بهترین مکمل رنگ سرمه ای در دکوراسیون؛ 7رنگی که باید بشناسید!

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

سرمه‌ای یکی از رنگ‌های جذاب و سرد است که به خانه ظاهری کلاسیک می‌بخشد؛ اما اگر از سرمه‌ای به صورت یکنواخت استفاده شود، خانه‌ای بی‌روح خواهید داشت که بعد از مدت کوتاهی حضور در محیط را برایتان خسته‌کننده می‌کند. با استفاده از مکمل‌های رنگ سرمه‌ای می‌توان جلوی این اتفاق را گرفت و این رنگ را به‌راحتی در هر سبک دکوراسیونی به کار برد. این رنگ به‌راحتی با انواع رنگ‌های گرم و خنثی ترکیب می‌شوند و برای پاسخگویی به هر سلیقه‌ای مناسب هستند. اگر شما هم برای انتخاب مکمل رنگ سرمه‌ای دچار تردید هستید، آدرس را درست آمده‌اید. در این مطلب قصد داریم بهترین مکمل رنگ سرمه‌ای را به شما معرفی کنیم.

سرمه‌ای یکی از رنگ‌های جذاب و سرد است که به خانه ظاهری کلاسیک می‌بخشد؛ اما اگر از سرمه‌ای به صورت یکنواخت استفاده شود، خانه‌ای بی‌روح خواهید داشت که بعد از مدت کوتاهی حضور در محیط را برایتان خسته‌کننده می‌کند. با استفاده از مکمل‌های رنگ سرمه‌ای می‌توان جلوی این اتفاق را گرفت و این رنگ را به‌راحتی در هر سبک دکوراسیونی به کار برد. این رنگ به‌راحتی با انواع رنگ‌های گرم و خنثی ترکیب می‌شوند و برای پاسخگویی به هر سلیقه‌ای مناسب هستند. اگر شما هم برای انتخاب مکمل رنگ سرمه‌ای دچار تردید هستید، آدرس را درست آمده‌اید. در این مطلب قصد داریم بهترین مکمل رنگ سرمه‌ای را به شما معرفی کنیم.

۱. با ترکیب رنگ طوسی و سرمه‌ای فضایی مدرن و آرام ایجاد کنید

برای ایجاد فضایی آرام و مدرن، رنگ‌های خنثی هم‌چون طوسی را برای ترکیب با سرمه‌ای انتخاب کنید. در واقع سرمه‌ای و خاکستری هر دو خنثی و شبیه هم هستند؛ با این وجود رنگ‌های تیره زمانی که تناژ یکسانی دارند به خوبی در کنار هم قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید برای اتاق پذیرایی از کاغذ دیواری‌های سرمه‌ای با مبلمان طوسی استفاده کنید. برای اتاق خواب نیز دیوارهای سرمه‌ای همراه سرویس خواب طوسی، فضا را بسیار مدرن و جذاب می‌کند. همچنین می‌توان از یک آباژور سفید نیز در دکوراسیون استفاده کرد تا فضا کمی از تاریکی خارج شود. به دلیل تنوع رنگ و قیمت کاغذ دیواری ارزان به‌راحتی می‌توان دکوراسیون اتاق خواب یا پذیرایی را به بهترین شکل با نمونه‌های سرمه‌ای و مکمل‌های آن چیدمان کرد.

طوسی و سورمه‌ای؛ پدید آورنده مدرن‌ترین ترکیب دکوراسیون

۲. سفید؛ بهترین مکمل رنگ سرمه‌ای در دکوراسیون

سفید یک شریک کلاسیک با کنتراست بالا برای ترکیب با سرمه‌ای به‌شمار می‌رود که به خانه حس سرزندگی و شادابی می‌بخشد. شما می‌توانید از رنگ سرمه‌ای برای مبلمان، اکسسوری‌ها یا لمینت کف خانه  و از رنگ سفید برای دیوارها استفاده کنید. همچنین می‌توان دیوارهای سرمه‌ای را با مبلمان سفید چیدمان کرد. سفید خانه‌ را بازتر نشان می‌دهد و برای خانه‌هایی با متراژ پایین بسیار مناسب است. همچنین ترکیب سفید و سرمه‌ای برای سرویس بهداشتی نیز توصیه می‌شود. دیوارهای سرمه‌ای با وسایل سفید رنگ و آینه‌ چراغ‌دار روی روشویی فضا را زیباتر می‌کند.

سفید و سورمه‌ای؛ بهترین ترکیب چیدمان منزل

۳. برای دل‌بازتر شدن فضا از ترکیب کرم و سرمه‌ای استفاده کنید 

رنگ کرم به‌عنوان یکی دیگر از ترکیب‌های مناسب برای همنشینی با سرمه‌ای در دکوراسیون شناخته می‌شود. رنگ کرم یک رنگ خنثی است که باعث ایجاد احساس آرامش در خانه می‌شود. شما می‌توانید برای دکوراسیون خانه با رنگ سرمه‌ای از بهترین کاغذ دیواری برای پذیرایی همراه با کفپوش کرم، مبلمان سرمه‌ای با کوسن‌ها یا پرده‌های کرم استفاده کنید. وجود اکسسوری‌ها و تابلوهای دکوراتیو کرم رنگ نیز فضا را زیباتر می‌کند.

دلباز نشان دادن خانه با استفاده از ترکیب کرم و سرمه‌ای

۴. خاکی؛ رمانتیک‌ترین مکمل رنگ سرمه‌ای در چیدمان منزل

اگر برای ایجاد فضایی آرام و رمانتیک برای یافتن مکمل رنگ سرمه‌ای دچار تردید هستید، به طبیعت نگاه کنید. عناصر الهام گرفته از طبیعت مثل مبلمان چوبی یا زیراندازهای حصیری انتخابی جذاب هستند. رنگ خاکی یکی از رنگ‌های طبیعی و جذاب‌ترین مکمل‌های سرمه‌ای به‌شمار می‌رود. در واقع رنگ خاکی در دکوراسیون، خانه را به محلی برای استراحت جسم و روح تبدیل می‌کند. با خرید کاغذ دیواری ساده و کفپوش خاکی رنگ و استفاده از آن در کنار سرمه‌ای، فضای خانه را از یکنواختی خارج کنید. برای مبلمان نیز می‌توان از پارچه سرمه‌ای با کوسن‌های کرم استفاده کرد.

خانه‌ای رمانتیک با ترکیب سسورمه‌ای و پالت خاکی

۵. ترکیب زرد و سرمه‌ای؛ انتخابی مناسب برای داشتن فضایی شاداب

با ترکیب سرمه‌ای با رنگ‌های روشن‌تر، فضایی شاداب و پویا در خانه ایجاد کنید. سایه‌های زرد مانند کره‌ای یا خردلی، گرما و درخشندگی مناسبی در فضا به وجود می‌آورند. ترکیب رنگ‌های گرم هم‌چون زرد با سرمه‌ای دکوراسیون خانه را متمایز خواهد کرد. شما می‌توانید با انتخاب کاغذ دیواری سفید، مبلمان سرمه‌ای با کوسن‌های زرد فضایی زنده و شاداب را در خانه ایجاد کنید. با انتخاب اکسسوری‌های زرد رنگ در کنار مبلمان سرمه‌ای روشنایی فضا بیشتر می‌شود.

سرمه‌ای و زرد؛ پدیدآورنده فضای شاد و زنده

۶. فضای گرم و صمیمی را با ترکیب نارنجی و سرمه‌ای ایجاد کنید 

ترکیب رنگ نارنجی و سرمه‌ای فضایی گرم و صمیمی در خانه یا محل کار ایجاد می‌کند. سرمه‌ای به دلیل ترکیب مشکی و آبی، سرد است و نارنجی گرم؛ به‌همین‌خاطر ترکیب این دو رنگ در کنار هم تضاد مناسب و جذابی به وجود می‌آورد. نارنجی علاوه‌بر ترکیب با سرمه‌ای، به‌عنوان مکمل رنگ سبز در دکوراسیون نیز به‌شمار می‌رود. 

شما می‌توانید از کاغذ دیواری سرمه‌ای، مبلمان نارنجی یا هلویی و کوسن‌های سبز برای جذاب‌تر کردن فضا استفاده کنید. برای حفظ هماهنگی در فضا بهتر است برای انتخاب فرش نیز سراغ نمونه‌هایی بروید که در آن‌ها رنگ سرمه‌ای وجود دارد. کنتراست رنگی نارنجی و سرمه‌ای با رنگ سبز نیز جذابیت فضا را دوچندان می‌کند. شما می‌توانید از گلدان‌های سفید رنگ با برگ‌های سبز استفاده کنید تا به محیط جان تازه بدهید.

ترکیب نارنجی و سرمه‌ای؛‌ پدیدآورنده احساس صمیمیت

۷. صورتی و سرمه‌ای؛ لطیف‌ترین ترکیب در دکوراسیون

اکثر افراد صورتی را به‌عنوان یک رنگ کودکانه می‌شناسند؛ اما زمانی‌که صورتی با یک رنگ کلاسیک مانند سرمه‌ای ترکیب شود، حالتی جذاب به خانه می‌دهد. این دو ترکیب به زیبایی کنار هم قرار می‌گیرند. شما می‌توانید با انتخاب مبلمان سرمه‌ای همراه با کوسن‌ها و فرش صورتی به دکوراسیون منزلتان روحی تازه ببخشید. همچنین ترکیب صورتی و سرمه‌ای برای خانه افراد مجرد نیز انتخاب مناسبی است. از ترکیب سرمه‌ای و صورتی می‌توان در اتاق خواب نیز استفاده کرد. دیوارها و فرش سرمه‌ای با روتختی صورتی هامونی جذابی به وجود می‌آورند.

تجربه داشتن دکوراسیونی پر عشق با ترکیب سرمه‌ای و صورتی

انتخاب کاغذ دیواری مکمل رنگ سرمه‌ای؛ مهم‌ترین بخش چیدمان دکوراسیون 

در این مطلب با ۷ رنگ مکمل سورمه‌ای برای دکوراسیون آشنا شدیم. در چیدمان خانه با ترکیب رنگ‌های خنثی و تند می‌توانید فضایی جذاب به وجود بیاورید. البته در نظر داشتن نکاتی هم‌چون انتخاب درست مکمل‌های سرمه‌ای برای کاغذ دیواری، نصب کفپوش و مبلمانی که از نظر رنگی تناسب داشته باشند، موضوع مهمی است. فراموش نکنید که یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها برای داشتن خانه‌ای آرامش‌بخش، انتخاب درست رنگ کاغذ دیواری و کفپوش است.  

شما عزیزان می‌توانید برای خرید انواع کفپوش‌ها و کاغذ‌های دیواری در رنگ‌های متنوع و جذاب به گالری لینوم فلکس مراجعه کنید. تنوع محصولات و قیمت در لینوم فلکس باتوجه‌به هر سلیقه‌ای در نظر گرفته شده است. اگر شما ایده‌ جذابی برای ترکیب سرمه‌ای با رنگ‌های دیگر برای دکوراسیون بخش‌های مختلف منزل و محل کار دارید، خوشحال می‌شویم که نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید. 

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین مکمل رنگ سرمه ای در دکوراسیون؛ 7رنگی که باید بشناسید!”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما