انواع سبک دکوراسیون داخلی؛ معرفی 10 سبک محبوب و پرطرفدار!

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

خانه محل آرامش، عشق و استراحت است. زمانی‌که چیدمان و دکوراسیون داخلی جذاب باشد، گرما و عشق بین اعضای خانواده نیز بیشتر می‌شود. در واقع افراد می‌توانند باتوجه‌به سلیقه و علاقه‌ یکی از بهترین سبک‌های دکوراسیون را انتخاب کنند. البته سبک‌های مختلفی وجود دارد که اغلب براساس فرهنگ جوامع به وجود آمده‌اند و افراد را دچار سردرگمی می‌کنند. به‌همین خاطر قصد داریم در این مطلب ۱۰ مدل از بهترین انواع سبک دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم. با مطالعه این مطلب می‌توانید مناسب‌ترین چیدمان را برای خانه خود انتخاب کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

خانه محل آرامش، عشق و استراحت است. زمانی‌که چیدمان و دکوراسیون داخلی جذاب باشد، گرما و عشق بین اعضای خانواده نیز بیشتر می‌شود. در واقع افراد می‌توانند باتوجه‌به سلیقه و علاقه‌ یکی از بهترین سبک‌های دکوراسیون را انتخاب کنند. البته سبک‌های مختلفی وجود دارد که اغلب براساس فرهنگ جوامع به وجود آمده‌اند و افراد را دچار سردرگمی می‌کنند. به‌همین خاطر قصد داریم در این مطلب ۱۰ مدل از بهترین انواع سبک دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم. با مطالعه این مطلب می‌توانید مناسب‌ترین چیدمان را برای خانه خود انتخاب کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

۱. مینیمال؛ محبوب‌ترین سبک دکوراسیون داخلی

در دهه گذشته شاهد استقبال مردم اغلب کشورها و به‌ویژه ایران از سبک دکوراسیون مینیمال بوده‌ایم. مینیمال در لغت به معنای سادگی است و استفاده از رنگ‌های ساده و حذف تجملات را بیان می‌کند. مینیمال یکی از محبوب‌ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی است که در آن از دو رنگ متضاد مثل سفید و سیاه استفاده می‌شود. در این سبک از وسایل براق و صیقلی خبری نیست. 

شما می‌توانید برای داشتن دکوراسیون مینیمال از کاغذ دیواری مدرن و کفپوش با رنگ تیره و مبل‌های سفید رنگ استفاده کنید. انتخاب رنگ‌ها بر‌عهده شماست. فقط به یاد داشته باشید که رنگ‌های تند به‌طورکامل سبک دکوراسیون منزل شما را تغییر خواهد داد.  

لذت داشتن دکوراسیونی ساده با سبک مینیمال

۲.سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک؛ نمایانگر اصالت و قدمت

یکی دیگر از انواع سبک دکوراسیون داخلی، کلاسیک نام دارد. شما می‌توانید برای ایجاد حال و هوای قدیمی و صمیمی، سبک کلاسیک را انتخاب کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سبک کلاسیک استفاده از پرده‌ها، مبلمان و وسایل تزئینی با رنگ‌بندی قهوه‌ای، کرم و طلایی است. همان‌طور که از نام این سبک پیداست، نمایانگر قدمت و اصالت خواهد بود. با استفاده از کاغذ دیواری سبک کلاسیک به رنگ کرم، طلایی یا تلفیق این دو رنگ، مبلمان قهوه‌ای و فرش‌های کرم، صمیمیت را به خانه دعوت کنید. 

استفاده از سبک کلاسیک برای نشان دادن قدمت و اصالت

۳. برای داشتن فضایی کم‌نور از دکوراسیون سبک گوتیک استفاده کنید

ویژگی بارز و وجه تمایز سبک گوتیک با سبک‌های دیگر، تاریک بودن و استفاده بسیار کم از نور در فضای خانه است. گوتیک یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی به‌شمار می‌رود که در آن از پنجره‌های بلند و کم‌نور استفاده می‌شود. معمولا در سبک گوتیک از کاغذ دیواری لوکس طرح‌دار، مبلمان راحتی نسبتا روشن و میز و کمدهای تیره استفاده می‌کنند. ابعاد فرش نیز در این سبک معمولا کوچک و رنگ آن تیره است. فرش در سبک گوتیک معمولا جلوی مبل و زیر میز قرار می‌گیرد. 

خانه‌ای کم‌نور با سبک دکوراسیون گوتیک

۴. با ترکیب سنگ و چوب در دکوراسیون روستیک، طبیعت را به خانه بیاورید 

در دهه گذشته اغلب افراد به سمت خانه‌های روستایی گرایش پیدا کردند. در واقع افراد بین انواع سبک دکوراسیون داخلی، سبک روستیک را برای یافتن آرامش انتخاب کردند. سبک روستیک از چیدمان کلبه‌های چوبی آسیای مرکزی و آفریقا نشات گرفته است. در این سبک از تنه درختان و پوست طبیعی حیواناتی هم‌چون گوسفندان استفاده می‌شود. برای سقف سرویس بهداشتی الوارهای پهن به کار می‌رود و شومینه‌ها را از سنگ می‌سازند. از نشانه‌های دیگر سبک روستیک می‌توان به وجود انواع کفپوش سنگی و چوبی اشاره کرد.

القای حس طبیعت با سبک روستیک

۵. رنگ‌های تند؛ اصلی‌ترین ویژگی دکوراسیون رترو

یکی دیگر از انواع سبک دکوراسیون داخلی رترو نام دارد. در واقع در قرن بیستم میلادی ترکیبی از سبک‌های مختلف تحت عنوان رترو به‌وجود آمد. استفاده از رنگ‌های تند و روشن در کنار مبلمان مخملی، کفپوش‌های سنگی، چوبی و مرمری جذابیت سبک رترو را چندین برابر می‌کند. استفاده از کاغذ دیواری سبز، کتابخانه‌های پر از قفسه در کنار مبل مخمل قرمز رنگ، سبک رترو را کامل می‌کند. به‌طورکلی در این سبک می‌توانید تلفیقی از سبک‌های دیگر را مشاهده کنید.

رنگ‌های تند؛ وجه تمایز سبک رترو

۶. برای داشتن دکوراسیون شلوغ از سبک بوهمی کمک بگیرید

سبک بوهمی یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی و مناسب آن دسته از افرادی است که به خانه‌های نسبتا شلوغ علاقه‌مند هستند. در واقع این سبک از منطقه‌ای در جنوب جمهوری چک در قرن بیستم آغاز شد. بوهمیان وسایل دکوراتیو که نشان‌دهنده فرهنگ‌های مختلف بود را انتخاب کردند. 

به‌طوری‌که در خانه‌هایی با سبک بوهمی می‌توان انواع سبک‌ها را مشاهده کرد؛ چرا که در سبک بوهمی پرده‌های گل‌دار قدیمی و تابلوهای چوبی با طرح‌های مدرن، کوسن‌ و رومیزی‌های قلاب‌بافی شده و شاخه‌های بلند نی خیزران که ترکیب رنگ سفید، قهوه‌ای و کرم به‌کار می‌رود. رنگ کرم و قهوه‌ای در سبک بوهمی مانند سبک کلاسیک است و سفید و کرم شبیه به سبک مدرن. اگر می‌خواهید درباره تفاوت خانه مدرن و کلاسیک بیشتر بدانید، مقاله کاملی را برای شما آماده کرده‌ایم.

سبک بوهمی؛ مناسب‌ترین انتخاب برای فضای شلوغی

۷. همپتونز یا ساحلی؛ آرامش‌بخش‌ترین سبک دکوراسیون داخلی

همه تلاش سبک ساحلی این است که خانه یا اتاق استراحت را به محیطی آرام و خنک تبدیل کند. به‌همین خاطر در سبک همپتونز شاهد دیواری‌های سفید با کاغذ دیواری‌های روشن، گلدان‌های پر از گل طبیعی روی میز، درهای شیشه‌ای و کفپوش‌های چوبی هستیم. البته سبک ساحلی یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی از جمله ساحلی آمریکایی و استوایی است. در سبک ساحلی استوایی شاهد وسایل تزئینی طبیعی مثل صدف‌های ریز و درشت خواهیم بود.

افزایش میزان آرامش؛ مهم‌ترین ویژگی سبک ساحلی

۸. ظاهر نوستالژی را با چیدمان وینتیج تجربه کنید 

پس از رکود اقتصادی جنگ جهانی دوم، نوع دیگری از سبک دکوراسیون داخلی پدیدار شد. در این دوران مردم به استفاده از وسایل قدیمی گرایش پیدا کردند. پس از گذشت مدت زمانی این کار مورد توجه طراحان قرار گرفت و سبک وینتیج به یکی از جذاب‌ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی تبدیل شد. در سبک وینتیج میزهای چوبی قدیمی، پرده‌های گل‌دار، کاغذ دیواری‌های طرح‌دار و ظروف استفاده شده به‌کار می‌رود. وسایلی که حس و حال نوستالژی و قدیمی را برای افراد تداعی می‌کنند. فرش‌های قدیمی نخ‌نما و مبل‌های چرمی و چوبی مهم‌ترین بخش سبک وینتیج هستند.

سبک وینتیج؛ بهترین انتخاب برای داشتن دکوراسیون نوستالژی

۹. دوری از تجملات با دکوراسیون داخلی سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی است که استفاده از آن در کشورهای اروپایی رواج بیشتری دارد. در این سبک می‌توان به‌راحتی سادگی را احساس کرد. اصلی‌ترین رنگی که در سبک اسکاندیناوی مورد استفاده قرار می‌گیرد، سفید است. ترکیب سفید با وسایل ساده چوبی فضای جذابی را به‌وجود می‌آورد. کاغذ دیواری‌، مبلمان و فرش‌های سفید با کفپوش و میزهای چوبی نشان‌دهنده سبک ساده اسکاندیناوی است.

تجربه یک فضای ساده و جذاب با سبک اسکاندیناوی

۱۰. نئوکلاسیک؛ بهترین تلفیق سبک مدرن با کلاسیک

در سال ۱۷۵۰ بود که برای اولین بار سبک نئوکلاسیک معرفی شد. این سبک زیبایی‌های کلاسیک و ایده‌های سبک مدرن را با هم تلفیق می‌کند. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های سبک نئوکلاسیک حذف رنگ‌های روشن، براق و وسایل دکوراتیو شلوغ است. در واقع در سبک نئوکلاسیک از سقف‌های بلند، تابلوهای دکوراتیو با اشکال هندسی،‌ قاب‌های چوبی، آینه‌های قدی و حذف وسایل غیر ضروری استفاده می‌شود. رنگ‌هایی که برای دیوار و وسایل سبک نئوکلاسیک به‌کار می‌روند معمولا سبز، خاکستری، طلایی، نقره‌ای و سفید هستند.

سبک نئوکلاسیک؛ بهترین روش تلفیق سبک مدرن و کلاسیک

کاغذ دیواری؛ اصلی‌ترین وجه تمایز سبک‌های دکوراسیون‌ داخلی

در این مطلب با ۱۰ مدل از بهترین انواع سبک دکوراسیون داخلی آشنا شدیم. توجه داشته باشید که پیش از انتخاب سبک دکوراسیون، ابتدا نظر همسر و فرزندانتان را نیز جویا شوید. هنر، یک دستور مشخص ندارد؛ در نتیجه شما می‌توانید دو یا چند سبک را با هم تلفیق کنید. با انتخاب کفپوش و کاغذ دیواری باکیفیت و زیبا به دکوراسیون خانه، جان تازه‌ای بدهید. شما می‌توانید برای مشاهده تنوع رنگ و قیمت کاغذ دیواری‌ها به بخش فروشگاهی سایت مراجعه کنید. همچنین اگر در خصوص انتخاب طرح و رنگ مناسب کاغذ دیواری و کفپوش متناسب با سبک خانه یا محل کارتان سوالی دارید کارشناسان آماده‌ پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

نظرات کاربران

Comments
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “انواع سبک دکوراسیون داخلی؛ معرفی 10 سبک محبوب و پرطرفدار!”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

ارتباط با ما