بررسی پاسخ «برای کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم» در بلاگ لینوم فلکس

برای کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم؟

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

کنده شدن کاغذ دیواری به دو دلیل عمده استفاده از چسب نامرغوب و مبتدی بودن نصاب اتفاق می‌افتد. در صورت استفاده از چسب مخصوص با کیفیت مناسب، کاغذ دیواری به‌طورکامل و به‌راحتی روی دیوار نصب خواهد شد. ازاین‌رو تشکیل حباب، برآمدگی و چروک در پوستر دیواری به‌ندرت دیده می‌شود. به‌این‌ترتیب برای کاهش احتمال ایجاد مشکل در فرآیند نصب پوستر دیواری، باید پاسخ سوال «برای کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم» را بدانید. در این مقاله انواع چسب مخصوص کاغذ دیواری را به‌همراه کاربرد هر یک توضیح خواهیم داد. فقط کافی است چند دقیقه به مطالعه این مطلب مفید اختصاص دهید.

ترکیب چسب چوب و چسب مخصوص؛ یکی از مواد اولیه مناسب برای نصب کاغذ دیواری

یکی از راهکارهای زیرسازی دیوار برای نصب کاغذ دیواری، استفاده از ترکیب چسب چوب و چسب مخصوص پوسترهای دیواری به شمار می‌رود. اگر فقط از چسب مخصوص برای نصب کاغذ دیواری استفاد کنید، احتمال آغشته نشدن کل دیوار به این ماده وجود دارد. به‌دنبال آغشته نشدن کل دیوار به چسب، احتمال جدا شدن بخش‌هایی از پوستر وجود دارد.

نصاب‌های کاغذ دیواری برای جلوگیری از بروز مشکلات کنده شدن پوستر در برخی موارد، از ترکیب چسب چوب و چسب مخصوص زیرسازی دیوار استفاده می‌کنند. این راهکار شما را از نصب سرتاسری و محکم انواع کاغذ دیواری کلاسیک جدید، مدرن، پوستر سه‌بعدی و پتینه مطمئن خواهد کرد.

ترکیب چسب چوب و مخصوص؛ یکی از انواع چسب برای نصب کاغذ دیواری

چسب کاغذ دیواری محلول در آب سرد؛ متریالی برای زیرسازی طولانی دیوار

چسب کاغذ دیواری محلول در آب سرد، جامد است و شکلی شبیه به پولک دارد. پودر این نوع چسب در نصب کاغذ دیواری به‌راحتی قابل انحلال در آب سرد است تا محلولی با غلظت مناسب زیرسازی نصب کاغذ دیواری به دست آورید. دیر خشک شدن از مهم‌ترین ویژگی‌های چسب کاغذ دیواری محلول در آب سرد است. ازاین‌رو امکان ایجاد مشکل در فرایند نصب کاهش می‌یابد؛ چراکه دیر خشک می‌شود و امکان ترمیم کاغذ دیواری تا زمان خشک شدن کامل چسب وجود دارد.

استفاده از چسب محلول در آب برای نصب کاغذ دیواری‌هایی که زمان‌بر هستند مثل کاغذ دیواری پتینه و طرح سنگ، مناسب‌تر خواهد بود. زیرا این چسب نسبت به مواد دیگر کمی دیرتر خشک می‌شود. برای نصب کاغذ دیواری با این چسب از متخصصین کمک بگیرید؛ زیرا نصب این نوع کاغذ دیواری نیاز به دقت بیشتری دارد.

برای نصب کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم؟ چسب‌های چندمنظوره

چسب‌‌های چند‌منظوره برای کاهش احتمال کپک زدن بعد از نصب کاغذ دیواری استفاده می‌شود. ازاین‌رو استفاده از چسب چندمنظوره برای دیوارهای نمناک، داشتن عایق ضعیف و احتمال جذب رطوبت کاربرد دارد. چراکه این چسب محلول بر پایه آب است و از ایجاد برآمدگی زیر کاغذ دیواری جلوگیری می‌کند.

برای اینکه محلول یکنواختی از چسب چندمنظوره کاغذ دیواری داشته باشید، باید پودر این چسب را به‌طورکامل در حلال آب مخلوط کنید. به‌این‌ترتیب ترکیب یکنواختی برای نصب کاغذ دیواری در اختیار خواهید داشت. چسب‌های چندمنظوره به دلیل داشتن قابلیت ضدقارچ بودن محبوبیت بالایی در نصب انواع کاغذ دیواری مدرن و شیک، کلاسیک، مینیمال، کودک و نوجوان دارد.

«برای کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم؟» چسب چندمنظوره برای ضدقارچ کردن دیوار

چسب کاغذ دیواری با چسبندگی بالا؛ متریالی مناسب برای نصاب‌های ماهر

پلیمر وینیل باندل مهم‌ترین ترکیب در ساختار چسب کاغذ دیواری با چسبندگی بالا است. چسب با چسبندگی بالا برای نصب انواع کاغذ دیواری ضخیم و سنگین کاربرد دارد؛ این نوع چسب برای زیرسازی نصب کاغذ دیواری طرح سنگ، پتینه و پوسترهای طرح برجسته استفاده می‌شود.

چسب با چسبندگی بالا به‌سرعت خشک می‌شود؛ به‌این‌ترتیب باید در نصب کاغذ دیواری با این چسب، نهایت دقت را داشته باشید. همچنین کمک گرفتن از افراد ماهر برای نصب، احتمال ایجاد برآمدگی، چروک شدن کاغذ دیواری و تشکیل حباب را کاهش می‌دهد.

نصب سریع کاغذ دیواری با چسب پوستری فوری

یکی از چسب‌هایی که استفاده از آن در هنگام خرید کاغذ دیواری پیشنهاد می‌شود، چسب پوستری فوری است. این ماده به‌سرعت خشک می‌شود و باعث ایجاد تغییر در کاغذ دیواری نخواهد شد. به‌این‌ترتیب یک ماده نصب ساده برای افراد مبتدی است تا فرایند نصب کاغذ یا پوستر دیواری به‌راحتی تکمیل شود.

چسب‌های مایع؛ چسبی آماده برای نصب کاغذ دیواری

در فرایند نصب برای کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم؟ یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای زیرسازی کاغذ دیواری، استفاده از چسب‌های مایع و آماده است. این چسب‌ها غلظت مناسبی برای چسباندن کاغذ دیواری دارند؛ همچنین به‌سرعت خشک می‌شوند.

با وجود قیمت بالای چسب‌های مایع، این نوع متریال برای زیرسازی دیوار کاربردهای متعددی دارد؛ برای مثل نصب کاغذ دیواری سقف، آشپزخانه، اتاق خواب و پذیرایی با استفاده از چسب مایع در مدت‌زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود.

استفاده از چسب مایع؛ راهکاری برای چسباندن یکنواخت کاغذ دیواری

خرید چسب مخصوص هر نوع کاغذ دیواری؛ راهکاری برای نصب بی‌دردسر پوستر

در این مقاله به بررسی انواع چسب مخصوص زیرسازی دیوار پرداختیم تا بدانیم «برای کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم». چسب با چسبندگی بالا، محلول در آب سرد و گرم، مخلوط با چسب چوب، چسب مایع و فوری از بهترین مواد اولیه برای نصب کاغذ دیواری به شمار می‌روند. هر یک از انواع چسب مخصوص برای پوسترهای دیواری سنگین، ضخیم و سبک کاربرد بهتری دارند.

برای مثال چسب محلول در آب سرد برای نصب کاغذ دیواری‌های ضخیم و سنگین استفاده می‌شوند؛ درحالی‌که چسب مایع به دلیل خشک شدن سریع برای کاغذ دیواری‌های سبک، انتخاب مناسب‌تری هستند. اگر شما نیز تجربه‌ای برای پاسخ به سوال «با چه چسبی کاغذ دیواری را بچسبانیم» دارید، با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “برای کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما