انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری، معرفی نکات مهم در طراحی دکوراسیون دیوارها

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

زیر و بم انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری مناسب یکی از چالش های پیش روی، جهت انتخاب طرح و خرید کاغذ دیواری است! سال‌های زیادی است که کاغذ دیواری به انتخاب اصلی برای طراحی دکوراسیون دیوارها تبدیل شده است. این دیوارپوش با طرح‌های جذاب خود می‌تواند تاثیر دلچسبی روی ظاهر دیوار بگذارد. همچنین کاغذهای دیواری از دیوارها در برابر آسیب‌های زیادی محافظت می‌کند. اما برای اینکه به ظاهر زیبا و سایر مزایای این دیوار پوش برسید، باید در انتخاب خود به نکات زیادی توجه داشته باشید. اگر هم به نکات انتخاب کاغذ دیواری شناختی ندارید، جای نگرانی نیست؛ زیرا در ادامه مطلب با تمامی آن‌ها آشنا خواهید شد.

معرفی انواع کاغذ دیواری از نظر طراحی

کاغذهای دیواری از نظر طراحی کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند. اما در صورتی که بخواهیم که طرح‌های کاغذ دیواری را با توجه به نوع طرح‌ها دسته بندی کنیم، قطعا موفق نخواهیم شد؛ چون این دیوارپوش هزاران طرح در بازار دارد. با این حال زمانی که قصد انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای گوناگون منزل یا محل کار خود را دارید، باید بدانید که به چه نوع طرحی نیاز دارید. در ادامه بخش ابتدایی مطلب نیز شما را بیشتر با انواع کاغذ دیواری و طرح‌ها آشنا خواهیم کرد.

کاغذهای دیواری ساده

همانطور که از نام طرح‌های ساده کاغذ دیواری پیداست، در این سری خبری از طرح‌های شلوغ یا عجیب نیست. این مدل‌ها کاغذ دیواری طرح خاصی ندارد، بلکه از یک رنگ ساده ساخته شده و عملا به جای رنگ آمیزی دیوارها به کار گرفته می‌شود. البته در بازار کاغذ دیواری های ساده رنگی، حالت بافتی جالبی دارند که ظاهر آن‌ها را جذاب‌تر می‌کند.

مدل‌های طرح‌دار

در مدل‌های طرح‌دار می‌توان کاغذهای دیواری داماسک یا طرح‌های سنگی را دید. اگر به کاغذهای دیواری شناخت داشته باشید، می‌دانید که کاغذهای دیواری داماسک جزو مشهورترین مدل‌های طرح‌دار در بازار هستند. همچنین اگر به دیوارهای سنگی علاقه دارید، با کاغذ دیواری طرح سنگ می‌توانید دکوراسیون دیوارها را با هزینه ناچیزی به این شکل تغییر دهید. البته باید توجه داشته باشید که کاغذ دیواری طرح‌دار در چه فضایی با چه دکوراسیونی نصب می‌شود.

انتخاب کاغذ دیواری

طرح‌های فانتزی

طرح‌های فانتزی را می‌توان با کاغذهای دیواری طرح‌دار اندکی مشابه دانست، اما طرح‌های فانتزی ظاهری نسبتا خاص‌تر دارند. همچنین فضایی که برای کاغذ دیواری فانتزی انتخاب می‌کنید بسیار مهم است. برای مثال اگر قصد انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق فرزندانتان را دارید، می‌توانید طرح‌های انیمیشنی را بر اساس جنسیت یا علاقه وی انتخاب کنید. بدیهی است که چنین طرحی که حس و حال کودکانه دارد برای نشیمن یا پذیرایی منزلتان مناسب نخواهد بود.

کاغذهای دیواری با چه جنسی ساخته می‌شوند؟

شرکت‌های سازنده برای ساخت کاغذهای دیواری از متریال گوناگونی استفاده می‌کنند. به همین دلیل در بازار می‌توان این دیوارپوش را با جنس‌های مختلف خریداری کرد.

به طور کلی جنس کاغذ دیواری به چند دسته تقسیم می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • کاغذهای دیواری با جنس مواد طبیعی
  • کاغذهای دیواری نانوون یا بافته نشده( Non-Woven )
  • مدل‌های با جنس کاغذی
  • متریال پارچه‌ای
  • جنس وینیل
  • کاغذهای دیواری پلیمری یاPVC

در انتخاب کاغذ دیواری باید به جنس اهمیت زیادی بدهید؛ زیرا جنس تاثیر زیادی روی عملکرد کاغذ، طول عمر، ظاهر و… می‌گذارد. همچنین اگر جنس مناسبی را برای خرید کاغذ دیواری انتخاب نکنید، در هنگام شست و شو و نگهداری به مشکل برمی‌خورید. برای مثال کاغذهای دیواری با جنس کاغذی،  تمیزکاری به شدت سخت و هزینه‌بری دارند. در حالی که مدل‌های نانوون یا وینیل با یک دستمال مرطوب تمیز می‌شوند.

انتخاب کاغذ دیواری ایده‌آل با دانستن چند نکته

اکنون که با انواع جنس و طراحی کاغذهای دیواری آشنا شدید، وقت آن رسیده که با ترفندهای استفاده از این دیوارپوش در دکوراسیون داخلی آشنا شوید. با انجام این ترفندها خواهید دید که کاغذ دیواری ها چگونه نقش موثری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کارتان ایجاد می‌کنند.

انتخاب کاغذ دیواری

فضای نصب

اولین نکته در انتخاب کاغذ دیواری محل نصب آن است. باید توجه داشته باشید که کاغذ دیواری را برای دفتر کار یا اتاق خوابتان انتخاب می‌کنید. برای این که در نهایت به نتیجه مطلوبی برسید، باید از روانشناسی و ترکیب اصولی رنگ‌ها کمک بگیرید.

ترکیب رنگ

بدون شک ترکیب رنگ مهم‌ترین اصل در طراحی دکوراسیون داخلی است. به همین دلیل باید رنگ کاغذ دیواری را به بهترین شکل انتخاب کنید تا در نهایت به ظاهر مطلوبی برسید. برای انتخاب رنگ هم می‌توانید از رنگ سایر لوازم فضا یا پارچه سرویس مبلمان کمک بگیرید.

نوع دکوراسیون منزل یا محل کار

نوع دکوراسیونی که در منزل یا محل کار شما وجود دارد، برای انتخاب کاغذ دیواری به شدت مهم است. اگر دکوراسیون کلاسیک در چنین فضاهایی استفاده شده، باید به دنبال طرح‌ها ساده یا داماسک بروید. برای دکوراسیون‌های مدرن نیز طرح‌های هندسی یا فانتزی مناسب هستند.

استفاده از ترفندهای نصب کاغذ دیواری

در نصب کاغذهای دیواری ترفندهای گوناگونی وجود دارد که در نهایت شما را به نتیجه مطلوبی می‌رسانند. اگر در انتخاب خود نیز این ترفندها را در نظر بگیرید، در نهایت به دیوارهایی با ظاهری فوق العاده جذاب می‌رسید. برای مثال می‌توانید دیوار پشت تلویزیون را با طرح داماسک یا سایر کاغذهای دیواری طرح‌دار بپوشانید. سپس با استفاده از کاغذهای دیواری ساده با همان تم رنگی در سایر دیوارها میتوانید فضا به مراتب زیبا‌تر کنید. همچنین اگر کمد یا قفسه کتابخانه در فضا استفاده شده است، می‌توانید از کاغذ دیواری برای پوشاندن کف قفسه‌ها استفاده کنید.

دیگر ترفند انتخاب و نصب کاغذ دیواری برای خانه‌هایی است که در آن میز یا کانتر با رویه سنگی وجود دارد. اگر در خانه شما نیز از چنین متریالی استفاده شده است، جذابیت کاغذهای دیواری طرح سنگ را دست کم نگیرید. برای مثال می‌توانید کاغذهای دیواری طرح سنگی را در بازار بیابید که از لحاظ ظاهری کاملا شبیه به همان کانتر هستند. حال کافیست یکی از دیوارهای مختلف کانتر را با این طرح بپوشانید تا به یک هماهنگی جذاب برسید.

معرفی چند طرح جذاب در انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای مختلف

زمانی که قصد انتخاب کاغذ دیواری را دارید، ممکن است که اندکی در انتخاب طرح‌ها دچار مشکل شوید. همچنین درصد بالایی از خریدان هیچ گونه شناختی نسبت به طرح‌ها ندارند، به همین دلیل بدون آمادگی قبلی به خرید می‌روند و در نهایت به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند.

انتخاب کاغذ دیواری

اگر شما هم چنین شرایطی دارید، توصیه می‌کنیم که قبل از خرید چند طرح را در ذهن داشته باشید. برای مثال می‌توانید ژورنال‌های کاغذ دیواری را در اینترنت مشاهده کنید. البته که در ادامه این بخش از مطلب با طرح‌های پرطرفدار و بسیار جذاب در دنیای کاغذهای دیواری آشنا خواهید شد.

طرح داماسک شلوغ

بدون شک طرح داماسک یکی از مشهورترین مدل‌های کاغذ دیواری در بازار محسوب می‌شود. همانطور که از نام این مدل پیداست، طرح شلوغی روی کاغذ دیواری دیده می‌شود. همچنین برخی از مدل‌های قدیمی طرح داماسک اندکی جذابیت خود را از دست داده‌اند و چندان برای دکوراسیون مدرن امروزی مناسب نیستند. به همین دلیل باید به سراغ طرح‌های جدید این سری بروید تا در نهایت به نتیجه مطلوبی برسید. برای مثال طرح داماسک شلوغ با پس زمینه خاکستری و طرح‌های نقر‌ه‌ای، برای خانه‌های با طراحی دکوراسیون مدرن به شدت جذاب است.

مدل داماسک تک گل

طرح داماسک تک گل از نظر طراحی با مدل داماسک شلوغ یک تفاوت جزئی دارد. در این مدل، یک طرح یا همان گل به شکل الگو در کل کاغذ دیواری تکرار می‌شود. برای انتخاب کاغذ دیواری داماسک تک گل نیز می‌توانید از ترفند گفته شده در قسمت‌های قبلی مطلب کمک بگیرید. برای مثال پشت تلویزیون را کاغذ دیواری داماسک تک گل بزنید و سایر دیوارها را با طرح ساده همرنگ بپوشانید.

کاغذهای دیواری راه راه با طرح‌های هندسی

شاید در نگاه اول اندکی طرح راه راه جذاب به نظر نرسد، اما با همین کاغذ دیواری می‌توانید تغییر جذابی در کاغذ دیواری منزل خود ایجاد کنید. به خصوص کسانی که به دکوراسیون‌های مدرن علاقه دارید، کاغذهای دیواری راه راه بهترین انتخاب برای آن‌ها است. همچنین زمانی که این کاغذ دیواری با طرح‌های مدرن هندسی جدید ترکیب می‌شوند، ظاهر زیبایی پیدا می‌کنند.

انتخاب کاغذ دیواری

طرح‌های انیمیشنی برای اتاق کودکان

برای کاغذ دیواری اتاق خواب کودکتان می‌توانید از طرح‌های انیمیشنی موجود در بازار کمک بگیرید. در حال حاضر کاغذهای دیواری با طرح‌های کارتونی مشهور مانند فروزن، آنا و السا، بن تن، مرد عنکبوتی و… با کیفیت چاپ قابل قبولی موجود هستند. این طرح‌ها نیز جذابیت زیادی برای کودکان دارند و ظاهر منحصر به فردی به اتاق آن‌ها می‌دهند.

مدل‌های کلاسیک مناسب دفاتر

دفاتر اداری به طور کلی به کاغذهای دیواری شیک در عین حال ساده نیاز دارند. اما طرحان دکوراسیون داخلی با کاغذهای دیواری، ظاهر زیبا در عین حال کاربردی را برای دفاتر اداری پیاده می‌کنند. برای مثال دیوار تا نیمه با طرح ساده پوشیده شده و در نیمه دیگر طرح راه راه با اختلاف رنگ ناچیز قرار می‌گیرد. قسمت بالایی دیوار نیز به مکان مناسبی برای نصب تابلوهای مختلف تبدیل خواهد شد.

انتخاب کاغذ دیواری و خرید راحت در خانه تیمبرلند

اگر قصد دارید تا انتخاب کاغذ دیواری خود را با کامل‌ترین آلبوم‌ها انجام دهید و خرید راحتی داشته باشید، از کارشناسان فروش شرکت لینوم فلکس کمک بگیرید. لینوم فلکس با واردات مستقیم بهترین محصولات دکوراسیون از جمله انواع کاغذ دیواری را با ضمانت کیفیت 5 ساله در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین در صورتی که وقت کافی برای مراجعه حضوری به بازار را ندارید، کارشناسان لینوم فلکس با تمامی آلبوم‌ها به محل مورد نظر شما می‌آیند.
با دنبال کردن کانال اینستاگرام لینوم فلکس از پیشنهادات فروش کاغذ دیواری با تخفیف های عالی با خبر شوید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “انتخاب کاغذ دیواری، معرفی نکات مهم در طراحی دکوراسیون دیوارها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما