بررسی نکات مهم در رابطه با طراحی اکسنت وال یا دیوار شاخص در مجله لینوم فلکس

اکسنت وال (Accent Wall) چیست؟ + بررسی کاربردها و نکات دیزاین

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

به نظرتان بهترین راهکار برای متفاوت‌تر کردن دکوراسیون خانه کدام روش است؟ روش‌های متفاوت و بسیاری برای زیباتر کردن فضای داخلی دکوراسیون خانه وجود دارد. یکی از ایده‌های نو و جدیدی که در سال‌های اخیر کارشناسان دکوراسیون در خانه‌‌های مدرن اجرا می‌کنند، اکسنت وال یا دیوار شاخص است. دیوار شاخص یکی از تکنیک‌های مدرن طراحی داخلی محسوب می‌شود که در این مقاله قصد داریم در رابطه با اهمیت، کاربرد و ویژگی‌های Accent Wall صحبت کنیم. اگر مشتاق کسب ایده‌های جدید برای دکوراسیون منزل هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

اکسنت وال؛ متفاوت‌ترین دیوار در دکوراسیون داخلی منزل

اکسنت وال یا دیوار شاخص یک تکنیک مدرن در طراحی داخلی منزل است که در آن یک دیوار به‌صورت منحصربه‌فرد تزیین می‌شود. در طراحی اکسنت وال یکی از دیوارهای خانه را انتخاب می‌کنید و با طراحی متفاوت، نقش و نگار جدیدی به آن می‌زنید. در واقع اکسنت وال یا دیوار شاخص تکنیکی کاربردی در طراحی دکوراسیون داخلی است که یکی از دیوارهای خانه نسبت به سایر دیوارها رنگ و طرحی متفاوت دارد.

در اجرای طرح Accent Wall از المان‌های بسیاری استفاده می‌شود. برای ایجاد اکسنت وال در خانه از کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی تا سنگ مصنوعی و تابلوهای دکوراتیو مدرن می‌توان استفاده کرد. در طرح اکسنت وال از رنگ‌های متنوعی می‌توانید کمک بگیرید. رنگ‌ها و طرح‌هایی که احساسات بهتری به شما می‌دهند را انتخاب کنید تا طراحی بی‌نظیری در فضای داخلی خانه داشته باشید. 

مهم‌ترین کاربرد اکسنت وال؛ ساخت دکوراسیونی متفاوت در خانه

ایده‌های طراحی اکسنت وال؛ از کاغذ دیواری تا سنگ‌های آنتیک

ایده‌های مختلف و بسیاری برای اجرا و طراحی اکسنت وال برای تغییر دکوراسیون منزل وجود دارد. برخی افراد ترجیح می‌دهند برای طراحی دیوار شاخص هزینه‌های بسیاری صرف کنند و برخی دیگر با ساده‌ترین وسایل به تزیین اکسنت وال می‌پردازند. معمولا طراحی سنگ‌های آنتیک روی دیوار شاخص هزینه بالاتری نسبت به سایر ایده‌های دیوار اصلی مانند کاغذ دیواری یا آینه‌کاری دارد. برخی نیز با استفاده از کاغذ دیواری و هزینه کمتر بهترین دیوار شاخص را طراحی می‌کنند. همچنین بهره‌گیری از تابلوهای دکوراتیو و دیوارهایی با طرح برجسته یکی دیگر از ایده‌های جذاب طراحی دیوار اصلی یا شاخص محسوب می‌شود.

استفاده از کاغذ دیواری؛ بهترین راهکار برای طراحی دیوار شاخص

در پاسخ به سوال متداول «اکسنت وال چیه» باید عنوان کنیم، اکسنت وال دیوار شاخصی است که برای زیباتر شدن خانه انتخاب می‌شود و طراحی‌های متفاوتی روی آن صورت می‌پذیرد. یکی از بهترین روش‌ها برای طراحی Accent Wall کمک گرفتن از کاغذ دیواری‌های متنوع است. کاغذ دیواری یکی از بهترین المان‌های تغییر دکوراسیون در منزل شناخته خواهد شد که طرح‌های بسیار متفاوتی از آن تولید می‌شود.

توصیه می‌کنیم برای انتخاب کاغذ دیواری اکسنت وال به رنگ سایر وسایل دکوراسیون خانه دقت داشته باشید. به‌عنوان مثال، اگر دیوار پشت تلویزیون را برای اجرای طراحی دیوار شاخص انتخاب کرده‌اید، کاغذ دیواری پشت تلویزیون را از طرح‌های ساده و مینیمال انتخاب کنید. تماشای تلویزیون ممکن است چشم شما را خسته کند، اما با انتخاب طرح کاغذ دیواری ساده آرامش را به چشمانتان هدیه خواهید داد.

طراحی اکسنت وال با استفاده از پانل‌های تزیینی

یکی از روش‌های جذاب طراحی اکسنت وال و دیوار شاخص استفاده از برجستگی‌های مشخص است. در این روش با کمک ابزارهایی مانند ورق‌های فلزی، سیمانی یا پانل‌های برجسته روی دیوار می‌توان دیوار شاخص را طراحی کرد. ساندویچ پانل‌های مختلفی در بازار موجود است که هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند. پانل‌ها دیوارهای پیش ساخته‌ای هستند که روی دیوار اصلی نصب می‌شوند. به‌عنوان مثال پانل‌های چوبی در طرح‌های افقی یا عمودی وجود دارد که برای جذاب‌تر شدن دکوراسیون داخلی خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با ورق‌های فلزی و سیمانی نیز طرح‌ها و برجستگی‌های زیبایی روی دیوار شاخص می‌توان اجرا کرد. طراحان دکوراسیون خانه از طرح‌های متفاوت برجستگی‌ها و پانل‌ها در خانه‌های مدرن و سنتی استفاده می‌کنند. کارشناسان طراحی در کنار استفاده از پانل‌های مختلف از کاغذ دیواری پتینه نیز برای تزیین دیوار کمک می‌گیرند. کاغذ دیواری‌های پتینه حس نوستالژیکی همراه با اصالت به فضای خانه هدیه می‌دهند.

طراحی دیوار شاخص با استفاده از پانل‌های چوبی

استفاده از انواع سنگ‌های آنتیک برای طراحی اکسنت وال

طراحی و اجرای دکوراسیون Accent wall فقط محدود به کاغذ دیواری نیست. با استفاده از سنگ‌های آنتیک و برجسته می‌توانید دیوار شاخص متفاوتی طراحی کنید. حتما تابه‌حال چشمتان به دیوار پشت تلویزیون با طراحی سنگ‌های آنتیک خورده است. سنگ‌های آنتیک، رگه‌دار و برجسته جلوه زیبا و خاصی به دکوراسیون خانه می‌بخشند. به نحوه چیدمان سنگ‌ها دقت داشته باشید تا طرحی متفاوت و زیبا خلق کنید. بعد از اجرای سنگ روی دیوار، از دیوار شاخصی که طراحی کرده‌اید، به‌عنوان دیوار پشت تلویزیون نیز می‌توان استفاده کرد.
معمولا سنگ‌های بسیاری برای طراحی اکسنت وال وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها سنگ‌های مرمر، گرانیت، طرح آجری و سنگ‌های رزینی هستند. زمانی که از سنگ برای تزیین دیوار شاخص استفاده می‌کنید، سایر دیوارهای خانه را می‌توانید با کاغذ دیواری کلاسیک متفاوت کنید. از کاغذ دیواری‌های کلاسیک در خانه‌های سنتی و هماهنگ با دکوراسیون کلی منزل استفاده می‌شود.

سنگ‌های آنتیک؛ یکی از گزینه‌های پرطرفدار اکسنت وال

طراحی Accent wall با استفاده از تابلوهای دکوراتیو؛ طرحی جدید برای دیوار شاخص

هنگامی که فرد جدیدی وارد خانه می‌شود، در اولین نگاه مجذوب دیوار اصلی منزل می‌شود. طراحی دیوار اصلی یا شاخص خانه را با تابلوهای چندتکه یا دکوراتیو می‌توان تکمیل کرد. تابلو عکس‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شود که هرکدام زیبایی منحصربه‌فردی دارند؛ اما توصیه می‌کنیم از تابلوهای دکوراتیو و مینیمال چند تکه روی کاغذ دیواری برای طراحی اکسنت وال استفاده کنید.

اگر مایل به طراحی دکوراسیون سنتی هستید، از کاغذ دیواری طرح گل با تابلو عکس یا تابلو دکوراتیو طبیعت کمک بگیرید. تابلوهای مختلفی را در کنار هم روی دیوار قرار دهید تا جذابیت و جلوه دیوار اصلی بیشتر شود. کاغذ دیواری‌های طرح گل‌دار رنگ‌ها و طرح‌های بسیاری دارد که هرکدام زیبایی خاصی به فضای داخلی منزل هدیه می‌دهند.

به‌کارگیری تابلو دکوراتیو با کاغذ دیواری گل‌دار برای طراحی اکسنت وال

به‌کارگیری خلاقیت در طراحی و اجرای ایده اکسنت وال

در این مقاله از مجله لینوم فلکس به سوال «اکسنت وال چیست» پاسخ دادیم و اشاره به چند راهکار جذاب برای طراحی دیوار شاخص داشتیم. درحالت‌کلی برای طراحی دیوار اصلی یا شاخص به بهترین شکل ممکن باید به فضای داخلی خانه، متراژ خانه، نوع دکوراسیون و بودجه مدنظرتان توجه داشته باشید. با اجرا و طراحی دقیق Accent Wall بهترین و متفاوت‌ترین دکوراسیون داخلی خانه را خواهید داشت.

همچنین برای خرید انواع کاغذ دیواری در طرح و رنگ‌های مختلف می‌توانید محصولات عرضه‌شده در صفحه اصلی سایت لینوم فلکس را مشاهده کنید. شرکت لینوم فلکس سال‌ها است در زمینه واردات کاغذ دیواری، پارکت، لمینت و کفپوش فعالیت می‌کند. شما چه ایده‌های دیگری برای طراحی اکسنت وال دارید؟ نظرات خود را با ما و سایر مخاطبان مجله لینوم فلکس به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اکسنت وال (Accent Wall) چیست؟ + بررسی کاربردها و نکات دیزاین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *