ترکیب رنگ و کاغذ دیواری ایده‌ای جدید برای دکوراسیون خانه

7 ایده خلاقانه برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

رنگ و کاغذ دیواری دو عنصر کاربردی و مهم در دیزاین خانه‌ها محسوب می‌شوند. این دو عنصر در تقسیم فضا، برجسته کردن بخشی از دیوار، تعیین و جداسازی قسمت‌های خانه از هم، مهم هستند. دغدغه بسیاری از ما در دکوراسیون خانه، انتخاب یک رنگ یا کاغذ دیواری زیبا است. مسئله‌ای که معمولا به آن توجه نمی‌کنیم. رنگ دیوار و کاغذ دیواری تاثیر به‌سزایی در روحیه و دکوراسیون خانه شما دارد؛ پس باید در انتخاب طرح و رنگ دقت کنید. در این مقاله 7 ایده خلاقانه برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری اشاره می‌کنیم. اگر به دنبال ایده‌های لاکچری و مدرن برای خانه خود هستید، خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

1- ترکیب رنگ‌های کم و بیش مشابه در دکوراسیون، محیط یکپارچه و شیک

کاغذ دیواری‌ها از جمله ابزار‌های زیباسازی در دکوراسیون خانه هستند. یکی از ایده‌های جذاب برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری، ترکیب رنگ‌هایی است که تا حدودی به هم نزدیک هستند. رنگ‌های مشابه هارمونی فضا را حفظ می‌کنند.

در زمان ترکیب رنگ و کاغذ دیواری حتما به تیره-روشن و سرد-گرمی رنگ‌ها توجه داشته باشید. اگر از طیف رنگی تیره-روشن به‌درستی استفاده نکنیم، خانه شلوغ یا بی‌نظم و بی‌روح به‌نظر می‌رسد. با بررسی انواع کاغذ دیواری و طرح‌های مناسب با سبک چیدمان فضای خانه را به محیطی شیک و در عین حال آرام تبدیل کنید.

رنگ‌های مشابه ایده‌ای خلاق برای دکوراسیون خانه

2- ترکیب رنگ‌های کنتراستی؛ روشی برای برجسته کردن دیوارها

استفاده از ترکیب رنگ‌های متضاد جلوه ویژه‌ای به خانه می‌بخشد. برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری با استفاده از تکنیک کنتراست بهتر است یکی از دیوارها را با کاغذ دیواری و سایر دیوارها را با رنگ‌های مکمل دیزاین کنید. هنگام انتخاب کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی توجه به رنگ‌های متضاد اهمیت بالایی دارد. تضاد رنگی درست و مناسب به برجسته کردن فضای موردنظر کمک می‌کند. اگر شما قصد دارید یک دیوار یا بخشی از خانه جلب توجه کند، رنگ‌های متضاد را در نظر بگیرید.

بهتر است کاغذ دیواری اکسنت وال (دیوار شومینه، پشت تلویزیون، اتاق نشیمن) به یک رنگ و دیوارهای کناری با رنگ‌های متضاد رنگ‌آمیزی شوند. برای مثال اگر شما دیوار پشت تلویزیون را روشن و متفاوت انتخاب کنید، توجه بسیاری را جلب خواهید کرد. وقتی تلویزیون شما خاموش باشد یک نقطه سیاه در یک فضای روشن نگاه‌ها را به خود جذب می‌کند.

برجسته کردن دیوار با استفاده از رنگ‌های متضاد

3- رنگ‌های طبیعی و آرام، تغییری متفاوت و در عین حال ساده

استفاده از رنگ‌های طبیعی در ترکیب رنگ و کاغذ دیواری، آرامش و سادگی خاصی به خانه‌ها می‌بخشد. سبز، آبی، سفید از جمله رنگ‌های طبیعی در دکوراسیون خانه‌ها هستند. طرح کاغذ دیواری با یک رنگ ساده و یکدست طرفداران بیشتری دارند. برای مثال شما می‌توانید یکی از دیوارها را به رنگ آبی، سبز یا زرد لیمویی و در کنار آن دیوارهای دیگر را با رنگ‌های ساده مانند سفید رنگ‌آمیزی کنید. رنگ‌های طبیعی در بیشتر بخش‌های خانه مانند طراحی دیوار پذیرایی، اتاق نشیمن، دیوار پشت تلویزیون استفاده می‌شوند.

استفاده از رنگ‌های طبیعی در ترکیب رنگ و کاغذ دیواری

4- کاغذ دیواری با طرح موزاییک رنگی؛ پوستری رنگی برای طراحی

طرح موزاییک یکی از طرح‌های کاغذ دیواری مناسب برای دفتر کار است. وقتی یک دیوار را با کاغذ دیواری طرح موزاییک می‌پوشانید بهتر است دیوارهای کناری را با رنگ‌های شیک رنگ کنید. ترکیب رنگ‌هایی که در کنار کاغذ دیواری استفاده می‌شود سفید، کرم و استخوانی هستند. برای این‌که طرح اتاق و محیط شلوغ به‌نظر نرسد باید از رنگ‌های لایت و آرام در کنار این کاغذ دیواری‌ها استفاده کنید. طرح‌های موزاییک در دکوراسیون مدرن کاربرد دارند.

آشپزخانه محیطی آرام است و برای تنوع بخشیدن به فضا بهتر است تغییراتی ایجاد کنیم. طرح موزاییک در برخی از موارد و متناسب با چیدمان به عنوان کاغذ دیواری آشپزخانه استفاده می‌شوند. برخی از آشپزخانه‌های نمای آجری دارند و صاحب خانه برای یک تغییر یا جلب توجه طرح‌های موزاییکی را به‌کار می‌گیرند.

5- کاغذ دیواری با طرح دنیای طبیعت؛ طرحی متفاوت و آرام برای اتاق

طرح‌های طبیعت مانند برگ درخت و آبشار یک ایده خلاق برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری است. استفاده از کاغذ دیواری‌هایی که از طبیعت الهام می‌گیرند، به هر فضایی شخصیت و زیبایی می‌بخشد. کاغذ دیواری با طرح طبیعت بیشتر در لابی خانه‌ها و اتاق خواب استفاده می‌شود. طرح‌های الهام گرفته از طبیعت در آرامش روح و اعصاب تاثیر به‌سزایی دارد. پس از یک روز خسته‌کننده نگاه کردن و استراحت در یک اتاق با نمای جنگل یا طبیعت روح را آرام می‌کند. توجه داشته باشید برای جلوگیری از شلوغی محیط بهتر است این طرح کاغذ دیواری را در کنار دیوارهای سفید یا ملایم استفاده کنید.

6- کاغذ دیواری با طرح انتزاعی؛ ترکیب رنگ و کاغذ دیواری به روش هنری

در طرح‌های انتزاعی از ترکیب‌ و طیف رنگی بسیاری استفاده می‌شود. رنگ‌ها داخل این نوع کاغذ دیواری‌ها پخش هستند. برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری با طرح انتزاعی بهتر است از یکی از رنگ‌های استفاده شده در کاغذ دیواری استفاده کنید. رنگی که انتخاب می‌کنید، باید ملایم و ساده باشد. اگر از رنگ‌های تند استفاده کنید محیط شلوغ و آشفته به‌نظر می‌رسد. طرح‌های انتزاعی ذوق و هنر را نشان می‌دهند. برای کفپوش و پارکت‌های اتاق خواب یا محیط با کاغذ دیواری طرح انتزاعی رنگ سفید به‌کار ببرید. کفپوش‌ها انواع مختلفی دارند و مناسب با نوع و کیفیت قیمتشان متفاوت است. قیمت انواع کفپوش ارزان در سایت لینوم فلکس قابل مشاهده است.

کفپوش‌های با قیمت ارزان‌ نیز کیفیت بالایی دارند و برای همه افراد انتخابی مقرون‌به‌صرفه به‌شمار می‌رود.

7- ترکیب طرح کاغذ دیواری با رنگ‌های مبتنی بر روان‌شناسی

رنگ‌ها و طرح‌ها نه تنها نقش مهمی در ایجاد ظاهر و حس خوب دارند، بلکه می‌توانند وضعیت روحیتان را در موقعیت‌های مختلف تغییر دهند. به همین دلیل باید ترکیب رنگ و کاغذ دیواری را هوشمندانه انتخاب کنید. یک انتخاب اصولی می‌تواند استرس و فشار روحی شما را تا حد قابل‌توجهی کاهش دهد و حتی زمانی که استرس دارید، فضا را برای شما آرام‌تر کند.

برای مثال رنگ‌های مشکی و خاکستری که در دکوراسیون داخلی بسیار رایج هستند، نمادی از حس قدرت، اعتماد، ثروت و هوش هستند. خانه‌هایی که حالت سلطنتی دارند، معمولا از کاغذ دیواری کلاسیک در دکوراسیون خانه استفاده می‌کنند. ترکیب سفید یا خاکستری با رنگ سفید نیز شگفت انگیز است؛ زیرا رنگ سفید با این دو رنگ، فضای متعادلی ایجاد می‌کند. ترکیب رنگ سفید با رنگ‌های مشکی و خاکستری نیز آرامش روحی را افزایش می‌دهد.

ترکیب خلاق رنگ و کاغذ دیواری؛ زیبایی منحصربه‌فرد برای دکوراسیون

انتخاب ترکیب رنگ و کاغذ دیواری با سفارش از لینوم فلکس

همه ما به تنوع و تغییر دکوراسیون منزل یا محیط کار نیاز داریم. در این مقاله 7 ایده خلاق برای ترکیب رنگ کاغذ دیواری خانه را معرفی کردیم. ما معمولا علاقه‌ داریم از طرح‌‌های لاکچری و جذاب برای تغییر دکوراسیون منزل خود استفاده کنیم. رنگ کردن کار سخت و زمان‌بری است و همیشه این کار ممکن نیست. با‌توجه‌به تنوع و طرح‌های کاغذ دیواری‌ برای تغییر انتخاب خوبی هستند. همچنین نصب کاغذ دیواری کم هزینه و سریع‌تر از رنگ است. 

انتخاب کاغذ دیواری نیز همانند سایر لوازم خانه به عوامل متعددی مانند رنگ، طرح و سبک چیدمان بستگی دارد. کاغذ دیواری‌های طرح شلوغ باعث آشفتگی فضا می‌شود. از طرفی هم کاغذ دیواری‌های با طرح و رنگ ساده فضا را آرام و بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

اگر به دنبال بهترین و با کیفیت‌ترین کاغذ دیواری برای دکوراسیون خانه هستید، لینوم فلکس به شما کمک می‌کند. مجموعه ما در صنعت دکوراسیون، نیازهای مشتری را بررسی کرده و بهترین و مرغوب‌ترین محصولات را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای دریافت مشاوره خرید کاغذ دیواری با شماره تماس ۰۲۱۲۲۸۲۴۹۳۳ تماس بگیرید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “7 ایده خلاقانه برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما