بررسی ایده‌‌های کاربردی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک؛ ایده‌‌های طلایی برای بزرگ نشان دادن اتاق!

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

بسیاری از افراد تصور می‌کنند برای طراحی اتاق خواب کوچک دو نفره محدودیت‌های بسیاری وجود دارد. در‌صورتی‌که می‌توان به کمک ایده‌های خلاقانه و کاربردی این محدودیت‌ها را از سر راه برداشت. برای مثال شما می‌توانید روی دیوارها شلف نصب کنید یا از فضای خالی اطراف تخت بهترین استفاده را داشته باشید. برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک ایده‌های بسیاری وجود دارد؛ اما همه آن‌ها کاربردی نیستند. ازهمین‌رو قصد داریم ایده‌های جذاب و خاصی برای چیدمان اتاق خواب کوچک به شما بگوییم. با استفاده از این ایده‌های ساده با کمترین میزان هزینه، اتاق خواب کوچک خود را به اتاق دلخواهتان تبدیل خواهید کرد.

استفاده از رنگ‌های روشن؛ راز بزرگ‌تر نشان دادن اتاق خواب

رنگ‌های روشن، بهترین ایده برای اتاق خواب کوچک هستند. زمانی که شما از رنگ‌های روشن برای دیوارهای اتاق خواب خود استفاده کنید، نور منعکس خواهد شد و فضای اتاق دلبازتر دیده می‌شود. علاوه‌بر این شما می‌توانید از ترکیب رنگ‌های روشن و کاغذ دیواری‌های ساده با طرح‌های جدید استفاده کنید. 

این مدل از کاغذ دیواری‌ها مخصوصا برای فضاهای کوچک طراحی شده‌اند و باعث دلبازتر شدن محیط اتاق خواهند شد. رنگ‌های پیشنهادی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک شامل سفید، شیری، طوسی، صورتی، گلبهی و آبی روشن می‌شوند. علاوه‌بر این شما می‌توانید این رنگ‌ها را در قالب کاغذ دیواری با طرح‌های جدید تهیه کنید. خوشبختانه قیمت کاغذ دیواری جدید بسیار مناسب بوده و برای کلیه افراد قابل تهیه است. 

رنگ‌های روشن؛ برای دلبازتر کردن فضای اتاق کوچک

رنگ‌های تیره؛ بهترین گزینه برای سقف و دکوراسیون اتاق خواب کوچک

یکی از ترفندهای مخصوص طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک،‌ استفاده از تناقض بین رنگ‌ها است. برای مثال، زمانی که دیوارهای خود را با استفاده از رنگ‌های روشن طراحی کرده‌اید، بهترین گزینه برای سقف رنگ‌های تیره هستند. البته سقف نباید هیچ‌گونه طرحی داشته باشد؛ زیرا باعث ایجاد خواب‌های نامفهوم می‌شود.
برای مثال شما می‌توانید دیوارهای خود را با کاغذ دیواری مدرن در رنگ‌های روشن بپوشانید و برای سقف از رنگ‌های تیره استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند سرمه‌ای، آبی تیره، طوسی تیره و خاکستری، گزینه‌های مناسبی برای رنگ سقف در بازسازی اتاق خواب کوچک هستند. 

رنگ تیره برای سقف؛ پیشنهاد جذاب اتاق خواب کوچک

استفاده از وسیله‌های چند منظوره؛ پیشنهادی جذاب برای اتاق خواب با فضای محدود

وسیله‌های چند منظوره، مدت بسیاری است که در بازار سرویس چوب حضور دارند، اما بسیاری از افراد از آن‌ها غافل شده‌اند. اما وسیله‌های چند منظوره بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک هستند؛ زیرا فضای بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهند. 

این تخت‌های تاشو گزینه مناسبی هستند برای استفاده از اتاق خواب کوچک هستند و فضای زیر تخت به‌عنوان کمد در نظر گرفته شده است. ترکیب کاغذ دیواری جدید ساده با رنگ‌های روشن و وسایل چند منظوره، بهترین ایده برای اتاق خواب کوچک است که فضای داخلی را متحول خواهد کرد. در ادامه به بررسی بیشتر وسایل چند منظوره اتاق خواب می‌پردازیم. 

انتخاب تخت‌های دو طبقه؛ مزیتی برای برخورداری از فضای بیشتر

زمانی که شما از تخت دو طبقه استفاده کنید، فضا برای خوابیدن و استراحت دو شخص محیا می‌شود، اما محیط اشغال شده به اندازه یک تخت خواهد بود. علاوه‌بر این، در طراحی تخت‌های دو طبقه برای استفاده بیشتر از فضا، زیر تخت کشوهایی طراحی شده است. 

این کشو‌ها محل مناسبی برای قرارگیری لباس‌هایی که به‌ندرت استفاده می‌شوند خواهند بود. برای جذاب‌تر کردن فضای اتاق، پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری با طرح پتینه است؛ زیرا جذابیت خاصی به فضا می‌بخشد. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده جدیدترین کاغذ دیواری طرح پتینه نگاهی به محصولات فروشگاه لینوم فلکس داشته باشید. 

تخت‌های دو طبقه؛ گزینه‌ای مقرون به صرفه برای اتاق‌های کوچک 

از کمد و قفسه‌های توکار اطراف تخت استفاده کنید

اطراف تخت، معمولا فضایی است افراد از آن استفاده خاصی نمی‌کنند؛ اما استفاده از این فضا گزینه‌ای بسیار عالی برای چیدمان اتاق خواب کوچک است. شما می‌توانید بالا یا اطراف تخت قفسه‌های چوبی یا فلزی نصب کنید. 

از این فضا می‌توان برای قرار دادن دکوری‌ها و عناصر تزئینی، کتاب‌ها، چراغ خواب و سایر موارد استفاده کرد. ناگفته نماند دیوار پشت قفسه‌ها باید کاغذ دیواری سفید یا طرح‌های بسیار ساده باشد؛ زیرا طرح‌های شلوغ اتاق را نامنظم نشان می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم حتما رنگ قفسه‌ها نیز روشن باشد تا فضا دلبازتر نشان داده شود. 

کمد و قفسه‌های توکار برای افزایش فضا در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

نصب شلف‌؛ فضای بیشتری برای دیزاین اتاق خواب نقلی

علاوه‌بر قفسه‌های اطراف تخت، شلف‌ نیز پیشنهادی عالی برای دیزاین اتاق خواب کوچک است. شلف‌ها در دو مدل چوبی و فلزی تولید می‌شوند و فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر علاقه‌ای به استفاده از قفسه‌های چند طبقه ندارید، شلف‌ها جایگزین‌های بسیار خوبی هستند. 

شما می‌توانید شلف را در بخش‌های مختلف اتاق مانند بالای تخت خواب، کنار میزکار و روی دیوارها نصب کنید. به این ترتیب فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل خواهید داشت. البته شلف‌ها جنبه دکوری نیز دارند و محل مناسبی برای قرارگیری دکوری‌ها هستند. 

برای چیدمان اتاق خواب کوچک فاصله پرده‌ها تا زمین را حفظ کنید

اگر زیر پنجره شما شوفاژ وجود دارد یا قفسه‌ای گذاشته‌اید، برای طراحی اتاق خواب کوچک پرده‌ها نباید با سطح زمین برخورد داشته باشند. در این زمان بهتر است قد پرده 5 سانت بلندتر از قد پنجره باشد تا زیبایی بصری در دکوراسیون اتاق خواب کوچک دونفره حفظ شود. 

البته زمانی که زیر پنجره خالی است، شما می‌توانید از پرده‌های بلند استفاده کنید. بلند بودن قد پرده تا روی زمین یا کوتاه‌تر بودن آن، کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. البته پیشنهاد ما پرده‌هایی است که با زمین کمی فاصله داشته باشند؛ زیرا برای تمیز کردن اتاق راحت‌تر خواهید بود. علاوه‌بر این، باعث می‌شود تا دیوارهای اتاق بلندتر به‌نظر برسند. 

حفظ فاصله پرده تا زمین؛ یکی از اصول دکوراسیون اتاق‌های کوچک 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک را به متخصصان بسپارید

چیدمان اتاق خواب کوچک، چالشی بسیار جذاب است؛ البته اگر شما ایده‌های مناسبی در نظر داشته باشید! ما در این مقاله سعی کردیم برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک ایده‌های خاص را مطرح کنیم که فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از این ایده‌ها، اتاق خواب خود را به‌صورت کلی متحول کنید و فضایی دلبازتر داشته باشید. برای بازسازی اتاق خواب کوچک نیز پیشنهاد می‌کنیم حتما از متخصصان طراحی داخلی کمک بگیرید؛ زیرا بازسازی نیاز به اصول خاصی دارد. به‌نظر شما برای طراحی داخلی اتاق خواب کوچک، چه ایده‌های دیگری وجود دارد؟ شما می‌توانید ایده‌های خود را از طریق کامنت‌های همین مقاله با ما و سایر خوانندگان مجله لینوم فلکس به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دکوراسیون اتاق خواب کوچک؛ ایده‌‌های طلایی برای بزرگ نشان دادن اتاق!”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما