بررسی ترفندهای کاربردی ترمیم کاغذ دیواری در بلاگ لینوم فلکس

۵ ترفند کاربردی برای ترمیم کاغذ دیواری کنده شده

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

اگر زیبایی و شکل ظاهری کاغذ دیواری منزلتان مثل روز اول نیست، فقط با اجرای چند ترفند ساده و اصولی آن را به روز اول برگردانید. احتمال پاره شدن و بلند شدن بخش‌هایی از کاغذ دیواری در طی مرور زمان وجود دارد؛ با‌این‌حال شما می‌توانید به‌جای تعویض، آن‌ها را ترمیم کنید. در همه کاغذ دیواری‌ها مشکلاتی مثل حباب داشتن یا باز شدن درز کاغذ ایجاد می‌شود. استفاده از رول جایگزین، چسب چوب و وصله کردن کاغذ دیواری از بهترین روش‌های بازسازی کاغذ دیواری کنده شده هستند. در این مطلب چند راه آسان و سریع برای ترمیم کاغذ دیواری کنده شده در اختیارتان قرار می‌دهیم تا به کمک آن دیگر دغدغه‌ای برای زیبایی کاغذ دیواری خانه‌تان نداشته باشید.

۱. تعمیر لایه رویی پوستر دیواری؛ از اولین روش‌های ترمیم کاغذ دیواری

گاهی فقط لایه رویی کاغذ دیواری آسیب می‌بیند. درواقع در این حالت، کاغذ دیواری از دیوار به‌طورکامل کنده نشده است. برای ترمیم این مشکل می‌توان از چسب چوب و ماده مخصوص برای نصب کاغذ دیواری استفاده کرد. در انجام این کار نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید تا نیازی به تعویض کامل یک رول کاغذ دیواری نباشد. در برخی مواقع، نفوذ آب و رطوبت به لایه‌های رویی کاغذ دیواری، این بخش را به‌طورکامل از دیوار جدا می‌کند. 

در روش ترمیم لایه رویی با استفاده از چسب چوب اولین لایه را روی کاغذ دیواری بچسبانید. در این روش نیازی به فرآیندهای ترمیم پیچیده نیست و فقط مقدار کمی چسب را با سوزن یا سرنگ روی کاغذ دیواری بچسبانید. از اعمال فشار بالا برای چسباندن درز کاغذ دیواری پرهیز کنید تا مجددا موجب بلند شدن کاغذ دیواری نشوید. 

بهترین چسب برای ترمیم کاغذ دیواری را از مراکز فروش معتبر این وسیله تهیه کنید؛ انواع چسب برای ترمیم درز دیوار تا حداکثر ۲۴ ساعت خشک می‌شود. بهتر است تا قبل از خشک شدن کامل چسب از آویزان کردن تابلو و دیوارکوب به دیوار خودداری کنید. 

ضرورت تمیز کردن دیوار قبل از ترمیم کاغذ دیواری با وصله 

۲. بازسازی پوستر با وصله زدن؛ یکی از روش‌های ترمیم کاغذ دیواری 

آسیب‌های جزیی در مدل کاغذ دیواری پذیرایی تاثیر بسیاری بر زیبایی دکوراسیون می‌گذارد؛ بنابراین ترمیم درز باز شده آن اهمیت بالایی دارد. برای ترمیم در مرحله اول قسمت آسیب دیده کاغذ دیواری را با تیغ برش دهید و از روی دیوار بردارید. اگر بخشی از کاغذ روی دیوار باقی مانده باشد، از دستمال مرطوب برای پاک کردن آن استفاده کنید. همین‌طور اگر هنگام برش دادن کاغذ روی دیوار خراشی ایجاد شد قبل از وصله زدن کاغذ دیواری سطح دیوار را صاف کنید تا نتیجه نهایی زیبا و بی‌نقص باشد. 

در این روش از ترمیم کاغذ دیواری با چسب چوب برای بازسازی پوستر استفاده می‌کنیم. در مرحله بعد قسمتی از کاغذ دیواری سالم اضافی را روی بخش آسیب‌دیده بگذارید و توجه کنید که طرح‌های آن با هم مطابقت داشته باشند. خمیر کاغذ دیواری را روی پوستر بزنید و روی بخش خالی شده قرار دهید. با صافی سطح کاغذ دیواری را صاف کرده تا هرگونه حبابی از بین برود. از نصب تابلو در این قسمت تا ۴۸ ساعت بعد از ترمیم استفاده نکنید. 

ترمیم آسیب‌های جزیی کاغذ دیواری؛ با استفاده از روش وصله زدن 

۳. ترمیم برآمدگی‌های کاغذ دیواری با تیغ؛ روشی برای جلوگیری از تشکیل حباب 

یکی از مشکلات آزاردهنده در حین نصب کاغذ دیواری ایجاد حباب به شمار می‌رود. اگر نصب پوسترهای دیواری به‌درستی انجام نشوند، مقداری هوا زیر کاغذ باقی می‌ماند که از زیبایی آن کم می‌کند. بااین‌حال نگران این مشکل نباشید؛ از بین بردن حباب در کاغذ دیواری بسیار راحت و فقط با یک تیغ انجام می‌شود. کافی است تا با تیغ یا چاقو خراشی کوچک روی حباب ایجاد کنید تا هوا خارج شود. 

اگر خراش روی دیوار کوچک باشد نیازی به چسباندن دو طرف کاغذ نیست، اما برای خراش‌های بزرگ از چسب برای چسباندن دو لبه برش داده کاغذ دیواری استفاده کنید. برای تمیزی چسباندن کاغذ از سوزن یا سرنگ برای تزریق چسب استفاده کنید.

برای از بین بردن برآمدگی کاغذ دیواری دور ستون یا بخش‌های دیگر، دو طرف آن خراش ایجاد کنید، سپس کاغذ را برداشته و سطح برآمده دیوار را با استفاده از بتونه‌کاری صاف کنید. در آخر با چسب، تکه جداشده از کاغذ دیواری را مجددا روی دیوار بچسبانید.

در چه صورت نمی‌توان از روش تیغ برای ترمیم کاغذ دیواری استفاده کرد؟

گاهی مشاهده حباب دیوار به دلیل وجود هوا زیر کاغذ دیواری نیست؛ برآمدگی‌های روی دیوار از دلایل دیگر ناهمواری کاغذ دیواری است. برآمدگی‌ها ممکن است به دلیل نازک‌کاری نامناسب دیوار ایجاد شوند؛ برای مثال معمولا کاغذ دیواری ستون روی سطوحی با گچ‌کاری برآمده به‌درستی اجرا نمی‌شوند. به‌همین دلیل بهتر است سطحی را برای نصب کاغذ دیواری انتخاب کنید که کاملا صاف باشد. 

ترمیم برآمدگی‌های کاغذ دیواری با ایجاد خراش 

۴. از بین بردن آسیب‌های جزیی؛ از لاک و مداد شمعی استفاده کنید

گاهی آسیب‌های وارد شده به کاغذ دیواری به‌قدری جزیی و کوچک است که نیازی به استفاده از رول جایگزین یا وصله کردن نیست؛ بنابراین از راه‌های ساده و تقریبا بدون هزینه برای ترمیم کاغذ دیواری استفاده کنید. 

مدادرنگی، مداد شمعی و لاک گزینه‌های مناسبی برای این کار هستند. رنگ قسمت آسیب‌دیده را به دقت از میان وسایل رنگ‌آمیزی در دسترس جدا کنید و روی قسمت بدون کاغذ دیواری بکشید. برای تثبیت رنگ، یک دستمال نازک روی این بخش قرار دهید و اتو روی آن بکشید.

۵. جایگزینی با رول جدید؛ از راهکارهای ترمیم کاغذ دیواری

لکه‌های روغنی از سخت‌ترین آلودگی‌هایی است که پاک کردن آن از روی کاغذ دیواری با ترفندهای خاصی انجام می‌گیرد. در صورت آلوده شدن کاغذ دیواری با لکه‌های روغنی ابتدا از یک پارچه نرم برای کاهش میزان روغن روی دیوار استفاده کنید. پارچه را روی لکه فشار دهید حدامکان لکه جذب پارچه شود.

پودر ذرت، پودر کودک و بیکربنات سدیم برای جذب لکه‌های روغن کاربرد مناسبی دارند. پودر جاذب را روی لکه چربی بپاشید و مدت کوتاهی را برای جذب لکه به پودر صبر کنید. در ادامه پودر جاذب لکه را با استفاده از پارچه‌های تمیز به‌طور کامل پاک کنید. هر چه لکه‌های روغن جدیدتر باشند، از بین بردن آن نیز ساده‌تر انجام می‌شوند.

در بعضی از موارد میزان آلودگی به قدری بالا است که توصیه می‌کنیم از روش رول جایگزین برای قاب بندی دیوار با کاغذ دیواری استفاده کنید. برای مثال، لکه‌هایی که قدیمی شده‌اند فقط با روش جایگزینی رول از بین می‌روند. برای این کار بخش آسیب دیده را به‌طور دقیق و با خط‌کش اندازه‌گیری کنید و رول کامل و جدید را روی دیوار برای ترمیم کاغذ دیواری پاره شده بچسبانید.

تعویض کاغذ دیواری آسیب‌دیده با رول جدید

با نصب حرفه‌ای کاغذ دیواری لینوم فلکس، نیازی به ترمیم نخواهید داشت!

در این مقاله به بررسی روش‌های ترمیم کاغذ دیواری پرداختیم. کاغذ دیواری به دلایل مختلفی مثل جذب رطوبت، داشتن لکه‌های چربی، پاره شدن و داشتن حباب نیاز به ترمیم دارد. استفاده از چسب چوب، وصله کردن کاغذ دیواری، و به کار بردن تیغ از ترفندهای مهم در تعمیر پوشش دیوارهای خانه هستند. گاهی دوام پایین و کیفیت نامناسب کاغذ دیواری منجر به ایجاد خرابی‌هایی در این وسیله می‌شوند؛ بنابراین بهترین راهکار پیشگیری از ایجاد مشکل در کاغذ دیواری‌ها، انتخاب و خرید محصولات با کیفیت بالا است. 

اگر برای دکوراسیون منزل و فضاهای خانه نیاز به کاغذ دیواری دارید سایت‌های فروشگاهی با تنوع رنگ و طرح بالا گزینه مناسبی هستند. در این مقاله متوجه شدیم که فقط زیبایی این پوشش دیواری دلیل قانع‌کننده‌ای برای خرید یک مدل خاص از کاغذ دیواری نیست. کیفیت و مقاومت در برابر رطوبت از عوامل مهم تاثیرگذار بر خرید پوسترهای کاغذی است. اگر تجربه‌ای در ترمیم کاغذ دیواری دارید با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. 

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “۵ ترفند کاربردی برای ترمیم کاغذ دیواری کنده شده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما