راهنمای گام به گام انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ

راهنمای گام به گام انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

انتخاب کاغذ دیواری یکی از مهم‌ترین مراحل دکوراسیون داخلی است که تاثیر بسیاری در زیبایی و هارمونی چشم‌نواز دیوارها با دیگر وسایل پذیرایی دارد. به‌طورکلی اگر پذیرایی بزرگی دارید، دستتان برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری بازتر است. با این حال عوامل مهمی وجود دارد که باید هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ در نظر داشته باشید. مطالب مقاله پیش رویتان کمک می‌کند تا بهترین کاغذ دیواری را باتوجه‌به سبک منزلتان انتخاب کنید. پس این مطلب بسیار کاربردی را از دست ندهید.

سبک دکوراسیون خانه، مهم‌ترین فاکتور در انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ

اولین نکته هنگام خرید کاغذ دیواری این است که سبک چیدمان آن، باید مکمل بقیه اجزای دکوراسیون خانه شما بوده و به طور یکپارچه و هماهنگی با بقیه وسایل اتاق پذیرایی ترکیب شود. انواع سبک‌های کاغذ دیواری عبارتند از:

  • رسمی: کاغذ دیواری‌هایی با الگوهای مختلف چاپ دستی مانند گل‌دار وجود دارند که برای دکوراسیون سنتی فضا مناسب هستند.
  • گلم (glam): این سبک، کاغذ دیواری‌هایی را شامل می‌شود که طرح‌های برجسته و پرزرق و برقی دارند.
  • کژوال: کاغذ دیواری‌های متنوعی با این سبک پیش روی شماست که اصلا رسمی نیستند و فضای دوستانه‌تری به پذیرایی شما می‌بخشند.
  • مدرن: در سبک‌های مدرن بیشتر کاغذ دیواری‌ها الگوهای هندسی یا انتزاعی دارند.

هر کدام از سبک‌های فوق، برای پذیرایی بزرگ مناسب است و شما می‌توانید باتوجه‌به سلیقه خودتان یکی را انتخاب کنید. در واقع باتوجه‌به بزرگ بودن فضای پذیرایی، محدودیتی در انتخاب طرح ندارید. برای مثال برخلاف کاغذ دیواری پذیرایی کوچک که نباید طرح شلوغ داشته باشد، می‌توانید برای دیوارهای پذیرایی بزرگ خانه سبک‌های شلوغ و درهم را انتخاب کنید. اگر فکر می‌کنید چنین سبک‌هایی برای شما زیادی شلوغ است، می‌توانید برای یک دیوار چنین سبکی را انتخاب کنید و روی دیوار مجاور کاغذ دیواری تک رنگ و ساده‌ای بزنید.

کاغذ دیواری با طرح‌های هندسی؛ مناسب برای پذیرایی بزرگ

کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ چه رنگی بزنم؟ انتخاب رنگ مطابق با سلیقه و روحیه

رنگ‌ فاکتور مهمی در دکوراسیون داخلی منزل شماست و تقریبا در انتخاب همه چیز، از مبلمان و پرده‌ها گرفته تا حتی کفپوش‌، حرف اول را می‌زند. برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی کوچک، رنگ‌های روشن توصیه می‌شود؛ چرا که رنگ تیره فضا را کوچک‌تر از آنچه واقعا هست، نشان می‌دهد. اما برای پذیرایی‌های بزرگ، می‌توانید از کاغذ دیواری‌های تیره‌تر هم استفاده کنید. باتوجه‌به سلیقه خودتان می‌توانید یک دیوار پذیرایی را رنگ تیره بزنید و دیوار مجاور را با کاغذ دیواری روشن‌تری بپوشانید. به این ترتیب تضاد ایجاد شده دکوراسیون داخلی خانه را جذاب‌تر می‌سازد.

کاغذ دیواری تیره ؛ بهترین انتخاب برای پذیرایی بزرگ

کاغذ دیواری راه راه عمودی یا افقی؟ کدام برای پذیرایی بزرگ بهتر است؟

سبک‌ راه راه برای کاغذ دیواری سقفی و دیواری از طرح‌های پرطرفداری است که سلیقه درصد بسیاری از افراد را پوشش می‌دهد و تاثیر چشمگیری در ابعاد فضا دارد. برای پذیرایی‌های کوچک کاغذ دیواری‌های راه راه عمودی انتخاب ایده‌آلی است؛ چرا که به این ترتیب فضای نشیمن بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. اما برای پذیرایی‌های بزرگ‌تر کاغذ دیواری‌های راه راه افقی هم مناسب است. در واقع الگوی کاغذ دیواری تاثیر قابل‌توجهی در ابعاد فضا دارد. برای مثال استفاده از چند رنگ متضاد در دیوارهای پذیرایی، این توهم نوری را ایجاد می‌کند که دیوارها نزدیک‌تر شده و بنابراین فضا دنج‌تر نشان داده می‌شود. از طرف دیگر کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های ریز و نقش و نگارهای کوچکی دارند، باعث می‌شوند که پذیرایی کوچک بزرگ‌تر دیده شود.

کاغذ دیواری راه راه؛ انتخابی مناسب برای سالن پذیرایی بزرگ

بازی با نور هنگام نصب کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ

گفتیم در پذیرایی بزرگ دستتان برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری بازتر است و می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر هم استفاده کنید. اما اگر پذیرایی بزرگتان شمالی است، راهروی تاریکی داشته یا پنجره‌ای روی دیوارهای پذیرایی وجود ندارد، به دنبال کاغذ دیواری‌هایی باشید که رنگ‌های روشنی دارند و از انتخاب مواردی مانند کاغذ دیواری طرح چوب که فضا را تاریک‌تر می‌کنند، خودداری کنید. البته برخی کاغذهای طرح چوبی که رنگ روشنی دارند، برای چنین فضاهایی مناسب هستند.

علاوه بر این، کاغذ دیواری‌هایی را که با جوهرهای متالیک یا رنگین کمانی رنگ شده‌اند، روی دیوار پذیرایی می‌توان نصب کرد. همچنین طرح‌هایی که سطح صافی دارند، حداکثر نور محیط را منعکس می‌کنند و به این ترتیب از تاریکی فضای پذیرایی می‌کاهند. در صورتی که کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های برجسته و بافت‌دار، دیوار را تیره‌تر و به تبع آن محیط نشیمن را کوچک نشان می‌دهند.

 بازی با نور هنگام نصب کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ

کاغذ دیواری فقط برای بخش‌هایی از دیوار پذیرایی

شما می‌توانید روی دیوارهای کل خانه کاغذ دیواری بزنید؛ اما از نظر طراحی داخلی نباید کل دیوارهای خانه را با کاغذ دیواری مشابهی بپوشانید. برای مثال کاغذ دیواری اتاق خواب زن و شوهر باید کاملا با کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ خانه متفاوت باشد و حتی در خود اتاق خواب توصیه می‌شود چهار طرف دیوار را با طرح مشابهی نپوشانید. در اتاق خواب، بهترین نقطه برای چسباندن کاغذ دیواری پشت تخت خواب است.

انتخاب کاغذ دیواری فقط برای بخش‌هایی از دیوار پذیرایی

خرید انواع کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ از فروشگاه اینترنتی لینوم فلکس

در این مقاله توضیح دادیم که هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ باید به چه نکاتی توجه کنید و چه فاکتورهایی مانند طرح، رنگ و حتی جنس را در نظر داشته باشید. مهم‌تر از انتخاب نقش و نگار، جنس کاغذ دیواری است. در واقع باتوجه‌به رفت و آمد زیاد در فضایی مانند پذیرایی، بیشتر احتمال کثیف شدن یا رنگ پریدگی دیوار وجود دارد. به همین دلیل باید کاغذ دیواری مورد‌نظر خود برای پذیرایی را از فروشگاه معتبری تهیه کنید.

فروشگاه لینوم فلکس با نیم قرن سابقه درخشان در صنعت دکوراسیون داخلی، با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات محصولاتی با طرح‌های بسیار متنوع ارائه می‌دهد که در هیچ جای دیگری پیدا نخواهید کرد. شما می‌توانید برای خرید کاغذ دیواری به سایت این فروشگاه به نشانی linumflex.com مراجعه کنید و پس از ثبت سفارش، محصول باکیفیت خود را، هر کجای ایران که باشید، درب منزل تحویل بگیرید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “راهنمای گام به گام انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی بزرگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما