بررسی ۷ ایده خلاقانه برای طراحی دیوار پذیرایی در بلاگ لینوم فلکس

۷ ایده خلاقانه برای طراحی دیوار پذیرایی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

طراحی دیوار پذیرایی بیشترین نقش را در افزایش جذابیت فضای خانه دارد؛ بنابراین سهل‌انگاری در اجرای صحیح ایده‌های طراحی منجر به کاهش زیبایی پذیرایی می‌شود. حفظ هارمونی میان وسایل اتاق پذیرایی اولین اقدام برای دکوراسیون دیوار پذیرایی به شمار می‌رود؛ بنابراین لوازم تزیینی مختلف را براساس سبک، متراژ خانه و همخوان با سلیقه خود انتخاب کنید. اگر از راهکارهای تکراری فضای وب خسته شده‌اید، بعد از خواندن این مطلب نگاهی متفاوت به استفاده از وسایل مختلف طراحی خواهید داشت. چند دقیقه از وقتتان را به مطالعه این مطلب و آشنایی با روش‌های خلاقانه طراحی دیوار اختصاص دهید.

۱. نصب کاغذ دیواری؛ ایده‌ای برای طراحی کاغذ دیواری

ایده نصب کاغذ دیواری برای تزیین پذیرایی در ذهن همه افراد وجود دارد؛ بااین‌حال استفاده از هر نوع پوستر دیواری در سبک‌های مختلف دکوراسیون جذاب نخواهد بود. گاهی کاربرد مفرط یک طرح و رنگ در پوسترها و نصب یک نقش روی همه دیوارهای پذیرایی به زیباتر شدن اتاق کمکی نمی‌کند و در مقابل باعث کسل‌کننده شدن فضا می‌شود. برای جلوگیری از نصب اغراق‌آمیز کاغذ دیواری پذیرایی راه‌حل‌‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه راهکارهایی را برای پاسخ به این سوال ارائه می‌دهیم:

  • از ترکیب طرح ساده و شلوغ کاغذ دیواری برای دیزاین دیوارهای پذیرایی استفاده کنید.
  • نصب پوسترهای سه‌بعدی روی دیوارهای کوچک‌تر پذیرایی هیجان و پویایی محیط را افزایش می‌دهند.
  • از رنگ‌های مکمل مبلمان، فرش و پرده در انتخاب طرح کاغذ دیواری استفاده کنید.
  • در فضاهای کوچک و با سقفی کوتاه رنگ‌های روشن به کار ببرید.
  • طرح و رنگ براق دیوار باعث افزایش روشنایی اتاق می‌شود.

تعیین نوع کاغذ دیواری باتوجه‌به وسایل دیگر خانه انجام می‌شود تا سبک کلی دکوراسیون به هم نریزد. همچنین انتخاب اصولی طرح و رنگ برای طراحی دیوار پذیرایی با کاغذ دیواری باعث حفظ آرامش و افزایش زیبایی فضا می‌شود.

نصب کاغذ دیواری؛ اولین راهکار برای طراحی دیوارهای دکوراسیون پذیرایی

۲. استفاده از وسایل ساده مثل تابلو؛ روشی برای دیزاین جذاب دیوار

تابلو ایده‌ای است که برای نصب در همه فضاها کاربرد دارد. تابلو از سری وسایل دکوری ساده و در عین حال پرکاربرد برای تزیین نقاط مختلف محسوب می‌شود؛ از تابلوها می‌توان برای تزئین میز خاطرات نیز استفاده کرد. البته نحوه قرار دادن تابلو، محل نصب، نوع و رنگ قاب‌ها تاثیر چشمگیری بر زیبایی پذیرایی خانه می‌گذارند.

از تابلوها روی دیوارهای خلوت با طرح و رنگ‌آمیزی ساده برای ساخت گالری استفاده کنید. تابلوهای شلوغ و رنگی ایده‌ای مناسب برای دیزاین کاغذ دیواری مدرن به شمار می‌روند. این کار منجر به افزایش شادابی محیط و دیوارهایی با طرح ساده می‌شوند.

نصب تابلو؛ روشی ساده، اما جذاب برای دیزاین دیوار پذیرایی

۳. اجرای نورپردازی خاص؛ استفاده از منابع نوری مختلف و لامپ‌های مخفی

منظور از نورپردازی‌های خاص استفاده از منابع نوری مختلف و لامپ‌هایی با شکل متفاوت است. برای اجرای نورپردازی متفاوت باید خارج از چارچوب و اصول همیشگی عمل کنید. استفاده از لامپ‌های مخفی یکی از روش‌های نورپردازی خاص است؛ استفاده از این چراغ‌ها در سقف و گچ‌کاری‌های خانه یکی از روش‌های خلاقانه نورپردازی به شمار می‌رود. همین‌طور از آباژور برای فضاهای گوشه اتاق پذیرایی استفاده کنید تا جذابیت فضا به‌طرز چشمگیری افزایش یابد.

لوسترها یکی از ابزارهای کمکی در دکوراسیون خانه و اجرای نورپردازی فضا هستند؛ بنابراین به طیف نوری لامپ، شکل و محل قرارگیری آن در تزیین پذیرایی دقت کنید. دیوارهایی با تابلوهای متعدد و کاغذ دیواری کلاسیک، محل مناسبی برای نصب لامپ‌ها و آباژورهای دیواری محسوب می‌شوند.

۴. نصب آینه؛ وسیله‌ای ساده و ارزان برای طراحی دیوار سالن پذیرایی

طراحی دیوار پذیرایی با آینه از سال‌های گذشته یکی از مهم‌ترین روش‌های تزیین پذیرایی بوده است. استفاده از این راهکار علاوه‌بر دیزاین دیوار، موجب افزایش روشنایی محیط از طریق بازتاب نور می‌شود.

گاهی بی‌نظمی در انتخاب قاب، شکل و رنگ دور آینه‌ها افزایش زیبایی محیط را به‌همراه دارد؛ بنابراین از اجرای طراحی‌های خلاقانه و نامرسوم غافل نشوید. برای تزیین دیوار از آینه‌هایی با قاب‌های متفاوت یا یکسان استفاده کنید. قرار دادن تابلو، دیوارکوب و آینه روی یک دیوار ایده‌ای جذاب برای دیزاین دیوارهای شلوغ به‌ویژه طراحی روی کاغذ دیواری طرح گل به شمار می‌رود.

نصب آینه؛ روشی برای طراحی دیوار پذیرایی

۵. نصب پوشش دیواری برجسته؛ استفاده از آجرهای فانتزی برای اجرای سبک روستیک

دیوارپوش‌های سنگی و آجری از پرطرفدارترین انواع پوشش برای دیوار پذیرایی شناخته می‌شوند. استفاده از دیوارپوش برای همه قسمت‌های پذیرایی، دکوراسیون را کمی اغراق‌آمیز و شلوغ نشان می‌دهد. پوشش‌های دیواری برجسته یک راه برای اجرای اکسنت وال است. دیوار شاخص یا اکسنت وال به معنی دیزاین یک بخش با ویژگی‌های متمایز از سایر قسمت‌های پذیرایی به شمار می‌رود. برای آشنایی بیشتر با این دیوار و اجرای بهتر دیزاین مقاله «اکسنت وال چیست» را مطالعه کنید.

برای طراحی جذاب، نو و زیبا از ترکیب پوشش‌های دیوار متنوع مثل کاغذ دیواری ساده، طرح‌دار و پوشش‌های وینیل استفاده کنید. یکی از بهترین ابزارهای اجرای سبک کلاسیک و روستیک پوشش دیواری آجری است؛ بنابراین قبل از تزیین دیوار با روکش برجسته، سبک کلی دکوراسیون، محل نصب و بودجه خود را در نظر بگیرید.

پوشش دیواری برجسته؛ راهکاری برای اجرای اکسنت وال

۶. استفاده از انواع شلف دیواری برای چیدن وسایل دکوری

تنوع بالای شلف‌ها باعث افزایش استفاده از این وسیله دکوری با کاربردها و شکل‌های متفاوت شده است. قفسه‌های دیواری در اشکال مختلف شش ضلعی، مربعی، مثلثی و صفحه‌های تخت در بازار وجود دارند. همین‌طور تنوع رنگی این وسایل دکوری به‌قدری بالا است که نگرانی برای یافتن بهترین ست متناسب با سبک دکوراسیون پذیرایی نخواهید داشت. برای نصب شلف‌ها از یک الگوی منظم و خاص پیروی نکنید تا طراحی دیوار پذیرایی متفاوتی داشته باشید.

برای افزایش زیبایی اتاق از نصب شلف با رنگ مشابه با پارکت استفاده کنید. کفپوش اتاق و براقی آن تاثیر بسیاری بر دیزاین اتاق دارد. از آنجایی‌ که تماس پارکت به رطوبت آسیبی جدی به این پوشش وارد می‌کند، مقاله «رفع کدری پارکت» را برای آشنایی با نحوه اصولی تمیز کردن پارکت آشنا شوید.

نصب شلف؛ یکی از روش‌های اجرای دکور ساده دیوار پذیرایی

۷. قرار دادن میز خاطرات جلوی دیوار؛ یکی از روش‌های تزیین پذیرایی

میز خاطره یک راه‌حل برای دیزاین روبه‌روی دیوار محسوب می‌شود که محل قرارگیری تابلو، وسیله‌های قدیمی، آباژور و مجسمه هستند. گوشه‌های دیوار بهترین محل برای قرار دادن میز خاطرات به شمار می‌روند. این روش برای دیزاین دکوراسیون‌هایی با طرح‌ کلاسیک، روستیک، مینیمال و مدرن کاربرد دارد؛ بااین‌حال زیبایی میز خاطرات در سبک کلاسیک از تم‌های دیگر بسیار بیشتر است.

خرید کاغذ دیواری باکیفیت؛ اولین گام برای دیزاین دیوار پذیرایی

در این مقاله به بررسی ۷ ایده خلاقانه برای طراحی دیوار سالن پذیرایی پرداختیم؛ قرار دادن میز خاطرات، نصب تابلو، آینه‌کاری، دیوارکوب، استفاده از پوسترهای سه‌بعدی، نصب کاغذ دیواری و اجرای نورپردازی خاص از روش‌های دیزاین دیوار هستند.

یکی از روش‌های اساسی برای تغییر طراحی دیوار پذیرایی نصب کاغذ دیواری در شکل‌های متنوع است. برای مثال پوستر، کاغذ دیواری سه‌بعدی، طرحدار و ساده به شکل‌های مختلف برای دیزاین دیوار استفاده می‌شوند. تنوع بالای این محصولات انتخاب بهترین رنگ و طرح را آسان می‌کند. اگر در چگونگی انتخاب بهترین پوستر دیواری و استفاده از آن سوال و ابهامی دارید با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “۷ ایده خلاقانه برای طراحی دیوار پذیرایی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما