، تصویر مناسب برای فضا را انتخاب کنید. این پوستر را در محل دید و توجه اتاق پذیرایی نصب کنید و با این کار جلوه‌ی بسیار زیباتری به آن بدهید. خوبی این مدل کاغذ دیواری‌ها این است که، با نصبشان دیگر نیاز ندارید از تجهیزات زیادی برای پر کردن اتاق پذیرایی خود استفاده کنید. این ایده به طور خاص برای پذیرایی‌های بزرگ مناسب‌تر است.

دکوراسیون حال و پذیرایی

لینوم فلکس، دنیای کاغذ دیواری‌های پر از نقش و رنگ

اگر به دنبال خرید کاغذ دیواری‌های زیبا و جذاب برای دکوراسیون پذیرایی خود هستید، شرکت لینوم فلکس گزینه‌های متفاوت و جذابی برای شما داریم. همچنین می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید. به جز در شهر تهران ما به شهرستان‌ها نیز ارسال سفارش داریم که طی یک تا دو روز کاری تحویل مشتری خواهد شد.

برای ثبت سفارش هم می‌توانید به صورت حضوری اقدام کنید و هم می‌توانید شماره‌ی موبایل خود را در بخش درخواست مشاوره وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

با دنبال کردن کانال اینستاگرام لینوم فلکس از پیشنهادات فروش کاغذ دیواری با تخفیف های عالی با خبر شوید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دکوراسیون پذیرایی و 10 ایده برای استفاده از کاغذ دیواری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس واتس اپ درخواست مشاوره

نیاز به مشاوره دارید؟