راهنمای بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی در لینوم فلکس

راهنمای انتخاب بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی کوچک و بزرگ

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

آیا شما نیز به‌دلیل تنوع بالای رنگ و طرح‌های پارکت دچار سردرگمی شده‌اید؟ نگران نباشید؛ بسیاری از افراد برای انتخاب بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی خانه خود سردرگم می‌شوند. از نظر طراحان داخلی کف خانه باید به عنوان دیوار پنجم در نظر گرفته شود. به‌همین دلیل، سردرگمی شما بی‌دلیل نیست. نصب پارکت با رنگ مناسب باعث می‌شود تا پذیرایی‌های کوچک را به طرز چشمگیری بزرگ‌تر نشان دهد. در‌نتیجه برای انتخاب رنگ پارکت باید به چند نکته توجه کنید. در این مقاله راهنمای کاملی از نحوه انتخاب بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی را بررسی کرده‌ایم. پس از مطالعه این مطلب، با هر متراژ فضا می‌توانید بهترین انتخاب را برای خرید پارکت داشته باشید. 

ابعاد و متراژ پذیرایی؛ مهم‌ترین عامل برای انتخاب رنگ پارکت

اولین نکته هنگام خرید پارکت لمینت یا پارکت، توجه به سایز و اندازه اتاق است. انتخاب رنگ و پترن نامناسب فضا را از آنچه هست، بزرگتر یا کوچکتر نشان می‌دهد. برای بررسی رنگ مناسب محیط‌های مختلف، در ادامه پذیرایی را به دو دسته متراژ کوچک و بزرگ تقسیم کرده‌ایم. اگر بیش از یک دست مبلمان در پذیرایی شما جای می‌گیرد، متراژ بزرگ است و اگر بیشتر از یک دست مبلمان در محیط جای نگیرد، پذیرایی کوچک محسوب می‌شود. با‌توجه‌به این توضیحات، راهنمایی بخش بعدی را مطالعه کنید. 

بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی بزرگ

در مقابل اگر پذیرایی خانه شما بزرگ و عریض است، رنگ‌های گرم و تیره مانند گردویی یا ونگه باعث می‌شود اتاق کوچک‌تر به نظر برسد. بنابراین فضاهای خالی کمتر به چشم می‌آیند. پر کردن بهینه فضای پذیرایی، مشکل بسیاری از افراد صاحب خانه‌های بزرگ است. به‌جای خرید وسایل دکوری که جز شلوغ کردن محیط نقش دیگری ندارند؛ از جادوی رنگ بهره‌مند شوید. برای این منظور می‌توانید پرده‌ها، کفپوش و رنگ یکی از دیوار‌ها را تیره انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود برای خرید آنلاین کفپوش ابتدا با کارشناسان دکوراسیون داخلی مشورت کنید تا درنتیجه بهترین انتخاب را انجام دهید.

انتخاب رنگ مناسب پارکت؛ ایجاد یک‌دستی دکوراسیون محیط‌های بزرگ

بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی کوچک

اگر پذیرایی کوچکی دارید، پارکت‌های با رنگ‌هایی مانند بژ و بلوطی روشن باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شوند. این مورد به ویژه زمانی که در پذیرایی نور طبیعی وجود ندارد، بسیار مهم است. در واقع در صورتی که پذیرایی‌های کوچک با پارکت‌های تیره رنگ فرش شوند، فضای خفه و دلگیری به وجود می‌آید که قاعدتا خوشایند هیچکس نیست.

بررسی نور محیط پذیرایی؛ نکته مهم دیگر برای انتخاب بهترین رنگ پارکت

اگر پذیرایی شما نورگیر‌های مختلفی مانند پنجره یا درب ورودی دارد، باید به تغییر نور در طول روز توجه کنید. نور فضا به تدریج در طول روز تغییر می‌کند؛ در‌نتیجه حس و حال پوشش کف و ظاهر آن نیز به‌طور‌کل در ساعات مختلف شبانه‌روز متفاوت خواهد بود. نکته مهم اینکه رنگ پارکت به ویژه انواع پارکت طرح چوب هنگام شب و زیر نور مصنوعی متفاوت با آن چیزی است که در طول روز و زیر نور طبیعی خورشید می‌بینید.

بنابراین قبل از خرید پارکت، رنگ آن را در زمان‌های مختلف شب و روز و زیر نورهای متفاوت بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید. البته شاید این امکان برای بسیاری از افراد وجود نداشته باشد. به‌همین دلیل به‌جای صرف زمان طولانی، با متخصصین دکوراسیون داخلی مشورت کنید. این افراد به شما کمک می‌کنند تا با رعایت نکات بصری، محیط پذیرایی خود را به بهترین شکل ممکن تغییر دهید. 

نور محیط؛ عامل مهم انتخاب رنگ پارکت

توجه به سبک دکوراسیون؛ نکته‌ای مهم در انتخاب رنگ پارکت پذیرایی

نحوه دکوراسیون و رنگ‌هایی که برای کف و دیوارهای پذیرایی انتخاب می‌کنید، همگی تاثیر چشمگیری بر فضای اتاق دارند. رنگ‌های روشن به فضا حس شادتری می‌بخشند. برای مثال پوشش‌هایی برای کف، مانند پارکت قهوه‌ای روشن، سفید، خاکستری و بژ روشن در پذیرایی حس آرامش بیشتری القا می‌کنند. با این حال، در انتخاب بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی باید به مواردی فراتر از حس‌و‌حال رنگ‌ها توجه کنید که یکی از آن‌ها سبک دکوراسیون خانه شماست.  

اگر سبک‌های طبیعی و روستیک را می‌پسندید، رنگ‌های قهوه‌ای گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. در دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال نیز بیشتر از پارکت‌های خاکستری و مشکی استفاده می‌شود. در سبک دکوراسیون‌های سنتی نیز پارکت‌های آلبالویی، زرشکی و بلوطی رنگ، بهترین انتخاب هستند.

سبک دکوراسیون؛ عامل تعیین‌کننده بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی

توجه به رنگ المان‌های مختلف در پذیرایی هنگام خرید پارکت

علاوه‌بر اندازه پذیرایی، میزان نور محیط و سبک دکوراسیون، هنگام انتخاب بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی باید به رنگ دیگر وسایل اتاق و همچنین دیوارها توجه داشته باشید. برای مثال در‌صورتی‌که بیشتر وسایل پذیرایی رنگ سفیدی دارند، بهتر است پارکتی با رنگ گرم انتخاب کنید.

علاوه‌بر مبلمان پذیرایی، رنگ دیوارها نیز تاثیر بسیاری در انتخاب رنگ مناسب برای پارکت دارد. در واقع پارکت باید با رنگی هماهنگ یا مکمل کاغذ دیواری انتخاب شود و تضاد چندانی بین رنگ دیوارها و کف وجود نداشته باشد. از آن‌جایی که پارکت‌ها به‌صورت طرح‌دار اجرا می‌شوند، بهتر است هنگام انتخاب رنگ یا کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی، مدل‌های ساده‌تر با رنگ‌های خنثی یا مکمل پارکت خود انتخاب کنید.

هماهنگی رنگ دیوار با پارکت؛ ایجاد محیطی شیک و زیبا

آشنایی با جدیدترین رنگ پارکت پذیرایی و مد روز

آخرین نکته برای انتخاب بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی آشنایی با ترندهای روز و تصمیم‌گیری بین رنگ‌های جدید است. در ادامه با چند مورد از جدیدترین رنگ‌های پارکت پذیرایی آشنا می‌شوید:

  • پارکت بلوطی تیره: این نوع پارکت‌ها شبیه چوب بلوط طبیعی هستند و گرمای بی‌نظیری به فضا می‌بخشند.
  • پارکت بلوطی روشن: گزینه‌ای ایده‌آل برای دکوراسیون‌های مینیمال و مدرن که به‌راحتی با مبلمان سبز، آبی و بژ ست می‌شود.
  • پارکت عسلی: این رنگ پارکت معمولا به راحتی با انواع مبلمان با رنگ‌های مختلف هماهنگ می‌شود.
  • پارکت شنی: اگر مبلمانی با رنگ خنثی مانند خاکستری یا کرمی دارید، با استفاده از پارکت‌های شنی کنتراست رنگ زیبایی به وجود می‌آید.
  • پارکت خاکستری: طراحی دکوراسیون با پارکت‌های خاکستری و طوسی نیز کار چندان سختی نیست؛ چرا که به راحتی با انواع وسایل و رنگ‌های مختلف ست می‌شود.

برای انتخاب و خرید پارکت‌های جدید باید به فروشگاهی مراجعه کنید که تنوع بالایی از محصولات را پوشش دهند. پس از انتخاب رنگ پارکت مورد‌نظر، از تخصص نصابان پارکت نیز اطمینان حاصل کنید. در‌ غیر این صورت، تلاش شما برای زیباسازی پذیرایی‌تان بی‌ثمر خواهد شد.

انتخاب رنگ جدید پارکت‌های چوبی، ایجاد محیطی به‌روز و زیبا

مشورت با افراد متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی؛ نکته مهم برای خرید بهترین رنگ پارکت

در این مقاله در زمینه انتخاب بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی راهنمایی‌تان کردیم و توضیح دادیم رنگ پارکت چه تاثیری بر کوچک‌تر یا بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضای پذیرایی دارد. به‌طور‌کل، نکاتی که برای خرید و انتخاب پارکت باید به آن توجه کنید، بسیار گسترده است. از این رو، بسیاری از افراد ابتدا با مشاورین دکوراسیون و طراح داخلی مشورت می‌کنند. در این صورت، احتمال اشتباه در انتخاب رنگ پارکت و سایر پوشش‌های کف کاهش می‌یابد. شما می‌توانید در بخش نظرات سوالات خود را در ضمینه انتخاب رنگ پارکت برای بخش‌های مختلف خانه عنوان کنید تا کارشناسان ما راهنمایی‌تان کنند. 

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “راهنمای انتخاب بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی کوچک و بزرگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما