بررسی بهترین کفپوش برای بازسازی خانه در لینوم فلکس

چه کفپوشی برای بازسازی کف خانه بهتر است؟

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

انتخاب پوشش کف برای بازسازی کف خانه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ این سوالی است که هنگام بازسازی خانه ذهن افراد را درگیر خواهد کرد. درواقع دوام بالا، قیمت مناسب، تنوع طرح و رنگ، شست‌وشوی راحت و نصب آسان از ویژگی‌های بهترین متریال برای بازسازی کف منزل به شمار می‌رود. ماندگاری پوشش کف نیز از ویژگی‌های دیگری است که برای بازسازی کف خانه در نظر گرفته می‌شود. در این مقاله به بررسی دو نوع پوشش کف منزل و مقایسه ویژگی‌های در این مقاله به بررسی دقیق هر یک از ویژگی‌های نام برده شده و همچنین توصیف دو متریال پارکت و پارکت لمینت می‌پردازیم. 

دوام بالا؛ جلوگیری از پرداخت مجدد هزینه نصب پوشش کف

هزینه تعویض متریال پوشش کف بر اثر خرابی و از بین رفتن بخش‌هایی از آن مقرون‌به‌صرفه نیست؛ بنابراین هنگام خرید کفپوش حتما به دوام آن توجه کنید. پوشش کف هایی مثل پارکت لمینت تا ۲۵ سال ماندگاری دارند؛ بنابراین تا پایان این زمان نیاز به تعویض آن نخواهید داشت.  

دوام کوتاه‌تر به معنی نیاز بیشتر به پرداخت هزینه تعویض پوشش کف است. علاوه‌بر نکات گفته شده، محل نصب آن نیز در بررسی دوام و کیفیت آن موثر است. برای مثال انواع پوشش کف، مانند پی‌وی‌سی و سرامیک برای آشپزخانه مناسب‌ترند که ویژگی ضدلک و ضدباکتریایی دارند. از این متریال برای بازسازی کف سرویس بهداشتی نیز استفاده می‌کنند. 

رنگ‌پریدگی پوشش کف، بلند شدن آن، کنده ‌شدن تایل‌های پارکت، شکستن قسمت‌هایی از تایل‌های پارکت برای ارزیابی کیفیت این متریال در نظر گرفته می‌شوند. برای خرید انواع آن تزیینی کف سالن پذیرایی فقط زیبایی را ملاک قرار ندهید و حتما از ماندگاری آن نیز اطمینان حاصل کنید. 

هزینه بازسازی کف خانه؛ تناسب بودجه و نوع پوشش را در نظر بگیرید

تغییر دکوراسیون کف منزل یا بازسازی آن همواره با هزینه بالایی همراه است؛ بنابراین در خرید هر وسیله جدید برای خانه باید بهترین بازه قیمتی را انتخاب کنید. البته بدیهی است که تهیه پوشش کف باکیفیت هزینه بالایی خواهد داشت. 

خرید پوششی که ۲۵ سال عمر می‌کند اقتصادی‌تر از متریالی است که فقط ۱۰ سال دوام دارد. پارکت لمینت از انواع پوشش کفی است که ماندگاری بالایی دارد؛ بنابراین برای قیمت پارکت لمینت متناسب با کیفیت در نظر گرفته شده است.   

تنوع در رنگ و طرح پوشش کف؛ متناسب با انواع سبک دکوراسیون 

دکوراسیون منزل در طرح و رنگ مختلف انجام می‌شود؛ بنابراین انتخاب نوعی از پوشش کف با گستردگی طرح و رنگ از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در هنگام خرید محسوب می‌شود. بعضی از رنگ‌های پوشش برای کف مثل پارکت لمینت طیف قهوه‌ای و پارکت طوسی روشن از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. تکرار الگوهای مناسب و منطبق بر طرح کلی دکوراسیون از ویژگی‌های مهم خرید پوشش کف سالن پذیرایی است. 

کفپوش‌هایی با رنگ روشن فضا را بزرگ‌تر و سردتر نشان می‌دهند و درمقابل پارکت‌های چوبی با رنگ تیره فضا را کوچک و گرم می‌کنند. انتخاب نهایی رنگ و طرح پوشش کف به سبک دکوراسیون داخلی منزل شما بستگی دارد.

 شست‌وشوی راحت؛ موثر بر افزایش دوام پوشش کف

بعضی از انواع پوشش کف مثل پارکت‌ها برای شست‌وشو به روش‌های متداول مناسب نیستند. پارکت بر اثر برخورد با آب و مواد شوینده معمول خانگی خراب شده و تایل‌هایشان به‌مرور کنده می‌شوند. بلند شدن پارکت به دلیل تماس با آب از دلایل دیگری است که عمر پارکت را به‌شدت کاهش می‌دهد. البته پارکت با استفاده از روش‌های خاص و مواد شوینده مناسب به‌راحتی تمیز می‌شود.

راحتی شست‌وشوی روزانه یا هفتگی انواع پوشش کف از ویژگی‌های انواع مناسب آن برای دیزاین سالن پذیرایی محسوب می‌شوند؛ بنابراین اگر روی برق زدن کف سالن پذیرایی حساس هستید، راحت بودن شست‌وشو آن‌ها را در هنگام خرید در نظر بگیرید. 

شستن راحت؛ از مهم‌ترین ویژگی‌ها در انتخاب کفپوش برای بازسازی کف خانه

نصب آسان؛ نصب خشک بهترین سریع‌ترین روش برای کف‌سازی

به‌طورکلی نصب انواع پوشش کف مثل پارکت و پارکت لمینت از انواع سنگ و سرامیک راحت‌تر است؛ زمان و هزینه کمتر برای نصب هر یک از متریال پوشش کف از ویژگی‌های موثر بر افزایش خرید پارکت لمینت نسبت به سنگ و سرامیک محسوب می‌شود. 

برای نصب پارکت و پارکت لمینت از چسب مخصوص استفاده می‌کنند و در اصطلاح آن را نصب خشک نیز می‌نامند؛ باتوجه‌به این توضیحات راحتی نصب پارکت از مزایای پارکت نسبت به سرامیک است که بدون نیاز به دوغاب و ملات انجام می‌شود. 

نصب خشک؛ سریع‌ترین و راحت‌ترین روش اجرای بازسازی دکوراسیون کف خانه

معرفی محبوب‌ترین انواع پوشش کف؛ پارکت و پارکت لمینت

انواع پوشش کف برای دیزاین خانه و به‌ویژه فضاهایی که مهمان در آن حضور بیشتری دارند، استفاده می‌شود. همین‌طور رنگ‌بندی پوشش کف در دکوراسیون کلی خانه نیز تاثیرگذار است. در ادامه این بخش به معرفی دو نوع از به‌روزترین و محبوب‌ترین انواع پوشش کف یعنی پارکت و پارکت لمینت می‌پردازیم.

پارکت چوبی؛ متریالی زیبا برای بازسازی کف منزل با نصب خشک

پارکت‌های چوبی تکمیل‌کننده زیبایی اتاق هستند و یکی از اصلی ترین آیتم ها برای تغییر دکوراسیون منزل به شمار می‌روند. این نوع پوشش کف برای خط و خش و تامین گرمایش اتاق مناسب هستند. طیف رنگی پارکت از رنگ‌های طوسی، نسکافه‌ای، عسلی، قهوه‌ای و کرم را تشکیل شده است. قبل از نصب پارکت حتما هموار بودن کف اتاق را بررسی کنید همچنین پارکت را دو روز قبل از نصب در اتاق مربوطه قرار دهید تا با محیط هم دما شود. 

پارکت چوبی؛ متریالی مناسب برای بازسازی کف خانه

پارکت لمینت؛ شیک‌ترین متریال برای بازسازی کف خانه

پارکت لمینت یکی از شیک‌ترین و جذاب‌ترین انواع پوشش کف برای اتاق‌های مختلف خانه و به‌ویژه سالن پذیرایی محسوب می‌شود. این نوع پوشش کف یک متریال مناسب با جنس مرغوب و نصب راحت است؛ اجرای پارکت لمینت به‌راحتی انجام می‌شود و قابلیت جابه‌جایی دارد. رنگ‌های خنثی طوسی یا رنگ قهوه‌ای طرح چوب از بهترین رنگ و طرح برای پارکت لمینت به شمار می‌روند. پارکت لمینت طبیعی‌ترین مدل متریال و مشابه با پارکت چوبی است.

پارکت لمینت به دلیل استفاده از چوب در زمستان گرما و در تابستان خنکی مطبوعی را برای فضای اتاق ایجاد می‌کند. البته استفاده از رنگ‌های فعال مثل قهوا‌ی تیره نیز برای افزایش حس گرمای اتاق موثر است. این نوع پوشش کف به‌عنوان عایق صوتی و حرارتی نیز کاربرد دارد و به دلیل شباهت‌های فراوان به پارکت چوبی و داشتن قیمتی اقتصادی، گزینه مناسب‌تری برای خرید شناخته می‌شود. 

برای دکوراسیون جذاب پذیرایی از پارکت لمینت استفاده کنید

بهترین انواع پوشش کف برای بازسازی خانه را فقط از فروشگاه‌های معتبر بخرید

در این مقاله به بررسی دو نوع محبوب از پوشش کف برای بازسازی کف خانه و همچنین ویژگی‌های بهترین متریال پرداختیم. در خرید پوشش کف برای بازسازی خانه یا تغییر دکوراسیون باید به ویژگی‌هایی مثل دوام بالا، قیمت مناسب، نصب راحت، شست‌وشوی آسان و تنوع طرح و رنگ توجه کنید. ویژگی‌های متریال پوشش کف برای فضاهای مختلف خانه متفاوت است. برای مثال ضد لک و ضد باکتریایی بودن پوشش کف در آشپزخانه از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در خرید پارکت برای این قسمت باید در نظر بگیرید. 

علاوه‌بر ویژگی‌های گفته شده، باید باتوجه‌به متراژ و کف سالن تصمیم مناسبی برای خرید پارکت بگیرید؛ بنابراین برای صرف هزینه مناسب و جلوگیری از اتلاف وقت و سرمایه از مشاورین متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید. پارکت با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب را فقط ار فروشگاه‌های معتبر و باسابقه در این زمینه خرید کنید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چه کفپوشی برای بازسازی کف خانه بهتر است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما