بررسی تکنیک‌های تغییر دکوراسیون در مجله لینوم فلکس

چطور دکوراسیون منزل را تغییر دهیم؟ + 7 ایده جذاب و کاربردی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

اگرچه برخی افراد بازسازی یا تغییر دکوراسیون منزل را غیر‌‌‌ضروری و پرهزینه تلقی می‌کنند؛ در واقع تغییر دکوراسیون منزل مانند یک سرمایه‌گذاری، نه فقط ارزش خانه را افزایش می‌دهد؛ بلکه شادی و تازگی را نیز در خانه به ارمغان می‌آورد. طبق تحقیقات، رایج‌ترین دلایل افراد برای تغییر دکوراسیون، افزودن سبک و سلیقه شخصی به محیط و در رتبه دوم نیاز جدی به تغییرات برای عملکرد موثرتر خانه است. اگر شما هم علاقه‌مند به تغییر دکوراسیون منزل خود هستید و به ایده‌های تاثیرگذار و جذاب برای شروع تغییرات نیاز دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

1. تغییر دکوراسیون منزل با تغییر کاغذ دیواری

دیوارها، سطح وسیعی از مساحت خانه را تشکیل می‌دهند و به همین دلیل، تاثیر قابل توجهی در دکوراسیون ایجاد می‌کنند. یکی از ایده‌‌های مدرن امروزی برای تغییر دیوارها، استفاده از یک کاغذ دیواری جدید با طرح دلخواه است.

شما می‌توانید روی یک یا چند دیوار شاخص خانه از کاغذ دیواری با طرح‌های یکسان یا متنوع و مطابق با سبک کلی دکوراسیون نصب کنید. برای مثال، در دکوراسیون خانه‌های مدرن، کاغذ دیواری با طرح‌های هندسی و جسورانه کاربرد بیشتری دارند؛ اما برای دیوار خانه‌های با سبک کلاسیک پترن‌های راه راه یا بته جقه انتخاب بهتری محسوب می‌شوند.

کاربرد کاغذ دیواری برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون

2. تغییر دکوراسیون با خرید یا تعویض پوشش کف منزل

دومین ایده کاربردی برای تغییر دکوراسیون خانه، بازسازی کف منزل است. کفپوش‌ها مانند رنگ زمینه یک بوم نقاشی بر دیگر اجزای دکوراسیون تاثیرگذارند. انتخاب رنگ و طرح مناسب پوشش‌های کف باید با دقت انجام شود. انواع مختلفی از کفپوش‌ها با تنوع بالا در بازار موجود هستند که شما می‌توانید بسته به بودجه و متراژ منزل این کفپوش‌ها را خریداری کنید.

نکته بسیار مهم خرید به‌ویژه در خرید آنلاین کفپوش توجه به طیف رنگ کاتالوگ‌های آنلاین است. ممکن است رنگ کفپوش‌ها در کاتالوگ‌های آنلاین تیره یا روشن‌تر از واقعیت به نظر برسند. شما می‌توانید برای رفع این مشکل از وبسایت‌های معتبر برای خرید اقدام کنید و قبل از خرید با کارشناسان مشورت کنید.

3. ترکیب دو سبک دکوراسیون برای تحول دکوراسیون منزل

ایده مورد‌علاقه طراحان داخلی برای تغییر دکوراسیون منزل، تلفیق سبک‌های دکوراسیون با یکدیگر است. برای تغییر دکوراسیون یک سبک اصلی غالب و یک سبک ثانویه مشابه از نظر عملکردی به سبک دکور منزل خود را انتخاب کنید. در واقع سبک دوم، نقش پس زمینه را در دکوراسیون ایفا می‌کند.

برای مثال در یک خانه مدرن شما می‌توانید اکسسوری‌ها، تابلوهای هنری و یا روشنایی‌های خانه را به سبک دوم مشابه مانند مینیمال انتخاب کنید یا با به‌کارگیری یک کاغذ دیواری آشپزخانه جدید به سبک سنتی (سبک دوم) فقط در یک دیوار، سبک کلاسیک (سبک اول) را در دکوراسیون بیشتر نشان دهید.

تلفیق سبک‌های دکوراسیون؛ ایده مورد علاقه طراحان دکوراسیون داخلی

4. پوشش عیوب دکوراسیون با به‌کارگیری اکسسوری و تابلوهای هنری

تابلوها با افزودن هنر و رنگ در دکوراسیون تاثیر قابل‌توجهی ایجاد می‌کنند. در خانه‌هایی به سبک دکوراسیون مدرن باید از تابلوهای هنری به سبک‌های مدرن و آبستره و در دکوراسیون خانه به سبک کلاسیک از تابلو فرش، انواع تابلوهای معرق، خوشنویسی استفاده کنید.

ایده جالب دیگر برای تغییر دکوراسیون خانه‌های مدرن استفاده از تابلوها برای پوشش عیوب است. برای مثال اگر در دکوراسیون پذیرایی خانه ستونی مزاحم وجود دارد. برای تزیین ستون وسط پذیرایی یا اکسنت وال تعدادی تابلو روی ستون یا دیوار شاخص موردنظرتان نصب کنید تا یک گالری دیواری داشته باشید.

5. تغییر پترن‌ها؛ روش محبوب طراحان داخلی برای تغییر دکوراسیون اتاق

برای تحول دکوراسیون منزل پترن‌های موجود در دکوراسیون را تغییر دهید. پترن‌ها با اشکال مختلف احساسات متفاوتی در مخاطب ایجاد می‌کنند. برای مثال خطوط منحنی و صاف نسبت به خطوط شکسته از نظر بصری آرامش بیشتری را به ارمغان می‌آورند. همینطور برخی پترن‌ها سبک دکوراسیون را لوکستر نشان می‌دهند. به‌منظور استفاده از مزایای اشکال مختلف روی سطوح نیاز به صرف هزینه بالا نیست. شما می‌توانید با یک کاغذ دیواری طرح سنگ دکوراسیون نشیمن را  گران و لوکس‌ کنید  یا  با یک پترن خال خالی فضا را مدرن‌تر نشان دهید.

تاثیر شگفت انگیز پترن‌ها برای تغییر دکوراسیون خانه

6. تحول اساسی دکوراسیون با تغییر مدل چیدمان مبلمان منزل 

ایده جذاب بعدی برای تغییر دکوراسیون منزل، اعمال تغییراتی در مدل چیدمان مبلمان و اقلام دکوری است. این تغییرات بدون صرف هزینه و فقط با جابه‌جایی مبلمان انجام می‌شود. تغییر مدل چیدمان باید با‌توجه‌به عملکرد فضا انجام شود؛ اما شما می‌توانید معیارهای دیگری مانند دسترسی و قابلیت رفت‌وآمد را نیز مورد بررسی قرار دهید.

در قسمت نشیمن می‌توانید با استفاده از چیدمان متقارن، کاناپه را در قسمت مرکزی دیوار و دو مبل تکی را با کمی زاویه از دیوار در دو طرف قرار دهید. از گوشه‌ و زوایای خانه (مانند قسمت شومینه) برای ایجاد فضایی دنج با قرار دادن یک یا دو مبل تکی استفاده کنید. البته قبل از این این کار شما باید به نکات مهم برای طراحی دیوار پذیرایی توجه داشته باشید تا بیشترین هماهنگی و هارمونی را ایجاد کنید.

در چیدمان مبل‌ها به‌ویژه در قسمت نشیمن مسیرهای عبوری را در نظر بگیرید تا فضای کافی برای رفت‌وآمد وجود داشته باشد. شما می‌توانید در صورت وجود فضای کافی، مبل را از دیوار فاصله دهید تا در قسمت پشت مبل مسیری برای حرکت یا قرار دادن میز غذاخوری باز شود. ایده دیگری که تغییر دکوراسیون شما موثر است، توجه به نکات ست کاغذ دیواری و مبلمان است که تاثیر فوق العاده ای در زیبا کردن فضای نشیمن شما دارد.

تغییر مدل چیدمان مبلمان؛ نقشی تعیین‌کننده در تغییر دکوراسیون

7. تغییر پالت رنگی در دکوراسیون با قانون 60-30-10

رنگ‌ها در دکوراسیون انرژی و شادابی بیشتری ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از دایره رنگ تعداد بالایی از رنگ‌ها را باهم تلفیق کنید. قانون 60-30-10 راهکاری فوری برای انتخاب پالت رنگی در دکوراسیون است. در این قانون سه رنگ را در پالت رنگ دکوراسیون در نظر بگیرید. 60 درصد فضا را به رنگ اول برای رنگ دیوارها، کف و اجزای اصلی دکوراسیون، 30 درصد را به رنگ‌های فرعی برای فرش، پرده و اکسسوری‌ها و رنگ سوم را  قفط در 10 درصد از فضا به عنوان رنگ‌های تاکیدی استفاده کنید.

برای مثال، قصد استفاده از سه رنگ مشکی، سفید و زرد دکوراسیون نشیمن داریم. در این پالت رنگی، مشکی به‌عنوان رنگ غالب انتخاب شده است. به‌همین دلیل، 60درصد محیط، مانند دیوار‌ها را مشکی خواهیم کرد. رنگ زرد نیز به عنوان یک از پرکاربردترین رنگ های گرم دومین رنگ غالب در پالت رنگی دکوراسیون نشیمن ما خواهد بود. از‌این‌رو، المان‌های شاخص مانند میز کنسول، پرده یا فرش را به این رنگ انتخاب می‌کنیم. درنهایت نیز رنگ سفید به‌عنوان تکمیل‌کننده پالت رنگی برای اکسسوری‌ها به‌کار می‌رود.  

انتخاب رنگ با قانون 60-30-10 برای تغییر دکوراسیون خانه

تغییر کاغذ دیواری و پوشش کف؛ بهترین آغاز برای تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون منزل با هدف تغییر عملکرد یا به‌منظور زیبایی بیشتر فضا انجام می‌شود. در این مقاله در پاسخ به سوال رایج کاربران که «چطور تغییر دکوراسیون دهیم؟» ایده‌هایی کاربردی و خلاقانه را معرفی کردیم. برای تغییر دکوراسیون با‌توجه‌به بودجه، زمان، میزان تغییرات مورد نیاز و از قسمت‌های مهم‌تر خانه شروع کنید! کف و دیوار از قسمت‌های پر اهمیت برای تغییر دکوراسیون خانه محسوب می‌شوند زیرا به دلیل پوشش سطح بزرگی از فضا تغییرات چشمگیری در دکوراسیون ایجاد می‌کنند. برای ایده‌ گرفتن و شروع تغییرات می‌توانید انواع پوشش‌های کف و مدل‌های کاغذدیواری را در وب‌سایت مشاهده کنید. همچنین می‌توانید سوالات خود را نیز درخصوص نحوه تغییر دکوراسیون منزل در بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما راهنمای‌تان کنند.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چطور دکوراسیون منزل را تغییر دهیم؟ + 7 ایده جذاب و کاربردی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما