کاغذ دیواری یا رنگ

کاغذ دیواری یا رنگ

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

اول از همه بحث تنوع هست، در کاغذ دیواری تنوع بسیار بالایی در بافت و طرح وجود دارد، که در رنگ این تنوع وجود ندارد. دومین مسئله مربوط به زمان اجرای این دو متریال هست. یک خانه 100 متری را در نظر بگیرید، زمان اجرای کاغذ دیواری یک روز ولی رنگ بیش از یک هفته است. نکته مهمی که وجود دارد این است که برای نصب کاغذ دیواری نیازی به جمع کردن وسایل خانه ندارید و بعد از اتمام کار بوی تینر در محل نخواهید داشت. ولی در هنگام رنگ امیزی مجبور به جمع کردن و پوشاندن وسایل هستیم و بوی رنگ تا مدت ها در منزل باقی میماند.

وضعیت دیوارها، دوام، زمان اجرا، تنوع، قیمت همه در انتخاب تاثیرگذار هستند.

در ویدئو زیر مهندس بابک یزدان در خصوص دلایل انتخاب کاغذ دیواری توضیح می دهند .

 

 

یکی از خواص کاغذ دیواری کیفیت بالا آنهاست که مثل رنگ آلودگی نمیگیرد و در دراز مدت تغییر رنگ هم نمی دهد.

از جمله مزیت های کاغذدیواری، پوشاندن ترک های دیواره است و در صورت نشست ساختمان مثل رنگ ترک نمی خورد.

یکی از ویزگی های مهم کاغذ دیواری این است که می توانید در صورت خرابی کاغذ دیواری آن را ترمیم نمایید و قسمت آسیب دیده را تعویض کنید.

کاغذدیواریها اکثرا قابل شستشو هستند و بسته به نوع جنس آنها میشود با انواع شوینده یا فقط با دستمال نمدار تمیز کرد، که در ویدئو مربوط به تمیز کردن انواع کاغذ دیواری ها در  صفحه اینستاگرام توضیح داده شده است.

این دو متریال رو از نظر قیمت مقایسه کنیم، باید بگیم کاغذدیواری از قیمتهایی پایینتر از قیمت رنگ شروع می شوند و تا قیمتهای بالاتر در گروه لوکس هم وجود دارند . برای دونستن قیمتها میتونید ویدیو مربوط به قیمت کاغذ دیواری را صفحه اینستاگرام دنبال نمایید

از طرفی رنگ یکدست تر و ساده تر است و درزی که روی بعضی کاغذدیواریها دیده می شود را ندارد.

امروزه ترکیب رنگ و کاغذدیواری هم در خیلی از طراحی ها استفاده می شود که آن هم ترکیب جالبی است و دست طراح را بسیار باز میگذارد.

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد باید بودجه، زمان و شرایط را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب بهتری را داشته باشید . هر زمان که خواستید می توانید با مشاوره رایگان که توسط تیم کارشناسی تیمبرلند انجام می پذیرد، در ارتباط باشید.

مشاهده محصولات کاغذ دیواری تیمبرلند

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کاغذ دیواری یا رنگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس واتس اپ درخواست مشاوره

نیاز به مشاوره دارید؟