نحوه نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغنی در لینوم فلکس

راهنما نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغنی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

بسیاری از افراد نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن را چالش می‌دانند و برخی دیگر در مورد امکان‌پذیر بودن آن شک دارند. نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن، به علت صاف و صیقلی بودن سطح دیوار، نیازمند زیرسازی دقیقی است تا کاغذ دیواری روی دیوار ماندگاری بالایی داشته باشد. در این مقاله، کلیه مراحلی که باید برای نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغنی طی کنید را به شما توضیح داده‌ایم. با انجام مراحل زیر به‌صورت گام‌به‌گام، کاغذ دیواری شما برای مدت طولانی روی دیوار خواهد ماند.

تمیز کردن دیوار، اولین قدم برای نصب کاغذ دیواری

قبل از شروع به نصب کاغذ دیواری، ابتدا مطمئن شوید که روی دیوارها گرد و غبار بسیار، روغن یا برآمدگی و رسوب وجود نداشته باشد. نحوه آماده‌سازی دیوارها، ارتباطی به کیفیت و قیمت کاغذ دیواری ندارد و برای همه کاغذ دیواری‌ها یکسان است.

برای شستشوی دیوارها و از بین بردن هرگونه لکه یا رسوب، از محلول‌های شوینده استفاده کنید. برای تمیز کردن دیوارها لازم نیست خیلی حساس شوید، فقط نیاز است که لکه‌های برآمده، لکه‌های روغنی و گرد روی دیوار را از بین ببرید. قبل از ادامه کار، اجازه دهید تا رطوبت روی دیوار‌ها کاملاً خشک شود.

اگر لکه‌هایی روی دیوار پیدا کردید و متوجه نشدید چه عاملی باعث به‌وجود آمدن آن‌ها شده است، یک محلول ساده از مواد شوینده و آب را برای پاک‌کردن آن‌ها امتحان کنید. اگر لکه‌های معمولی باشند، به راحتی پاک می‌شوند.

صاف کردن دیوارها؛ دومین مرحله زیرسازی

برای نصب کاغذ دیواری نیاز به یک سطح صاف دارید. اگر سطح دیوار برآمدگی یا شکستگی داشته باشد، پس از نصب کاغذ نمایان خواهند شد. برای مثال، اگر قصد نصب کاغذ دیواری راهرو را دارید، ابتدا زیرسازی‌های لازم را با دقت انجام دهید تا پس از نصب، کاغذ دیواری از روی دیواری جدا نشود.

در این مرحله از نصب، دیوارها را بررسی کنید و هرگونه شکستگی، سوراخ یا نقص را با استفاده از بتونه یا هر نوع ماده پرکننده دیگری تعمیر کنید. پس از خشک شدن ماده پرکننده، سطح مورد‌نظر را با استفاده از سنباده صاف کرده تا یک سطح صاف به‌وجود آید. این کار باعث می‌شود کاغذ دیواری بهتر چسبیده و نتیجه نهایی حرفه‌ای‌تر باشد.

ایجاد سطح صاف برای نصب کاغذ دیواری با استفاده از سنباده کشیدن

مرحله سوم؛ استفاده از پرایمر برای چسبندگی بیشتر کاغذ دیواری

پرایمر روی دیوار باعث می‌شود تا از ایجاد حباب در زیر کاغذ دیواری جلوگیری شود. این ماده، پوشش پایه‌ای و سطح یکنواخت‌تری روی دیوار ایجاد می‌کند که با افزایش چسبندگی، از جدا شدن کاغذ دیواری جلوگیری می‌کند. به‌طور مثال، چسبندگی بیشتر برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون مهم است؛ زیرا تلویزیون از خود گرما ساطع می‌کند و ممکن است باعث بلند شدن کاغذ از روی دیوار شود.

در برخی از موارد، دیوارها ممکن است ترک‌های سطحی داشته باشند که استفاده از پرایمر آن‌ها را پوشش می‌دهد؛ در این صورت نیازی به بتونه نخواهد بود. قبل از استفاده از پرایمر، توصیه می‌شود دستورالعمل تولیدکننده را به دقت مطالعه کنید و روش استفاده‌ای که گفته شده را اجرا کنید. همچنین، به مدت زمان مورد‌نیاز برای خشک شدن پرایمر توجه کنید تا کاغذ دیواری آسیب نبیند.

پرایمر؛ محلولی مهم برای نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغنی

مرحله چهارم؛ اندازه‌گیری دقیق و برش کاغذ دیواری

برای نصب حرفه‌ای کاغذ دیواری، باید دیوارها را اندازه بگیرید. سپس بر‌اساس ستون‌ها، بیرون آمدگی و فرورفتگی‌ها، درها و دیگر موارد روی دیوار، نصب قطعات کاغذ دیواری را انجام دهید. پس از مشخص کردن الگو نصب، ارتفاع و سپس عرض دیوارها را به دقت اندازه‌گیری کنید و برای برش کاغذ دیواری، قطعات را برش دهید.

مرحله پنجم؛ چسباندن کاغذ دیواری و برش اضافات

اولین قدم برای نصب کاغذ دیواری، انتخاب نوع چسب است. چسب‌های متفاوتی در بازار وجود داشته که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. پس از انتخاب چسب، نیاز به یک غلتک دارید تا سطح پشتی کاغذ دیواری را آغشته به چسب کنید. کاغذ دیواری را روی سطح صاف پهن کرده و پشت آن را به‌طور یکنواخت چسب بزنید.

چسباندن اولین کاغذ دیواری بسیار حساس است؛ زیرا سایر کاغذ دیواری‌ها را باید براساس آن روی دیوار نصب کنید. در طرح‌هایی که کاغذهای دیواری به‌هم وابسته‌اند، حساسیت نصب بیشتر هم می‌شود و در کاغذ دیواری طرح پتینه، شاید این حساسیت کمتر باشد. در صورت لزوم، می‌توانید از یک کاردک بتونه پهن برای صاف کردن حباب‌های هوا یا عیوب استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود کاغذ و چسب اضافی را از لبه‌های دیوار با کاردک جدا کنید.

پس از چسباندن کاغذ دیواری‌، با دست یا پارچه نرم آن را صاف کنید. در‌نهایت، کاغذ دیواری اضافی بالا و پایین دیوار را با یک چاقوی تیز یا قیچی جدا کنید. با دنبال کردن این مراحل ساده، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کاغذ دیواری شما برای سال‌ها در جای خود باقی می‌ماند.

برش اضافات کاغذ دیواری؛ مرحله پس از چسباندن ورق روی دیوار

3 نکته مهم را در نصب کاغذ دیواری فراموش نکنید

همه نکات گفته شده در این مقاله برای نصب کاغذ دیواری روی دیوار روغنی بسیار اهمیت دارد. در ادامه نیز ۳ تا از مهم‌ترین نکات نصب کاغذ دیواری را بررسی کرده‌ایم:

  1. نصب را از یک گوشه آغاز کنید: با شروع نصب از گوشه فضا و ادامه آن به صورت منظم،‌ مطمئن می‌شوید که چین و چروک‌ها و مشکلات را اصلاح می‌کنید. هنگامی که تمام کاغذ دیواری‌ها را نصب کردید، تمام درزها را محکم فشار دهید تا باز نمانند. برای نصب کاغذ دیواری سقف نیز باید از گوشه‌ها شروع کنید.
  2. چسب را فقط زیر کاغذ دیواری قرار دهید: اگر متوجه شدید که بعضی از نقاط فاقد چسب هستند، باید با ظرافت چسب را فقط زیر کاغذ دیواری قرار دهید. در غیر این صورت جای چسب روی کاغذ دیواری‌ها پس از خشک شدن، زرد می‌شود.
  3. گوشه‌ها را بادقت بچسبانید: هنگام رسیدن به زاویه‌ کنج دیوارها، لبه آخرین قطعه را دو سانتی‌متر بیشتر اندازه‌گیری کرده و برش دهید. بعد از آنکه لبه مجاور را به دقت تراز نمودید، لبه‌های اضافی را برش داده و کنار یکدیگر بچسبانید.

به‌طور‌کلی، نصب کاغذ دیواری کاری دشوار است که نیاز به تجربه و تبحر دارد. پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از هدر رفت کاغذ دیواری حتما کار خود را به متخصصین نصب بسپارید.

چسب زدن پشت کاغذ دیواری برای نصب آن روی دیوار

نصب کاغذ دیواری توسط متخصصین؛ مهم‌ترین نکته برای اجرا دقیق دکوراسیون منزلتان

برای نصب کاغذ دیواری روی دیوارهایی که از رنگ روغنی پوشیده شده‌اند، باید زیرسازی انجام شود. این زیرسازی شامل، تمیزکردن دیوار از گرد و غبار بسیار، روغن و رسوبات است. پس از تمیزکردن، باید ترک‌های عمیق و آسیب‌های بزرگ روی دیوار را رفع کرده، سپس با استفاده از سنباده دیوار را صاف کنید. در مرحله بعد با کمک پرایمر می‌توانید باعث افزایش چسبندگی کاغذ دیواری روی سطح و یکنواخت کردن دیوار شوید. در نهایت، پس از گذراندن مراحل گفته شده، کاغذ دیواری را نصب کرده و از زیبایی آن لذت ببرید.

به‌طور‌کلی پیشنهاد می‌شود، برای جلوگیری از هرگونه خرابی و آسیب به ورق‌های کاغذ دیواری، نصب آن را به متخصصین بسپارید. اگر پس از مطالعه این مطلب سوالی درخصوص نصب کاغذ دیواری روی دیواری روغنی را دارید، سوال‌های خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “راهنما نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغنی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما