سطوح مناسب و نامناسب برای نصب کاغذ دیواری

آشنایی با سطوح مناسب و نامناسب برای نصب کاغذ دیواری

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

آیا قصد عوض کردن کاغذ دیواری یا نصب یک کاغذ دیواری جدید دارید؟ در ابتدا باید دیوار خانه خود را بررسی کنید و ببینید آیا برای نصب کاغذ دیواری مناسب است یا خیر. سوالی که برای بیشتر افراد مطرح می‌شود این است که کاغذ دیواری روی چه سطوحی می‌چسبد؟ برخی دیوارها ممکن است متریال‌هایی داشته باشند که برای چسباندن و نصب کاغذ دیواری مناسب نباشد. اگر کاغذ دیواری روی سطوح‌هایی که برای چسباندن آن مناسب نباشد، نصب شود ممکن از بعد از مدت کوتاهی از دیوار جدا شود؛ بنابراین بهتر است با انواع سطوح مناسب برای نصب و چسباندن کاغذ دیوار آشنا شوید. در ادامه به معرفی سطوح مختلف مناسب و نامناسب برای نصب کاغذ دیواری می‌پردازیم؛ با رعایت نکات گفته شده، شما می‌توانید یک کاغذ دیواری زیبا و متناسب با دکوراسیون منزلتان داشته باشید. 

آیا کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک می چسبد؟

در پاسخ به این سوال که کاغذ دیواری روی چه سطوحی می‌چسبد، می‌توان گفت: نصب کاغذ دیواری جدید روی دیواری که کاشی یا سرامیک دارد، امکان‌پذیر است. البته در‌صورتی نصب کاغذ دیواری روی سرامیک امکان‌پذیر است که پیش از نصب، شیارهای بین کاشی‌ها گرفته شود تا سطح دیوار کاملا صاف و صیقلی باشد. نصاب کاغذ دیواری برای پر کردن بین شیارها از بتونه و کاردک استفاده کرده و سپس چسباندن کاغذ دیواری اقدام می‌کند. البته به‌یاد داشته باشید یک ساعت بعد از بتونه کاری  کاغذ دیواری را روی سرامیک‌ها نصب کنید تا به‌خوبی به دیوار بچسبد. نصب کاغذ دیواری روی سطوح کاشی و سرامیک یکی از سخت‌ترین نصب‌های کاغذ دیواری است. 

نصب کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک؛ سخت‌ترین نحوه نصب کاغذ دیواری

آیا کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری می‌چسبد؟ 

برخی از افراد عاشق تنوع و تغییر دکوراسیون در خانه، اتاق خواب و محل کار خود هستند. گاهی ممکن است کاغذ دیواری پذیرایی یا اتاق خواب شما برایتان تکراری و خسته‌کننده شده باشد و تصمیم داشته باشید یک کاغذ دیواری جدید روی همان کاغذ دیواری قدیمیتان نصب کنید. البته در ظاهر شاید این کار مشکلی نداشته باشد، اما به مرور زمان کاغذهای جدید از روی دیوار کنده می‌شوند. در‌این‌صورت می‌توان گفت امکان نصب کاغذ دیواری جدید روی یک کاغذ دیواری وجود ندارد و تنها راه آن جدا کردن کاغذ دیواری قدیمی است. برای انجام این کار باید مطابق مراحل زیر اقدام به کندن کاغذ دیواری قدیم کنید:

  • دیوار را خیس کرده تا آب به پشت کاغذ نفوذ کند.
  • 20 دقیقه صبر کنید و سپس با کاردک به آهستگی گوشه‌ای از کاغذ را جدا کنید.
  • اگر کاغذ دیواری به‌راحتی جدا شد کار را به‌سرعت ادامه دهید تا سایر نقاط دیوار خشک نشود. (اگر به‌راحتی نتوانستید کاغذ دیواری قدیمی را جدا کنید مجددا روی دیوار آب بپاشید و سپس جدا کردن کاغذ را امتحان کنید)
  • پس از کندن کاغذ دیواری قدیمی ممکن است کمی چسب باقی بماند که با سمباده زدن می‌توانید آن را صاف و صیقلی‌ کنید. 

پس از انجام مراحل ذکر شده دیوار شما تقریبا برای نصب یک کاغذ دیواری جدید آماده است و یک کاغذ دیواری با طرح و رنگ مورد‌علاقه‌تان را می‌توانید روی دیوار نصب کنید. 

نصب کاغذ دیواری روی یک کاغذ دیواری قدیمی؛ اشتباه محض

کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟ امکان نصب با زیرسازی مناسب روی دیوار روغنی 

در برخی موارد سوالی که برای بیشتر افراد مطرح می‌شود این است که آیا کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک و روغنی می‌چسبد؟ قیمت کاغذ دیواری اتاق خواب و پذیرایی با طرح و رنگ‌های متفاوت همراه با هزینه نصب، قیمت کمی نخواهد بود؛ بنابراین بهتر است برای نصب، ابتدا دیوار مورد نظرتان را به‌خوبی بررسی و زیرسازی کنید تا به‌بعد از مدتی هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید بی‌فایده نباشد. به‌همین دلیل برای نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای روغنی ابتدا باید با دقت کامل روی دیوار را سمباده بکشید تا سطح دیوار کمی زبر شود؛ سپس برای نصب کاغذ دیواری اقدام کنید. 

راه‌حل دیگری که برای نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای رنگ شده وجود دارد، این است که می‌توانید با چسب پرایمر سطح دیوار را با دقت بپوشانید، سپس چسب کاغذ دیواری را به دیوار آغشته کنید و وارد مرحله نصب شوید. در حالت کلی نقش انواع چسب کاغذ دیواری در نحوه اجرا و نصب صحیح آن روی سطوح مختلف، بسیار پررنگ است؛ بنابراین چسبی با‌کیفیت برای این کار انتخاب کنید. 

نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای روغنی؛ نیاز به سمباده کشیدن دیوار 

آیا کاغذ دیواری روی سیمان می چسبد؟ سیمان سطح مناسبی برای نصب کاغذ دیواری نیست 

در پاسخ به این سوال که کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟ باید گفت که سیمان، به‌هیچ‌عنوان زیرساز مناسبی برای نصب کاغذ دیواری محسوب نمی‌شود. سطح دیوار سیمانی بسیار زبر و متخلخل است به‌همین دلیل باعث می‌شود چسب کاغذ دیواری به داخل سیمان نفوذ کرده و مانع از اتصال کاغذ روی دیوار شود. برای نصب کاغذ دیواری روی این نوع دیوارها، تنها راه ممکن گچ کردن دیوار و سپس نصب کاغذ دیواری است.

نصب کاغذ دیواری روی دیوار سیمانی ممنوع

برای دیدن نمونه‌های کاغذ دیواری اتاق زن و شوهر به لینک درج شده مراجعه کرده و قیمت‌های آن‌ها را نیز مشاهده کنید. 

آیا کاغذ دیواری رو گچ و خاک می چسبد؟ دیوار گچی بهترین گزینه برای نصب کاغذ دیواری 

دیوار گچی بهترین پاسخ برای پرسش «کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟» است. معمول‌ترین نوع دیوار برای نصب کاغذ دیواری، دیوار گچی شده است. . برای نصب کاغذ دیواری اتاق خواب کودک یا سالن پذیرایی و اتاق کار، با مقداری زیرسازی می‌توان به‌راحتی کاغذ دیواری را روی دیوار گچی و خاکی نصب کرد. هنگامی که رنگ دیوارهای گچی کدر یا سادگی این دیوارها خسته‌کننده می‌شود، نصب کاغذ دیواری در فضای مورد‌نظر گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. 

دیوار گچی؛ بهترین نوع دیوار برای چسباندن کاغذی دیواری

آیا نصب کاغذ دیواری روی دیوار مرطوب امکان‌پذیر است؟ 

و در آخر برای پاسخ به سوال کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟ باید گفت دیوارهای مرطوب و نم‌دار گزینه مناسبی برای نصب کاغذ دیواری نخواهند بود. برای نصب کاغذ دیواری روی این نوع دیوارها ابتدا بهتر است، مشکل نم زدگی دیوار را از ریشه برطرف کنید و سپس کاغذ دیواری را بچسبانید. اگر روی دیوارهای نم و مرطوب، کاغذ دیواری نصب شود، پس از مدت کوتاهی رنگ کاغذ عوض شده و به مرور زمان از دیوار جدا خواهد شد. 

اگر اصرار دارید که حتما کاغذ دیواری را روی چنین دیوارهایی که دچار رطوبت شده‌اند، نصب کنید و امکان خشک کردن دیوار هم وجود ندارد؛ بهتر است از کاغذهایی با کیفیت و مرغوبیت بسیار بالا استفاده کنید. کاغذ دیواری‌هایی با متریال با‌کیفیت در برابر مرطوب یا نم‌دار بودن دیوار، مقاومت خوبی دارند و کنده یا خراب نمی‌شوند. 

نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای نم‌دار و مرطوب ممنوع

لینوم فلکس؛ عرضه‌کننده کاغذ دیواری‌های با‌کیفیت با طرح و رنگ متنوع 

در این مقاله لینوم فلکس به این سوال پاسخ دادیم که کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد؟ نصب و چسباندن کاغذ دیواری روی دیوارهایی مانند دیوارها مرطوب، سیمانی و سرامیکی، اقدامی اشتباه است که برای انجام آن، پس از مدت کوتاهی مجبور به خرید و تعویض کاغذ دیواری خواهید شد. زیرا دیوارهای مرطوب و نم‌دار یا دیوارهای سیمانی، به کاغذ دیواری آسیب رسانده و در مدت زمان کوتاه، کاغذ از دیوار جدا می‌شود. در نتیجه بهتر است برای نصب و چسباندن کاغذ دیواری نکات این مقاله را مطالعه کنید تا بدون هیچ‌گونه مشکی بتوانید کاغذ دیوار مورد علاقه‌تان را در فضای مورد نظرتان نصب کنید. 

کاغذ دیواری‌های موجود در فروشگاه لینوم فلکس علاوه‌بر قیمت مناسب و طرح و رنگ متنوع، کیفیت و دوام بالایی دارند. برای خرید از لینوم فلکس می‌توانید به صفحه محصولات مراجعه کرده و نمونه‌های بیشتری از طرح‌های کاغذ دیوار را مشاهده کنید. برای مشاوره در مورد خرید و نصب کاغذ دیواری نیز می‌توانید با کارشناسان لینوم فلکس از طریق شماره 22824933_021 تماس بگیرید. 

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با سطوح مناسب و نامناسب برای نصب کاغذ دیواری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس واتس اپ درخواست مشاوره

نیاز به مشاوره دارید؟