برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟ +7 ایده برای بازسازی خانه

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که به‌نظرتان طراحی خانه کمی قدیمی به‌نظر برسد و نیاز به تغییر را احساس کنید. یکی از راه‌حل‌ها برای ایجاد تغییر خرید یک خانه جدید است؛ اما این کار هزینه‌های بالایی دارد. برای حذف هزینه‌های سنگین و در عین حال ایجاد یک تغییر اساسی می‌توانید راه‌حل بازسازی خانه را انتخاب کنید. یکی از مزایای بازسازی خانه این است که دکوراسیون خانه را می‌توانید با وسایلی که دوست دارید و مطابق با سلیقه خودتان تغییر دهید. نوسازی خانه با سلیقه دلخواه، حس بهتری در شما ایجاد می‌کند. اگر قصد دارید با هزینه کمتر تغییرات چشمگیر در منزلتان داشته باشید، ایده‌های این مقاله کمکتان خواهد کرد. اگر برای تغییر به‌دنبال ایده‌های مناسب و کاربردی هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

برنامه‌ریزی برای بازسازی خانه؛ راه‌حلی برای جلوگیری از افزایش هزینه‌های نوسازی

یکی از راه‌های تغییر دکوراسیون و فضای خانه، بازسازی منزل است. ما در ادامه مقاله، راه‌های لازم برای بازسازی خانه مانند برنامه‌ریزی و تهیه چک لیست از اولویت‌بندی کارها و ایده‌ها همچون خرید کاغذ دیواری لاکچری، تعمیرات بخش‌های مختلف خانه و خرید وسایل جدید برای تغییر قسمت‌های مختلف خانه را بررسی می‌کنیم.

بررسی نحوه نوسازی و بازسازی خانه با هزینه کم

قبل از بازسازی برنامه داشته باشید و با چند معمار صحبت کنید

قبل از شروع هرکاری باید برنامه‌ریزی داشت. هر روز قیمت‌ها در حال افزایش است و اگر برنامه‌ریزی مناسبی نداشته باشید ممکن است در ادامه راه هزینه‌های جدیدی مانند خرید لمینت کف به شما تحمیل شود. بهترین راه برای برنامه‌ریزی به‌منظور بازسازی خانه، مشورت با یک یا چند فرد متخصص است.

پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اضافی، ابتدا با چند معمار مشورت کرده و هزینه‌ها را مقایسه کنید. از معماران حرفه‌ای و با سابقه درخشان کمک بگیرید. ممکن است یک معمار هزینه‌ بیشتری از شما دریافت کند؛ اما کار را بسیار زیبا و تمیز تحویل دهد. در این مواقع با هزینه بیشتر نتیجه رضایت‌بخش‌تری دریافت خواهید کرد.

بازسازی را از قسمت‌های مهم و زیرساخت‌ها شروع کنید

وقتی مدت زمان طولانی از ساخت یک خانه بگذرد، لوله‌کشی‌ها، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی پوسیده می‌شوند. پس بهتر است قبل از بازسازی، زیرساخت‌ها را تعمیر کنید. با بی‌اعتنایی به تعمیر زیرساخت‌ها ممکن است بعد از چند سال مجددا نیاز به بازسازی خانه داشته باشید.

همچنین نوسازی خانه هزینه‌بر است و برای بازسازی باید اولویت‌بندی داشته باشید. اگر به‌تازگی دیوارهای خانه را رنگ کرده‌اید، بهتر است آن را اولویت قرار ندهید و به سراغ قسمت‌های مهم‌تر بروید. بی‌توجهی به اولویت‌ها، هزینه‌های اضافی به بار می‌آورد. ترتیب اولویت را براساس اتاق یا محلی که بیشتر زمان خود را در آن‌جا می‌گذرانید، انتخاب کنید.

بررسی قسمت‌های مهم برای شروع بازسازی خانه

در بازسازی خانه تعمیرات زمان‌بر و با جزییات بیشتر را قبل از کارهای دیگر انجام دهید

بازسازی خانه چقدر طول می‌کشد؟ یکی از نکاتی که در نوسازی باید در نظر بگیرید مدت زمانی است که برای تغییرات هر بخش‌ صرف می‌شود. در نظر داشته باشید که هر بخشی که نیاز به تعمیرات و نوسازی عمیق دارد را در ابتدای لیست قرار دهید. برای مثال گاهی بازسازی حمام و دستشویی به تعویض لوله‌ها ختم می‌شود. دراین‌صورت در اولویت‌های بعدی آن‌ها را تکمیل کنید.

برخی از کارها در زمان بازسازی، خانه‌ را کثیف می‌کنند. این نوع کارها را در ابتدای برنامه بازسازی خانه قرار دهید. مثلا اگر قصد دارید کابینت‌های جدیدی برای آشپزخانه تهیه کنید، قبل از چیدمان، آن‌ها را عوض کنید. نجار باید برخی از قسمت‌ها را برش دهد و احتمالا آشپزخانه کثیف شود. اگر در میانه راه کابینت‌ها را تعویض کنید، دوباره محیط خانه کثیف خواهد شد. چسباندن کاغذ دیواری در اتاق و پذیرایی کاری است که در پایان یا حتی پس از پایان بازسازی منزلتان می‌توانید انجام دهید. طرح کاغذ دیواری‌ها متناسب با محیطی که استفاده می‌شوند، تغییر می‌کند، مثلا قیمت کاغذ دیواری پذیرایی بسته به طرح انتخابی متغیر است.

نقاشی و رنگ ساختمان را در پایان کار انجام دهید

رنگ کردن در و پنجره‌ها را در پایان کار انجام دهید. پس از اینکه کنده‌کاری و تعمیرات منزل به پایان رسید، در و پنجره و هر بخشی که نیاز به رنگ‌آمیزی دارد را رنگ کنید. برای رنگ و نقاشی بخش‌های مختلف خانه بهتر است وسایل به‌طورکامل جمع‌آوری شوند. پس از رنگ زدن و خشک شدن در و دیوارها نوبت آن می‌رسد که خانه را به سبک دلخواهتان چیدمان کنید. رنگ دیوارها فاکتور مهمی برای تغییر فضای خانه به‌شمار می‌روند. مثلا رنگ‌های سرد خانه را بزرگ‌تر و رنگ‌های گرم محیط را کوچک‌تر نشان می‌دهند. برای مثال بهترین رنگ برای دیوار خانه های کوچک، رنگ‌های سرد و خنثی است. با انتخاب این رنگ‌ها فضا دل‌بازتر به‌نظر می‌رسد.

ایده‌های بازسازی خانه؛ تهیه چک لیست برای نوسازی خانه

قبل از شروع نوسازی یک چک لیست از ترفندهای کاربردی و جذاب برای بازسازی خانه تهیه کنید. در این لیست موارد مهم و ایده‌هایی مانند استفاده از کاغذ دیواری برای اتاق خواب، پذیرایی و محیط که برای نوسازی و تغییر نیاز دارید را بنویسید. یادداشت این اید‌ه‌ها به شما کمک می‌کند که برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری داشته باشید. در ادامه با 7 ایده برای بازسازی خانه آشنا می‌شویم.

تهیه یک چک لیست از ایده‌‌ها برای بازسازی خانه

1- در بازسازی خانه فضای بیشتری برای استفاده آزاد کنید

یکی از ایده‌های جالب برای نوسازی خانه، ایجاد فضای بیشتر در خانه است. برای مثال مهمان‌ها وارد پذیرایی می‌شوند و اتاق نشیمن چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. شما می‌توانید با ساخت یک دیوار مساحت اتاق را کاهش دهید و فضا را برای اتاق پذیرایی آزادتر کنید. یکی دیگر از روش‌های آزادسازی فضا، ادغام اتاق‌های کوچک با اتاق‌ و بخش‌های بزرگ‌تر خانه است. اگر به دنبال بازسازی خانه با هزینه کم هستید این ایده به شما کمک می‌کند؛ زیرا نیاز نیست کار خاصی انجام دهید و فقط با چند تغییر جزئی فضا را آزادتر خواهید کرد.

آزاد کردن فضای بیشتر در بازسازی خانه

2- در بازسازی خانه نمای بیرونی را فراموش نکنید

در زمان بازسازی و نوسازی، بیرون خانه به اندازه داخل مهم است. با اضافه کردن چند آیتم، محیط اطراف محل زندگی را متناسب با سلیقه‌تان زیبا کنید. ایده‌های مانند اضافه کردن آلاچیق، ایجاد یک باغچه، نمای سنگ مرمر برای ساختمان، استفاده از در و پنجره‌های رنگی تا حدقابل‌توجهی در زیباسازی نمای بیرون خانه به شما کمک خواهد کرد.

اهمیت توجه به نمای بیرونی در بازسازی خانه

3- اضافه کردن جزیره در آشپزخانه برای بازسازی خانه

اضافه کردن یک جزیره به آشپزخانه، فضای بیشتری را برای ذخیره‌سازی وسایل در دسترس‌تان قرار می‌دهد. یکی از راه‌های بازسازی استفاده از قفسه بالای این جزیره‌ها است که می‌توانید لیوان‌ها را روی آن قرار دهید. حتما هنگام بازسازی به افزودن پریز برق به جزیره توجه داشته باشید. برای کارهای برقی مانند استفاده از همزن روی جزیره به پریز برق نیاز خواهید داشت. همچنین می‌توانید اطراف جزیره صندلی بگذارید و به‌عنوان میز و محلی برای گرد آمدن اعضای خانه هنگام صرف غذا از آن استفاده کنید.

4- اهمیت تغییر رنگ دیوارها در بازسازی خانه

رنگ‌ها تاثیر چشمگیری بر فضای داخل خانه دارند. به‌عنوان مثال تضادهای رنگی حسی دراماتیک ایجاد خواهند کرد. اگر به طرح‌های مینیمال و ساده علاقه دارید در بازسازی و نوسازی خانه از رنگ سفید و رنگ‌های خنثی استفاده کنید. رنگ‌های روشن فضایی سرزنده و احساس شادی به شما می‌دهند. برای برجسته کردن یک قسمت از خانه استفاده از کاغذ دیواری‌ها انتخاب خوبی خواهند بود.

 توجه داشته باشید ترکیب رنگی را انتخاب کنید که علاوه‌بر نزدیکی به سلیقه شما، خانه را نیز زیباتر کند. با‌توجه‌به طرح و رنگ استفاده شده قیمت انواع کاغذ دیواری با یک‌دیگر متفاوت است. در بازسازی و نوسازی خانه به هزینه‌هایی که در طول راه ایجاد می‌شود نیز توجه کنید.

5- نصب پنجره دوجداره؛ یکی از کارهای متداول هنگام بازسازی خانه

در گذشته پنجره‌ خانه‌ها بدون توجه به محل نصب، به یک شکل ساخته می‌شدند. بهینه‌سازی و جلوگیری از هدر رفتن برق و گرما از جمله عواملی هستند که در تغییر مدل پنجره‌ها نقش به‌سزایی دارند؛ بنابراین استفاده از پنجره‌های دوجداره علاوه‌بر زیبایی، باعث کاهش مصرف انرژی نیز می‌شود.

6- توجه به نورپردازی در بازسازی خانه؛ با نورپردازی یک نقطه کانونی ایجاد کنید

با افزودن ابزارهای روشنایی مانند چراغ آویز یا نورهای نقطه‌ای در بازسازی خانه یک نقطه کانونی برای مکان‌هایی هم‌چون سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب ایجاد کنید. افزودن یک لوستر بالای میز یکی‌دیگر از راه‌حل‌های بازسازی با استفاده از نورپردازی است. برای ایجاد یک نقطه کانونی با نورپردازی از وسایلی مانند چراغ سقفی، چراغ زیر کابینتی و لوتر دکوراتیو استفاده کنید.

7- کابینت آشپزخانه را تعویض کنید

با‌توجه‌به کابینت و نوع آن همچنین می‌توانید کابینت‌های خود را رنگ آمیزی کنید. رنگ آمیزی کابینت‌ها یک ایده نسبتا سریع و ارزان برای نوسازی آشپزخانه و منزل است. از آن‌جایی که آشپزخانه قلب تپنده هر خانه‌ به‌شمار می‌رود هر تغییری حتی جزئی در فضای آن، ظاهر خانه را به‌شدت تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

برای مثال می‌توانید هنگام بازسازی خانه‌ کابینت فلزی را با کابینت‌های ام دی اف جایگزین کنید. در مواردی که امکان تعویض کابینت وجود ندارد، رنگ‌آمیزی آن‌ها و اضافه کردن قفسه‌های جدید ایده مناسبی برای تغییر فضا خواهند بود.

استفاده از چراغ‌های آویز و کابینت در آشپزخانه برای بازسازی منزل

خرید کاغذ دیواری از لینوم فلکس؛ راه‌حلی کم هزینه در بازسازی و نوسازی خانه

در این مقاله به ترفندها و 7 ایده‌ برای بازسازی خانه پرداختیم. برای این‌که بدانید برای بازسازی خانه چه باید کرد بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید. شناخت مراحل بازسازی خانه از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند. توجه داشته باشید که هزینه بازسازی خانه کوچک با خانه‌های بزرگ متفاوت است. همچنین می‌توانید با استفاده از برخی از کارها مانند استفاده از کاغذ دیواری، یک تغییر قابل‌توجه در خانه خود ایجاد کنید. کاغذ دیواری‌ها رنگ و طرح‌های متفاوتی دارند که مناسب با سبک چیدمان یکی را انتخاب کنید.

یکی از راه‌های خرید و انتخاب کاغذ دیواری، خرید آنلاین از لینوم فلکس است. دیوارهای ساده بعد از مدتی جذابیت خود را از دست می‌دهند و ما به‌دنبال یک تغییر در دکوراسیون هستیم. کاغذ دیواری با طرح‌ها جذاب و لاکچری به این نیاز ما به خوبی پاسخ می‌دهد. در کمترین زمان و با کمترین هزینه دکوراسیون خانه را با کاغذ دیواری‌ها متحول سازید. لینوم فلکس کاغذ دیواری‌های متنوع و مناسب با هر سبک سلیقه‌ای را به بازار معرفی می‌کند. کیفیت و تنوع بالا از جمله مزایای خرید کاغذ دیواری از این فروشگاه است.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟ +7 ایده برای بازسازی خانه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما